Czas na wyleczenie. Przewodnik. Droga do wyzdrowienia dla dorosłych dzieci alkoholików.

Tłumaczenie: Piotr Żak
Wydawnictwo: Charaktery
A Time to Heal. The Road to Recovery for Adult Children of Alcoholics
9788393196227
psychologia, uzależnienie, alkohol
Nocny_Grabarz

"Czas na wyleczenie. Przewodnik" -książka zabiera wszystkie dorosłe dzieci alkoholików w niezwykłą podróż w głąb własnego życia, pozwala zrozumieć to, co działo się z nimi w dzieciństwie, i to, co dzieje się z nimi teraz. A co najważniejsze ? pokazuje, że nigdy nie jest za późno na to, aby uwolnić się od koszmarów przeszłości, spędzonej z ciągle pijącym i ciągle groźnym rodzicem. To długi i męczący proces, ale jego ukończenie daje gwarancję spokojnego i pełnego życia.

źródło opisu: http://www.sklep.charaktery.eu/czas-na-wyleczenie-przewodnik.html

źródło okładki: http://www.sklep.charaktery.eu/czas-na-wyleczenie-przewodnik.html

Niku | 2019-07-13

Książka autorstwa amerykanskiego psychiatry, który sam dorastał w rodzinie alkoholowej. Daje ona dzięki temu podwójną perspektywę człowieka, który po pierwsze sam przeszedł terapię i przetrwał trudne chwilę, ale także specjalisty.
Nie jest to książka specjalistyczna, jest pisana językiem zrozumiałym. Autor unika słownictwa branżowego i stara się trafić do ludzi niekoniecznie związanych z psychologią. Jest to praca pisana do i dla dorosłych dzieci alkoholików, która ma im dać nadzieję na wyleczenie oraz dostarczyć wiedzy i powodów do tego, by to leczenie podjąć.
Na pewno jest to dobra pozycja dla ludzi, którzy nie wiedzą zupełnie nic o problemie DDA i współuzależnieniu i poszukują informacji na początek. Osoby, które dobrze znają ten temat mogą zas być nieco rozczarowane, jednak zamysłem książki jest przekazanie podstawowych informacji ludziom, którzy być może poszukują pomocy, a tę funkcję spełnia dobrze.

Bartosz | 2018-08-15
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Jakie to smutne do czego prowadzi alkoholizm jednego z rodziców.
Książka bardzo ciekawa, szczególnie dla tych, którzy mają w rodzinie alkoholika. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kto boryka się z tym problemem.

Autor nawiązuje też do historii Huckelberry'ego Finn'a. Jego ojciec też pił. Najprostsza metoda na radzenia sobie z tym? Ucieczka, i trzymanie się jak najdalej od sporów, a także unikanie za wszelką cenę głębszego zaangażowania w jakiekolwiek związki i sprawy.

,,Od mojego taty nauczyłem się, że najlepszym sposobem na dawanie sobie rady z ludźmi takiego rodzaju, jak on, jest pozwolenie im żyć na ich sposób".

,,(...)Najlepszym sposobem jest sposobem na ukrycie się jest pozwolenie ludziom, aby widzieli w nim, kogo tylko chcieli. Nauczył się zachowywać jak kameleon za każdym razem, gdy miał do czynienia z siłami, których nie był w stanie kontrolować(...)".

Życiowe kredo? ,,Tak jest lepiej, bo człowiek unika niepotrzebnych kłótni i rozmaitych innych...

mciaxd27 | 2017-05-01
Na półkach: Przeczytane, Mam na e-booku
Przeczytana: 01 maja 2017

Nie raz wywołała u mnie łzy. Czasem zamierałam z książką w rękach. Czytałam ją powoli, prawie 8 miesięcy. Dzięki tej lekturze lepiej poznałam siebie. Polecam innym DDA.

Izik25 | 2015-11-22

Bardzo wartosciowa ksiazka.
Wiele dzieki niej mozna sie o sobie dowiedziec. Sklania ku glebokiej pracy nad soba. Polecam wszytskim DDA.

Lisek | 2013-11-13

Książka czysto informacyjna, acz solidna. Do pracy polecam jej bliźniaczkę PODRĘCZNIK.