Czytaj dwa razy szybciej!

Wydawnictwo: Helion
poradniki
Paulaaaa

Błyskawiczny kurs ekspresowego czytania: - Osiągaj wyznaczone cele szybciej i łatwiej - Znajdź czas na to, co naprawdę lubisz robić Czytanie ze zrozumieniem to podstawa przyswajania wiedzy, wyłuskiwania wartościowych informacji, a także samorozwoju i ułatwiania sobie życia. W czasach, kiedy zalewa Cię powódź tekstów, dokumentów, artykułów, umów, notek, raportów, można dostać istnego...

Błyskawiczny kurs ekspresowego czytania:

- Osiągaj wyznaczone cele szybciej i łatwiej
- Znajdź czas na to, co naprawdę lubisz robić

Czytanie ze zrozumieniem to podstawa przyswajania wiedzy, wyłuskiwania wartościowych informacji, a także samorozwoju i ułatwiania sobie życia. W czasach, kiedy zalewa Cię powódź tekstów, dokumentów, artykułów, umów, notek, raportów, można dostać istnego oczopląsu. Nie możesz pozwolić sobie na to, by czegoś nie doczytać lub spędzić na lekturze długie godziny. A w dodatku musisz znaleźć jeszcze czas na zastosowanie zdobytej wiedzy i dla ukochanej rodziny.

Jedynym wyjściem, aby zapoznać się ze wszystkimi pożądanymi tekstami, jest czytanie… szybciej! Dwa razy szybciej. Wyobraź sobie, w ilu sytuacjach przyda Ci się ta umiejętność - w szkole, pracy, życiu codziennym. Zaoszczędzisz dwa razy więcej czasu lub zdobędziesz podwójną ilość informacji i zawsze będziesz o dwa kroki do przodu. Ta książeczka to bardzo praktyczny kurs szybkiego czytania, pełen ciekawych ćwiczeń. Dzięki niej nauczysz się koncentrować na tekście oraz umiejętnie dobierać tempo - w zależności od celu lektury.

W mgnieniu oka:

- zapomnisz o dekoncentracji,
- zaczniesz szybciej przyswajać wiadomości,
- pozbędziesz się stresu związanego z koniecznością przeczytania dużej ilości tekstu,
- zaczniesz rozsądniej dobierać lektury,
- podniesiesz kwalifikacje i raz na zawsze zlikwidujesz swoje problemy z nauką.

źródło opisu: Wydawnictwo Helion, 2012

źródło okładki: http://helion.pl/

pwozny | 2018-03-31
Przeczytana: 2012 rok

Książka jest zbiorem technik i ćwiczeń. Pomaga rozwijać umiejętność szybkiego czytania, może nie tyle co dobre porady, ale zbiór matryc do rozgrzewki mięśni oka jest, według mojej opinii, największym walorem. Do tego gabaryt, który sprawia, że jest podręczną siłownią mojego oka.

zajeckicajec | 2014-07-31
Przeczytana: 21 lipca 2014

Raczej nieczęsto zdarza mi się czytać poradniki, ale opcja czytania dwa razy szybciej wydała mi się bardzo kusząca, do tego autorem jest dość kojarzony z hasłem „szybkie czytanie” Marcin Matuszewski. Postanowiłam więc zaryzykować! Oto pierwsza recenzja poradnika, która ukazuje się na moim blogu. Czy ta pozycja pozwoli nam dwa razy szybciej pochłaniać wielkie stosy książek? Sprawdźcie!

144 strony to w mojej opinii atut, który pozwoli zajrzeć do książki tym, którzy nie mają zbyt wiele czasu na czytanie (i dlatego właśnie chcą nauczyć się szybkiego czytania). Zależnie od chęci pochłonięcia, możecie rozprawić się z nią natychmiastowo lub tak jak ja – ze spokojem po 40 stron dziennie, wtedy lektura poradnika jest całkiem przyjemną pauzą od akurat czytanej książki z fabułą. W dalszej części wytłumaczę dlaczego właśnie tak postanowiłam czytać.

Na dobry początek zaczynamy tekstem, którego zadaniem jest sprawdzenie jakie jest aktualne tempo naszego czytania. Oprócz książki musimy...

Paulaaaa | 2012-06-17
Przeczytana: 15 czerwca 2012

"Czytaj dwa razy szybciej!" to błyskawiczny kurs szybkiego czytania. Dzięki niemu nie tylko mamy okazję nauczyć się czytać dwa razy szybciej, ale też zapomnieć o dekoncentracji czy zacząć szybciej przyswajać wiadomości. Jest to poradnik napisany przez Pana Marcina Matuszewskiego - twórcę i właściciela Centrum Szkoleniowego Intelektualnie.pl oraz sieci szkół pod tą samą marką.

Jako, że książeczka ma zaledwie 144 strony od razu chwyciłam ją w swoje łapki i zaczęłam przyswajać wiedzę, w końcu jestem otoczona książkami i mam sporo zaległości w czytaniu, więc możliwość czytania dwukrotnie szybszego okazała się dla mnie bardzo atrakcyjna.
Na samym początku mamy test - ile słów na minutę czytamy. Usiadłam wygodnie na kanapie i sprawdziłam. Mój wynik to 187 słów na minutę. Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale chcąc dowiedzieć się, czy książka rzeczywiście mi pomoże, musiałam to sprawdzić.

Następnie przechodzimy do ćwiczeń poprawiających szybkość czytania. Są to ćwiczenia poszerzające...

Damian | 2014-04-14

Dziś będzie nieco inna recenzja, bo nie typowej ksiazki z fabułom, a takiego jakby poradnika. Chyba każdy chciałby czytać dwa razy szybciej, pomaga to w wielu sprawach np. w szkole, pracy czy tez życiu codziennym. Szczerze to nie wierzyłem do końca czy ta książeczka małego formatu faktycznie pomoże czytać z podwojoną prędkością. Czy na prawdę ten poradnik uczy? Zaraz przekonacie się o tym sami.

Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała.

Na samym początku autor przygotował dla nas test pozwalający dowieźć ile slow na minute czyta się w tym momencie. Następnie jest kilka wskazówek, po czym czytelnik przechodzi do ćwiczeń. Ćwiczenia pomagają w : poszerzaniu swojego pola widzenia, czytania w rytmie itp. Poradnik jest bardzo fajny i nie jest przepełniony dużą ilością tekstu, wstępów etc. Po godzinnym ćwiczeniu, spostrzegłem ze na końcu tez jest test, powalający sprawdzić swoje osiągniecie dotychczasowe. Z czystej ciekawości zrobiłem ten test i okazało się ze czytam DWA...

[Recenzja pochodzi z bloga: librimagistri.blogspot.com]

"Zamawiając" tę książkę do recenzji miałem pewne wątpliwości. W temacie szybkiego czytania siedzę dość długo. Moje zafascynowanie nim trwa już kilka lat. Za mną mnóstwo przeczytanych książek, poradników i stron internetowych. Mam za sobą kurs e-mailowy. Rozpocząłem nawet kurs stacjonarny, ale miałem pecha. Cena nie była wygórowana. Okazało się jednak, że instruktor nie ma żadnego certyfikatu, powołuje się tylko na znane nazwiska (w tym samego Buzana), a ponadto stosuje podejrzane techniki relaksacji.

Mając taki bagaż doświadczeń bez większego optymizmu wybrałem tę książkę. Myślałem, że będzie to trzystu-stronicowa "cegła" zawierająca mnóstwo teorii, którą (przynajmniej mam taką nadzieję) bardzo dobrze znam, ale nie potrafię jej wcielić w życie. Wcześniej zabrakło mi motywacji i wiary w skuteczność rekomendowanych metod. Był nawet moment, w którym zwątpiłem w sam sens nauki szybkiego czytania.

Jakież było moje zdziwienie,...

„Czytanie jest dla umysłu tym, czym gimnastyka dla ciała” Richard Steele

W dzisiejszym świecie szybkie czytanie to umiejętność, która znacznie ułatwia życie. Przyznacie sami, że zewsząd otaczają nas niezliczone hordy dokumentów. Ogromne ilości książek, które chcielibyśmy przeczytać, stosy materiałów, które musimy opanować do pracy czy szkoły. Te miliardy liter mogą stać się największą zmorą, prześladującą człowieka nawet w nocy, jeśli nie uda nam się ich odpowiednio oswoić.

Na polskim rynku wiele jest pozycji poświęconych szkoleniu bardziej efektywnego, szybszego czytania. Jak wybrać odpowiednią książkę? Czym się sugerować? Ja ,niezmiennie, kieruję się grafiką i treścią. Czytałam kilkanaście pozycji poświęconych zagadnieniu szybkiego czytania, za każdym razem sięgając po nową książkę z nadzieją, iż właśnie ta odmieni mój los - pozwoli szybciej czytać materiały na studia i je opanowywać z większym sukcesem. Niestety, nie widziałam większych efektów aż do dnia, w którym zetknęłam...

Paulina Kwiatkowska | 2013-02-06

Szybkie czytanie jest moją zmorą już od dawna, gdyż czytam jednak dość wolno. Dlatego z tym większą ochotą sięgnęłam po tą pozycję, mając nadzieję, że tempo mojego czytania ulegnie poprawie. Tak też się stało!

Na początku autor proponuje nam, aby przeczytać tekst, a potem policzyć, ile słów przeczytaliśmy w minucie. Mój wynik nie należał chyba do najgorszych. Następnie przez cały poradnik znajduje się mnóstwo ćwiczeń, które mają pomóc czytelnikowi w wyrobieniu w sobie nawyku szybkiego czytania.

Najważniejsze jest, aby czytać w rytmie i z długopisem lub przesuwać palcem w miejscu, gdzie czytamy. Dzięki temu mamy zacząć czytać szybciej. Istnieje też wiele ćwiczeń na poszerzenie swojego pola widzenia.
Moim zdaniem pozycja mi pomogła. Po jej przerobieniu moje tempo czytania faktycznie się zwiększyło, więc nie żałuję, że się z nią zapoznałam. Plusem dla autora jest to, że niepotrzebnie nie rozwodzi się nad tym zagadnieniem, a bardziej skupia się na praktycznych rzeczach. Dzięki...

Duncan | 2013-09-11

Nad książką posiedziałem ze dwie godziny i zwiększyłem szybkość czytania z 240 na 380 znaków, jestem bardzo zadowolony.

Grzegorz | 2015-09-08
Przeczytana: 08 września 2015

Dosyć męczące ćwiczenia, ale rzeczywiście czytałem 2,08 raza szybciej. Czyli co obiecali, to dotrzymali. I o to chodzi!

Łukasz | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018