Okładka książki Mapy myśli. Dowiedz się, jak zwiększyć efektywność pracy i poznaj język swojego umysłu.

Autor:
wydawnictwo
Helion
typ
papier
Paulaaaa
6,83 (6 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Wszystko, co robisz, zaczyna się od myśli. Czy chciałbyś zatem: - szybko i łatwiej zapamiętywać nowe informacje? - efektywnie zarządzać złożonymi projektami? - zwiększyć swą zdolność do twórczego myślenia? Oto książka, na którą czekałeś! W chwili, kiedy czytasz ten tekst, Twój umysł dla każdego zapisanego słowa automatycznie rozwija unikalną sieć rozmaitych skojarzeń i obrazów. Tekst, umy...

Wszystko, co robisz, zaczyna się od myśli.
Czy chciałbyś zatem:

- szybko i łatwiej zapamiętywać nowe informacje?
- efektywnie zarządzać złożonymi projektami?
- zwiększyć swą zdolność do twórczego myślenia?

Oto książka, na którą czekałeś!

W chwili, kiedy czytasz ten tekst, Twój umysł dla każdego zapisanego słowa automatycznie rozwija unikalną sieć rozmaitych skojarzeń i obrazów. Tekst, umysł, sieć… Z każdym kolejnym wyrazem w Twoim mózgu mimowolnie eksplodują setki obrazów, wspomnień, kolorów. Wszystko to, co do każdego z nich przypisała Twoja pamięć ? co widziałeś, przeżyłeś, czego dotychczas doświadczyłeś. Tak właśnie "myśli" Twój umysł. Nie za pomocą regularnie następujących po sobie linijek tekstu, nie pełnymi, wielokrotnie złożonymi zdaniami…

Dlaczego więc każesz mu się tak uczyć???

Wyrzuć swoje notatki z wykładów i szkoleń do kosza! Dla Twojego mózgu są nudne, za długie i trudne do zapamiętania. I co najważniejsze — nie stymulują Twojego umysłu do pracy! Opanuj w końcu technikę, której swoją genialność zawdzięczali da Vinci, Beethoven czy Einstein. Przekonaj się, że geniusz to nie cudowny chromosom talentu, z którym jedni mieli szczęście się urodzić, a inni nie.

Odkryj wreszcie swój geniusz!

Jak? Dzięki rewolucyjnej technice MAP MYŚLI ? przejrzystej i atrakcyjnej dla mózgu formie notowania. Oto potężne narzędzie, opierające się na naturalnym procesie myślowym, które pozwala w trakcie nauki uruchamiać obydwie półkule mózgowe. To niezwykła umiejętność, z której słynęli wszyscy wielcy artyści i naukowcy! Poznaj język własnego umysłu i opanuj technikę zdumiewająco efektywnej nauki, twórczego myślenia oraz niezawodnego zapamiętywania! Zobacz, w jak przyjemny i zabawny sposób możesz podsycać swoją kreatywność i spotęgować zdolność do utrwalania zdobywanej wiedzy!

źródło opisu: sensus.pl

Polecamy

Opinie czytelników
Adam-Magia-książek | 2012-07-16

Znasz już mapy myśli?

Jak notu­jesz i pla­nu­jesz? Czy korzy­stasz z nota­tek tra­dy­cyj­nych, czyli tzw. nota­tek linio­wych? A może już pozna­łeś mapy myśli i zaczą­łeś je sto­so­wać i zaczą­łeś dzięki nim oszczę­dzać czas?

Jeśli nie znasz jesz­cze map myśli to naj­wyż­szy czas, żeby je poznać.

2 ludzi

Marin Matu­szew­ski i Rado­sław Lasko to 2 tre­ne­rów, który uczą na swo­ich kur­sach zasad two­rze­nia map myśli. Posta­no­wili razem napi­sać ksiażkę o mapach myśli

Kiedy zaczą­łem two­rzyć mapy myśli?

Mapy myśli pozna­łem pod koniec moich stu­diów. Zaczy­na­łem dopiero je wyko­rzy­sty­wać do pro­stych rze­czy np: pla­no­wa­nia następ­nego dnia. Nie byłem jesz­cze w nich wpra­wiony, ale posta­no­wi­łem, że spró­buje je wyko­rzy­stać do nauki na obronę mojej pracy magi­ster­skiej, bo za każ­dym razem jak patrzy­łem na przy­go­to­wany stos mate­ria­łów ode­chcie­wało mi się uczyć.

Mapy myśli, a obrona pracy magisterskiej

Jak zabra­łem się...

Paulaaaa | 2012-06-27
Przeczytana: 24 czerwca 2012

"Mapy myśli" to książka napisana przez Marcina Matuszewskiego - twórcę i właściciela Centrum Szkoleniowego Intelektualnie.pl oraz Radosława Lasko - praktyka i entuzjastę technik szybkiej nauki. Panowie przede wszystkim stworzyli pozycję, aby nauczyć nas tworzyć mapy myśli, ale też szybciej i łatwiej zapamiętywać nowe informacje oraz zwiększyć naszą zdolność do twórczego myślenia.

Ten krótki poradnik składa się z dwóch części. Pierwsza przedstawia teorię: co to są mapy myśli, jak działają, po co mielibyśmy je tworzyć, kiedy można z nich korzystać itp. Czyli wszystko co powinniśmy wiedzieć o naszych sposobach nauki i co mogą zmienić MM. Część druga to czysta praktyka. Autorzy krok po kroku pokazują nam jak tworzyć mapę myśli, jakie stosować sztuczki by nasza MM była dla nas i naszego mózgu bardziej atrakcyjna.

Ja o MM słyszałam już jakiś czas temu, ale jakoś nigdy ich nie stosowałam. Nie chodziło o fakt, że nie spodobała mi się ta metoda nauki, czy nie działała na mnie, ale po pros...

[RECENZJA POCHODZI Z BLOGA: librimagistri.blogspot.com]

Kolejne podejście do mapy myśli. Które to już? Sam nie wiem. Czytałem o tej metodzie notowania w internecie. Nie zostałem przekonany. Przeczytałem książkę Tony'ego Buzana. Również nie zostałem przekonany (tak przy okazji "Mapy twoich myśli" to całkiem zabawna pozycja, uśmiech na twarzy wzbudzała zwłaszcza kłótnia przy pomocy map myśli). Czy przekonałem się do map myśli po lekturze książki Marcina Matuszewskiego i Radosława Lasko? Jeszcze nie wiem, ale na pewno podejdę po raz kolejny do nich. Mimo, że zarzekałem się, że nigdy więcej. Publikacja skutecznie zachęciła mnie do podjęcia kolejnej próby.

"Mapy myśli" składają się z dwóch części. W pierwszej autorzy wyjaśniają czym są mapy myśli oraz ukazują korzyści płynące z ich stosowania. Wszystkie argumenty już znałem wcześniej, więc trudno jest mi się odnieść do nich. Bardzo dobrze wyjaśniono proces uczenia i krzywa zapominania. Pierwsza część jest teoretyczna. W drugiej przechodzi...

vexlubo | 2014-03-20

133. rocznica
  • Michael Robotham
    54. rocznica
    urodzin
    Serce ma swoje powody, których rozum nie ogarnia.
  • Ida Fink
    93. rocznica