Ja - Ty - My

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Orientacje". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia
jaga700

Większości problemów i konfliktów między ludźmi nie można rozstrzygać za pomocą kodeksu karnego czy przepisów dyscyplinarnych. Wydaje się, że wiele cierpień, smutku i obaw, rozgoryczenia i rezygnacji bywa następstwem działań podejmowanych bez złych intencji. Trudno wtedy ustalić winowajcę, trudno przez karę naprawić to, co się stało. Można natomiast poszukiwać źródeł problemów i niepowodzeń i je odkrywać. O tym, jak zapobiegać problemom w kontaktach z ludźmi, jak rozpoznawać źródła trudności i jak budować satysfakcjonujące relacje na podstawie wiedzy o sobie samym i innych pisze autor książki Jerzy Mellibruda

yggdrasil84 | 2015-01-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2015
Przeczytana: 15 stycznia 2015

Książka ta może wyraznie pomóc osobom zainteresowanym diagnozą stanu swoich relacji z innymi ludzmi jak i jego poprawie. O tym jakie to ważne dla zadowolenia z życia chyba nie trzeba mówić, choć może nie każdy sobie to uświadamia. Doniosłość tych faktów jest olbrzymia ale też bardzo wiele niejasności się za nimi kryje, na które to autor rzuca światło, gdyż często ukryte są one w mroku naszej nieświadomości. Tak bardzo wiele naszych zachowań w relacjach z niej się wywodzi. I nie są to puste słowa, jakieś ogólniki. Czytając tę książkę miałem wrażenie (i dotyczy to jak najbardziej również mnie), że wszelkie wysiłki mające na celu poprawę relacji, bez świadomości jak to wszystko funkcjonuje, są po prostu często daremne i przypadkowe, mimo dobrych intencji. Książka ta uczy przede wszystkim samopoznania gdyż to od niego wszystko się zaczyna. Tak wiele treści, tak wiele prawd o sobie nie dopuszczamy do siebie. Poruszamy się po omacku, wszystko jest przypadkowe. Bardzo wiele...

secret | 2012-04-25
Przeczytana: 10 marca 2012

Ciężko zostawić tą książkę bez chociażby kilku zdań komentarza. Otóż ja uważam ją za fenomenalną wskazówkę i otwarcie oczu na problemy, których przyczyny doszukujemy się w nie wiadomo czym, a okazuje się, że tkwią w nieprawidłowościach powstających na drodze komunikacji. Niedopowiedzenia, utajone myśli, postawy, których nie potrafimy ujawnić bądź, chowamy je w zakątkach własnego umysłu by zachować dobrą minę albo też mydlić czyjeś oczy by nie stracić w nich reputacji stają się powodem nieporozumień i kłótni. Tak się dzieje na przestrzeni całego życia i każdego dnia, tak więc by uniknąć niepotrzebnych konfliktów zachęcam do zapoznania się z lekturą.

Paula | 2016-08-07
Przeczytana: 01 września 2016