Jedno z polskich wydawnictw zakupiło prawa do książki Jay’a Kristoff’a – Stormdancer. O książce: UMIERAJĄCY ŚWIAT Imperium Shima znajduje się na skraju katastrofy ekologicznej; wyspiarskie państwo, kiedyś bogate w tradycję i mitologię, dziś zdziesiątkowane przez mechaniczną industrializację i czcicieli maszyn Lotus Guild. Niebo jest czerwone jak krew, ziemia dławi się toksycznym...

O książce:

UMIERAJĄCY ŚWIAT

Imperium Shima znajduje się na skraju katastrofy ekologicznej; wyspiarskie państwo, kiedyś bogate w tradycję i mitologię, dziś zdziesiątkowane przez mechaniczną industrializację i czcicieli maszyn Lotus Guild. Niebo jest czerwone jak krew, ziemia dławi się toksycznym zanieczyszczeniem, a wielkie duchy zwierząt, które kiedyś tu żyły, odeszły na zawsze.

NIEMOŻLIWE ZADANIE

Myśliwi z dworu cesarskiego Shima, opłacani przez ich Shoguna, mają pojmać Thunder tiger– legendarną istotę, pół orła, pół tygrysa. Ale każdy głupi wie, że te bestie są wymarłe od ponad wieku, ale ceną za przeciwstawienie się Shogunowi jest śmierć.

UKRYTY DAR

Yukiko jest dzieckiem z klanu Lisa, obdarzona talentem, który jeśli zostanie odkryty, skaże ją na egzekucję wykonywaną przez Lotus Guild. Towarzysząc swojemu ojcu na polowaniu Shoguna, znajduje się podbramkowej sytuacji. Samotna kobieta w ostatniej dziczy Shimy, sam na sam ze wściekłym, zranionym Thunder tiger jako towarzyszem. Mimo tego, że może słyszeć jego myśli, mimo że uratowała mu życie, wszystko co Yukiko wie to to, że wolałby widzieć ją martwą niż jej pomóc.

Ale razem, para będzie tworzyć nieposkromioną przyjaźń, która wzrośnie aby podważyć potęgę imperium

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

glodnawyobraznia | 2018-05-05
Przeczytana: 05 maja 2018

Cała recenzja tu: http://glodnawyobraznia.blogspot.com/2018/05/poskromic-tygrysa-gromu.html
"Tancerze burzy" Jaya Kristoffa to naszpikowany scenami akcji japoński steampunk z elementami fantasy, który dostarcza całkiem niezłej rozrywki. Miejscem wydarzeń jest rządzone przez dwudziestoletniego szoguna Yorimoto wyspiarskie Cesarstwo Shimy, w którym najważniejszym surowcem jest lotos – napędzający nowoczesne machiny, ale także wyjaławiający ziemię uprawną. I właśnie ów władca pewnego ranka życzy sobie, by upolować mu żywego mitycznego stwora zwanego tygrysem gromu, bo miał wizję, że na jego grzbiecie ostatecznie pokona gaijinów.

Zadanie zostaje powierzone łowczemu Masaru Kitsune, czyli ojcu głównej bohaterki, szesnastoletniej Yukiko. Problem leży w tym, że na zatrutym spalinami lotosu czerwonym niebie od dawna nie widziano już żadnej legendarnej bestii. Mimo tego garstka samurajów na pokładzie latającego statku Dziecię Gromu wyrusza na poszukiwania. Dołącza do nich także Konstruktor,...

Izabela Pycio | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

"Łatwo jest zgubić się w wyobrażeniach jakiejś osoby, nie dostrzegając rzeczywistości. To bardzo proste, kochać nieznajomego."

Jeśli wyspiarska kraina, wypełniona przygodami, otulona ciekawym klimatem, w tym przypadku japońskimi nutami, to chętnie sięgam po książkę. Skusił mnie również ekologiczny aspekt, ukazanie do czego może doprowadzić wzmożona eksploatacja zasobów Ziemi, rolnictwo oparte na uprawie tylko jednej rośliny, ślepe podporządkowanie rozwoju technologii, ekspansja przemysłu, stopniowe zatruwanie środowiska naturalnego, dopuszczenie do wyginięcia zwierząt.

I właśnie dystopijny opis Kigenu, miasta pretendującego do podbicia świata, przeobrażonego w ekstremalnie toksyczny stwór, otumanionego lotosem, najbardziej przemawia. Spaliny lotostatków pozostawiające wyraźne ślady, oleiste chmury, zatruty wiatr ciągnący się od rafinerii chi, rzeki brudne jak smoła, gęsta maź oblepiająca wszystko, rdzawe smugi na zniszczonych budynkach, chorobotwórcze opary unoszące się w...

Bursikowa | 2018-06-11
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Takiej książki teraz mi było potrzeba. Takiej, która pochłonie każdą cząstkę mych myśli. Cudowny to jest świat, świetnie wykreowany. Ach zachłysnęłam się i to bardzo. To jest pierwsza książka Pana Kristoffa, którą czytałam i na pewno nie będzie ostatnią, bo już wskoczyłam na profil autora na LB zobaczyć jak dużo mnie czeka przygód spisanych jego piórem. Uwielbiam książki w japońskim klimacie, uwielbiam książki o miłości, zdradzie, walce. Ja tam po prostu byłam. Polecam !!!

Obywatel_Śliwka | 2013-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2013

Podszedłem do tej książki sceptycznie – wiele bowiem reklam kusiło wszechogarniającą, pełną tego, tamtego i różnego dobra, w postaci przeoryginalności, przeakcji, przeto i przetamto. Ale skusiłem się. Japoński steampunk? Łaj nat? W dodatku pochwalić tu trzeba wspaniałą okładkę, która od oryginału nie jest lepsza ani gorsza, tylko inna i, przyznać trzeba, równie zachwycająca. Na pochwałę zasługuje również mapka obrazująca tę interesującą krainę, ukazanie na wstępie symboliki świata oraz słowniczek japońskich nazw, który bardzo przydaje się podczas czytania.

Początki były nie tyle trudne, co z racji wrzucenia czytelnika w niemal sam środek akcji, dosyć skomplikowane do ogarnięcia za jednym zamachem. Potem, rzecz jasna to się wszystko uspokaja, lecz tylko na chwilę, gdyż autor wykorzystując swój wielki talent umiejętnie i przemyślanie prowadził fabułę w sposób, który nie pozwala czytelnikowi oderwać się od książki. Niemal doskonała konstrukcja akcji doprowadza czytelnika nadmiernej...

Ludzie z klanu Kitsune od lat są najlepszymi łowcami. Natomiast shogun Yorimoto-no-miya wyśnił sobie, że dosiada tygrysa gromu i dlatego zlecił złapanie bestii swojemu najlepszemu łowczemu. I tak Yukiko wraz z ojcem wyruszają lotostatkiem w niebezpieczną podróż. Podróż, która może być ich ostatnią. Jednak ku ich wielkiemu zaskoczeniu wkrótce odnajdują legendarnego tygrysa gromu - arashitorę. Niestety schwytanie go nie jest łatwe i ich lotostatek odnosi duże szkody. Na dodatek bóg gromu Raijin wpada w wściekłość i posyła grom prosto w balon lotostatku. Zbliża się nieuniknione i załoga musi ratować się. Tymczasem Yukiko, która posiada dar Przenikania i nawiązała kontakt z arashitorą postanawia go uwolnić z klatki. Statek rozbija się, a dziewczyna i tygrys gromu cudem unikają śmierci. Niestety Yukiko została rozdzielona z pozostałą załogą lotostatku i razem z arashitorą wyruszają na poszukiwanie ludzkiej osady. Z czasem oboje zaczynają coraz lepiej siebie rozumieć i nawiązuje się...

ElaF | 2018-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2018

Nie przepadam za steampunkiem, ani nie ciągnie mnie do Japonii. Raczej nie sięgam po takie książki. Ale pokochałam Nibynoc, więc wypadało spróbować. Nie zawiodłam się. Przez pierwsze 100 str było mi dość ciężko po kojarzyć nazwy, imiona. Później.. mimo braku czasu, oraz moich problemów z wciągnięciem się w jakakolwiek książkę, przeczytałam resztę stron w jeden wieczór. Warto spróbować, chociaż nie jest to pozycja dla każdego :)

Sylwka | 2018-06-08
Przeczytana: 28 maja 2018

Tancerze Burzy Jay Kristoffa to książka, która nęciła mnie od jakiegoś czasu. Wszystkiemu winna jest oczywiście japońska mitologia, steampunk i klimat Kraju Kwitnącej Wiśni. Kiedy jednak chciałam zabrać się „na poważnie” za czytanie, oczywiście tom pierwszy już nie był dostępny w normalnej sprzedaży. Więc ponownie odłożyłam moje zakusy na książkę na czas bliżej nieokreślony. Na szczęście na rynku pojawiło się wznowienie i bez większych perturbacji czy poszukiwań mogłam sięgnąć po książkę.

Lotos i ekologia.
Szesnastoletnia Yukiko należąca do klanu Kitsune wraz ze swym ojcem pełni obowiązki łowcy w zatrutej od spalin lotosu wyspie Shimie. W Shimie, w której ekspansja przemysłu jest ważniejsza niż życie drugiego człowieka, a zwierzęta powoli można oglądać już tylko na obrazku. Rządzący krainą shogun Yorimoto-no-miya jednak nie zauważa problemu, a do tego wyśnił sobie, że zdobywa potęgę dosiadając tygrysa gromu. Przed Yukiko i jej ojcem bardzo trudne zadanie. Czy uda im się złapać...

To, co mi się podobało to pomysł autora. Nie bawił się w różne biegające wszędzie magiczne stworzenia, a pojawienie się arashitory wyjaśnił nader rozsądnie. Yukiko z kolei była dzieckiem pyskatym, za co kolejny plus. Świat nie jest tam jakąś cukierkową krainą, tylko krajem z prawem dżungli ukrytym za wszystkimi konwenansami. Bezlitosny. Brutalny i bezosobowy, czyli taki, w jakim my żyjemy.
Muszę przyznać, że do końca książki było ciekawie i jedyne, co mnie irytowało to wtrącenia czasem japońskich słówek, ale po jakiś 50 stronach już nie gryzło to w oczy ;)

Tirindeth | 2013-10-10

Yukiko jest nastoletnią łowczynią w służbie szoguna. Wraz z ojcem i kompanami wyrusza lotostatkiem w niezwykle niebezpieczną i prawdopodobnie skazaną na niepowodzenie wyprawę – z rozkazu władcy ma odnaleźć i sprowadzić arashitorę – legendarnego gryfa, tygrysa burzy, dzięki któremu szogun stanie się tancerzem burzy i będzie mógł wygrać toczącą się od lat wojnę. Wszyscy jednak wiedzą, że gryfy nie istnieją i misja łowców jest skazana na porażkę, lecz strach przed okrucieństwem Gildii i szoguna nie pozwala odmówić wzięcia udziału w wyprawie. Czy Yukiko i jej drużyna będą w stanie sprostać zadaniu i wypełnić wolę władcy Shimy?

Po Tancerzy Burzy Jaya Kristoffa sięgnęłam ze względu na przepiękną okładkę i niezwykle pociągające hasło, które głosi, że mamy tu do czynienia z „japońskim steampunkiem”. Nigdy wcześniej nie miałam okazji poznać twórczości australijskiego pisarza, ani tym bardziej azjatyckiego steampunku, zatem zanurzenie się w opowieść Jaya było tylko kwestią czasu – miałam...

Suizei | 2013-08-28

To była miłość od pierwszego wejrzenia. Widząc ją po raz pierwszy w księgarni obiecałem sobie, iż zdobędę ją za wszelką cenę. Okładka mną zawładnęła, a widok katany wywołał dreszcze na całym ciele. Do tego dochodzi fantastyczny świat z całą japońską kulturą, tradycjami oraz mitologią. Czy mogło być bardziej idealnie?
Podszedłem do tej książki z ogromnym entuzjazmem. Nie chciałem nawet myśleć o jakimkolwiek zawodzie, nie wierzyłem w to.

Główną bohaterką debiutanckiej powieści Jay'a Kristoff'a jest Yukiko, szesnastoletnia mieszkanka wyspy Shima, należąca do klanu Kitsune, czyli Lisa. Żyje w świecie skażonym produkcją lotosu. Wszelkie technologiczne nowinki (pociągi, maszyny, bronie) są wytwarzane z tej rośliny. Wyspa jest od niej uzależniona. Praktycznie każdy jej teren jest skażony trującymi produkcyjnymi odpadami. Jakby tego było mało, lotos służy na co dzień ludziom jako narkotyk, zniewalając swym dymem miliony osób. Szogun Yoritomo nie przejmuje się losem ludzkości. Rządzą nim...