Błękitna nadzieja

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Cykl: Błękitna miłość (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
błękit, miłość, nadzieja
Sherry

Zakochani z „Błękitnej Miłości” i „Błękitnej magii” połączeni uczuciem, za które mogą zapłacić życiem… lub śmiercią. Alexa już wie, że istnieje sposób, by mogli być razem: ona i Callum, jej piękny, widmowy ukochany, chłopak uwięziony pomiędzy światem żywych a umarłych. Jest ktoś, kto potrafi przywrócić go do życia. Lecz nie zamierza wyjawić tego sekretu Alexie. Dla tego kogoś Alexa jest...

Alexa już wie, że istnieje sposób, by mogli być razem: ona i Callum, jej piękny, widmowy ukochany, chłopak uwięziony pomiędzy światem żywych a umarłych. Jest ktoś, kto potrafi przywrócić go do życia. Lecz nie zamierza wyjawić tego sekretu Alexie. Dla tego kogoś Alexa jest najgorszym wrogiem, którego trzeba zniszczyć. Czy moc magicznej błękitnej bransoletki okaże się potężniejsza niż nienawiść? I czy Alexa zaryzykuje wszystko, by być z tym, kogo kocha – na zawsze?

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Trzeci tom trylogii "Błękitna magia".

Żałobnicy to dusze uwięzione w nieszczęsnym pół życiu, szczególnie po tym jak utonęli w rzecze Fleet w Londynie. Jedyny kontakt z żywymi mają poprzez magiczną bransoletkę z błękitnym kamieniem. Która łączy nierozerwalnie żałobnika z żywym. Jedyny warunek to stale trzeba nosić tą bransoletkę. W świecie żywych znajduje się zawsze jedna bransoletka. Ten, kto posiada...

nadzieja1925 | 2014-03-23
Przeczytana: 23 marca 2014

Błękitna nadzieja jest piękną książką. Mówi nam o miłości, zdradzie, wspomnieniach i o nadziei. Ale jakiej nadziei?... No właśnie takiej, która pozwoliłaby uwolnić Calluma… Ta książka niewątpliwie zakańcza tą piękną „błękitną” serię, więc tym bardziej musicie ją przeczytać.

Wszystko zaczyna się od lotniska, na którym to Alex wybiera się na wakacje, niestety Callum nie będzie mógł jej towarzyszyć… Tam spotyka Maxa, czyli syna przyjaciół rodziny, który niewątpliwie stanie się jej kolejnym wielbicielem. Potem akcja szybko się toczy… kilka zagadek zostaje rozwiązanych, a promyk nadziei daje szanse dziewczynie a uratowanie ukochanego…ale do tego będzie potrzebna pomoc jej wroga, więc akcja może potoczyć się różnie…

Książka jest napisana wspaniałym językiem, który wciąga nas od pierwszych stron. Polecam 

kasandra_85 | 2013-01-12
Przeczytana: styczeń 2013

Yuki | 2014-11-06
Na półkach: Przeczytane, Z opinią
Przeczytana: 05 listopada 2014

"Chcę, żebyś wiedziała, że nie zmieniłbym niczego w przeszłości, ani jednego zdarzenia, gdybym przez to miał nie spotkać ciebie."

Ostatnia część serii "Błękitna Miłość". Oto zmierzamy ku końcowi tajemniczej i nieziemskiej przygody Alex i Calluma. Przed naszą bohaterką stoi najważniejsza decyzja w jej życiu. Czy jest gotowa poświęcić wszystko dla Calluma? Czy znajdzie w sobie siłę by na zawsze pozwolić odejść żałobnikom?

Ostatnia i według mnie najlepsza część tej trylogii. Akcja cały czas trzyma w napięciu i sprawia, że nie możesz się doczekać następnej strony. Kilka strasznych tajemnic wychodzi na jaw, ujawnia się ostateczny charakter postaci, a wraz z tym decyzję decydujące o ich życiu.

Całą końcówkę byłam pewna jak się skończy książka, ale tego co się wydarzyło w żaden sposób nie byłabym możliwa przewidzieć.

Polecam każdemu kto kocha tak jak ja nawrót akcji i wybory decydujące o losach bohaterów. Będą postępować według rozumu czy może postąpią jak ikona światła poświęcając...

Sweetdreamsxox | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Błękitna nadzieja jest zakończeniem historii Alex i Calluma...zakończeniem dość nietypowym, ale cudownym.
S.C.Ransom miała naprawdę świetny pomysł na książkę, niesamowicie mi się on podobał.
W pierwszej części poznajemy nastolatkę, która prowadzi zwyczajne życie aż pewnego dnia znajduje tajemniczy amulet na dnie rzeki. Nie przypuszcza, że jej świat wywróci się do góry nogami przez bransoletkę...Pozna ona Calluma - chłopaka który jest uwięziony między światami, między życiem a śmiercią. Tą dwójkę połączyła naprawdę niesamowicie silna miłość, pomimo takich oczywistych różnic, łączy ich coś prawdziwego. Trzeci tom dorównuje pierwszemu co jest na duży plus, bo błękitna magia była potwornie nudna i czytało się ją mozolnie. W błękitnej nadziei widzimy ile są gotowi dla siebie poświęcić, nawet życie - byleby drugie miało lepiej. Wszystko dla siebie zrobią. Tak silna miłość nie miała prawa nie przetrwać - wbrew temu co mówili wszyscy inni.
W tym tomie Alexa wyjeżdża na wakacje, spotyka...

emciaaxx | 2012-10-11
Przeczytana: 11 października 2012

Wyobraź sobie, że pewnego zwyczajnego dnia odnajdujesz na brzegu Tamizy srebrną bransoletkę, dzięki której możesz się porozumiewać z Tym Jedynym. Jest idealny. Jedyna wada: jest tylko odbiciem w lustrze, materialny staje się tylko na szczycie Katedry Św. Pawła. I najważniejsze - jest duchem... A dokładniej - Żałobnikiem; uwięziony między życiem a śmiercią musi przez całą wieczność kraść śmiertelnikom ich dobre wspomnienia, myśli. Jego jedyną deską ratunku jest zabicie kogoś...

Błękitna nadzieja to trzeci - i ostatni - tom trylogii "Błękitna miłość.
Zniknięcie Lucasa powoduje przypływ nadziei Alexy na uratowanie Calluma.

Czy jej się uda?
Czy będzie z ukochanym na zawsze?

Książka fantastycznie napisana; gdybym miała tyle czasu, najchętniej przeczytałabym ją na raz.
Zaskakujące zakończenie - w ostatnim rozdziale płakałam (nie mówię, czy ze smutku czy wzruszenia - najlepiej przekonajcie się sami!) jakieś cztery razy; musiałam robić sobie przerwy na uspokojenie się.
Jedynym jej...

Karla | 2013-05-30
Przeczytana: 29 maja 2013

Błędem jest nie przeczytać dwóch pierwszch części. Urzekło mnie miejsce akcji-Londyn, choć pojawiają się również wzmianki o Hiszpanii. Nietypowa fabuła. Z pewnością, książka ta nie jest "przesłodzonym" romansikiem dla nastolatek.

Sunsetka | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Istnieje sposób, by marzenia wraz z ogromną miłością stały się realne. Istnieją osoby, które mogą to urzeczywistnić.

Nie ma potężniejszego uczucia - tylko miłość jest w stanie zwalczyć każdą przeszkodę.

Przebrnęłam przez ostatnią część całej tej trylogii. Przyznać muszę, że jak na samym początku byłam całkowicie sceptycznie nastawiona (uznawałam książki za romansidło dla nastolatek) tak gdzieś w połowie, cała ta seria tak mnie wciągnęła, że nawet parząc kawę wbijałam swój wzrok w strony książki. Coś niesamowitego.
Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysły jak i całej realizacji. Całość była spójna i jeden wątek łączył się z drugim. Co prawda wielu można było się domyślić przed czasem, co świadczy o tym że książki są straszne przewidywalne, ale ja i tak jestem ich ogromną fanką i z pewnością szybko o nich nie zapomnę.

Każdy z nas chciałby mieć w swoim życiu takiego Calluma, dla którego bylibyśmy w stanie oddać własne życie.

młoda_pisarka | 2013-12-08
Przeczytana: 11 kwietnia 2015

NADZIEJA MATKĄ GŁUPICH...

Alexa zna już prawdę. Istnieje sposób na to by uratować Calluma od jego egzystencji Żałobników, a razem z nim Olivię i wszystkich pozostałych. Ale nie będzie w stanie zrobić tego sama. Na szczęście jest ktoś, kto może jej pomóc, ale czy tego zechce?

A czy tak naprawdę, Alexa chce, żeby Callum trafił do jej świata? Czy napewno go kocha? Dziewczynę ogarniają wątpliwości, które szybko jednak blekną w obliczu zagrożenia. Czy ta dwójka znajdzie sposób na to by być razem? Jak zakończy się ich historia?

Książka banalna. Po drugim tomie nie sądziłam, że może być jeszcze gorzej. Liczyłam na to, że autorka odbije się od dna i nagle dostanie olśnienia, ale... klapa! Bardzo dużo w książce nieścisłości, a jeden błąd zdaje się przebijać ponad inne. Główny męski bohater okazał się... nijaki, mało realistyczny, dziecinny, jak mały zagubiony chłopiec, postać Calluma jeszcze bardziej osłabiła książkę. A myślałam, że po takiej bohaterce jak Alexa nic gorszego już się...

nieznajoma | 2013-02-04

Trylogia zakończona bardzo smutno a jednocześnie szczęśliwie.

Do dziś pamiętam jak ją czytałam.

Momentami na mojej twarzy pojawiał się ogromny smutek a zaraz rozpacz która powodowała coraz więcej łez.

Cała seria jest doskonała, wręcz cudowna i tego zdania na pewno nie zmienię.

Alexy i Callum na zawsze będą moimi ulubieńcami których pokochałam od samego początku.

Są na mojej długiej liście idealnych par w powieściach.