Wyobraźnia w psychoterapii

Tłumaczenie: Mirosław Przylipiak
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Techniki terapeutyczne". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
6 (9 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
The power of imaginery for personal enrichment
livrer

Chcesz dowiedzieć się jak osiągnąć pełnię swoich możliwości drogą prostych i czytelnych procedur? Autor książki odsłania tajemnice i pokazuje, jak skorzystać z potencjału wyobraźni w przezwyciężaniu lęku i niepokoju, przygnębienia, złości, poczucia niższości oraz wielu innych negatywnych emocji. Dowiesz się, w jaki sposób za pomocą obrazów wytwarzanych przez psychikę pozbyć się szkodliwych nawyków - palenia czy objadania się, oraz jak najlepiej korzystać z przyjemnych stron życia - czerpiąc więcej radości z kontaktów z ludźmi, pracując bardziej twórczo, osiągając lepsze wyniki w sporcie, czy poprawiając swoją komunikację ze światem zewnętrznym. Książka pokazuje, jak wykorzystywać bogactwo wyobraźni do zmiany swojego charakteru oraz postępowania.

źródło opisu: www.gwp.pl/60,wyobraznia-w-psychoterapii.html

źródło okładki: www.gwp.pl/60,wyobraznia-w-psychoterapii.html

giumishere | 2015-10-02
Przeczytana: czerwiec 2015

Arnold Lazarus ma ten talent mówienia o rzeczach skomplikowanych w prosty sposób. Ta książka zawiera w sobie wiele przydatnych ćwiczeń, polecam studentom psychologii i pokrewnych kierunków, także osobom chcącym się rozwijać i pokonać pewne kompleksy, nabrać się pewności siebie, chcącym systematycznie ćwiczyć by coś w życiu zmienić.
Terapeuci, psychologowie mogą podpatrzeć kilka ćwiczeń do terapii. Książka generalnie nie jest skomplikowana, dla mnie przypadła do gustu chociaż trochę skojarzyła się z poradnikiem. Historie wzięte z sesji terapeutycznych prowadzonych przez A. Lazarusa, więc zainteresowanym danym tematem polecam. W dodatku jest króciutka, więc czyta się ją bardzo szybko.

mari0shka | 2017-04-24
Marek | 2015-12-09