Błękitna nadzieja

Tłumaczenie: Agnieszka Kowalska
Cykl: Błękitna miłość (tom 3)
Wydawnictwo: Amber
błękit, miłość, nadzieja
Sherry

Zakochani z „Błękitnej Miłości” i „Błękitnej magii” połączeni uczuciem, za które mogą zapłacić życiem… lub śmiercią. Alexa już wie, że istnieje sposób, by mogli być razem: ona i Callum, jej piękny, widmowy ukochany, chłopak uwięziony pomiędzy światem żywych a umarłych. Jest ktoś, kto potrafi przywrócić go do życia. Lecz nie zamierza wyjawić tego sekretu Alexie. Dla tego kogoś Alexa jest...

Alexa już wie, że istnieje sposób, by mogli być razem: ona i Callum, jej piękny, widmowy ukochany, chłopak uwięziony pomiędzy światem żywych a umarłych. Jest ktoś, kto potrafi przywrócić go do życia. Lecz nie zamierza wyjawić tego sekretu Alexie. Dla tego kogoś Alexa jest najgorszym wrogiem, którego trzeba zniszczyć. Czy moc magicznej błękitnej bransoletki okaże się potężniejsza niż nienawiść? I czy Alexa zaryzykuje wszystko, by być z tym, kogo kocha – na zawsze?

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cóż , najlepsza książka ze wszystkich . Od razu wzięłam się po skończeniu ''Błękitnej magii'' za '' Błękitną nadzieję ''. Cóż , w książce najwięcej się dzieje i trzyma do końca w napięciu .

Przeczytałam ją jednym tchem , a od ostatnich 200 stron nie mogłam się oderwać . Mam jednak mieszane uczucia i przyznam że , trochę się pogubiłam w akcji .

Bardzo kibicowałam Alex i Callumowi , nie wyobrażałam sobie , żeby nie byli na końcu razem . Na początku byłam ciut zła na Alex za to całe zauroczenie Maxem , wyglądało to może , na to że , wystarczy jakiś fajny chłopak , a ona prawie zapomina o miłości swojego życia . I Alex w moich oczach przez chwilę wyszła na nieco puszczalską . I cały wątek wydawał mi się na siłę , jakby autorka na siłę , chciała zrobić trójkąt miłosny . Bo Rob okazał się palantem i właściwie nie było rywalizacji pomiędzy nim a Callumem o Alex , w końcu tak naprawdę Alex jak zaczęła spotykać się z Callumem dała już kosza Robowi , bo poznała się na nim . Ale potem...

Sweetdreamsxox | 2016-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2016

Błękitna nadzieja jest zakończeniem historii Alex i Calluma...zakończeniem dość nietypowym, ale cudownym.
S.C.Ransom miała naprawdę świetny pomysł na książkę, niesamowicie mi się on podobał.
W pierwszej części poznajemy nastolatkę, która prowadzi zwyczajne życie aż pewnego dnia znajduje tajemniczy amulet na dnie rzeki. Nie przypuszcza, że jej świat wywróci się do góry nogami przez bransoletkę...Pozna ona Calluma - chłopaka który jest uwięziony między światami, między życiem a śmiercią. Tą dwójkę połączyła naprawdę niesamowicie silna miłość, pomimo takich oczywistych różnic, łączy ich coś prawdziwego. Trzeci tom dorównuje pierwszemu co jest na duży plus, bo błękitna magia była potwornie nudna i czytało się ją mozolnie. W błękitnej nadziei widzimy ile są gotowi dla siebie poświęcić, nawet życie - byleby drugie miało lepiej. Wszystko dla siebie zrobią. Tak silna miłość nie miała prawa nie przetrwać - wbrew temu co mówili wszyscy inni.
W tym tomie Alexa wyjeżdża na wakacje, spotyka...

Rakszasi | 2016-05-22
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka
Przeczytana: 22 maja 2016

Muszę przyznać, że byłam bardzo miło zaskoczona końcem historii. Naprawde duży podziw dla autorki. Ksiażke czyta się szybko, lekko i przyjemnie.

Aleksandraa | 2015-06-04
Przeczytana: 03 czerwca 2015

Aritsa | 2015-05-22

Alexa już wie, że jest sposób, by przywrócić Calluma do życia. Jednak osoba, która może jej w tym pomóc, nienawidzi jej z całego serca.

Chyba jest to najlepsza część, mimo że i tak jest słaba i raczej mnie nie porwała. Wyjątkowo polubiłam Catherine, chyba tylko ona zasługuje tu na jakąś większą uwagę. Powiem, że w niektórych kwestiach autorka nawet mnie zaskoczyła, i to pozytywnie.

Początek był słaby, nie wiem, po co został tu wciśnięty wątek z Maxem, mam wrażenie, że to tylko jakiś zapełniacz stron, by książka miała większa pojemność.

Rozwiązanie problemu, a raczej jego sposób, był chyba najbardziej zaskakujący, tym bardziej że niezbyt rozumiem, jak takie wydarzenie w ogóle mogło mieć miejsce i ledwo się w tym łapię. Jednak pomysł ogółem przypadł mi do gustu, jednak nieco żałuję, że autorka nie rozwinęła bardziej tego, co się dalej wydarzyło.

Styl powieści znowu mi się nie za bardzo spodobał, niektóre fragmenty znowu były sztuczne, czasami aż rozkładało mnie na łopatki...

Ameliapolonaise | 2015-05-22

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Naprawdę lubię słodkie opowiastki o miłości. No i cóż. Po przeczytaniu dwóch części Błękitnej części tą właśnie najbardziej byłam zachwycona. Nie tylko dlatego,że Callum wreszcie został uwolniony od życia Żałobnika,ale też dlatego,że można się było dowiedzieć dlaczego żałobnicy są żałobnikami właśnie. Wyszła puszczalska natura Alex,ale jednocześnie jej wielka miłość do widmowego chłopca. Nie bała się zaryzykować nawet życia by uwolnić go i przyjaciół od smutnej egzystencji. Polecam jeśli ktoś czasem wieczorem nie ma co robić i chciałby sobie coś po prostu poczytać :)

Grabska1995 | 2015-05-21
Przeczytana: 20 maja 2015

Co do ostatniego rozdziału, byłam smutna, że już się kończy i nie ma żadnej kontynuacji. Od rozpoczęcia książki nie mogłam się od niej oderwać tyle się działo. Wakacje, pocałunki, lekka zdrada, poszukiwania oraz to czego się nie spodziewałam, że zdarzy się tak szybko - ostateczna decyzja Alexy, co zrobić z Żałobnikami, pomóc im czy jednak pozostawić w pustce w jakiej się znajdowali. Zakończenie, hm myślałam, że będzie nieco inne, że choć trochę bardziej autorka książki je rozwinie. Ale ciesze się tym co się wydarzyło choć tylko po części. Chciałabym by była kontynuacja tego 3 tomu ,,Błękitna nadzieja.''

Jest to ostatnia część książki S.C. Ransom, przy której bardzo się wzruszyłam i się popłakałam. W głębi serca chciałam być przyjaciółką Alexy, z tej książki czułam wszystko to co bohaterka, było to dobrze ukazane by każdy mógł się w nią wcielić.
Polecam każdemu tę książkę i cały tom by go przeczytali i wyciągnęli wnioski z tego opowiadania.

Sunsetka | 2015-03-19
Przeczytana: 19 marca 2015

Istnieje sposób, by marzenia wraz z ogromną miłością stały się realne. Istnieją osoby, które mogą to urzeczywistnić.

Nie ma potężniejszego uczucia - tylko miłość jest w stanie zwalczyć każdą przeszkodę.

Przebrnęłam przez ostatnią część całej tej trylogii. Przyznać muszę, że jak na samym początku byłam całkowicie sceptycznie nastawiona (uznawałam książki za romansidło dla nastolatek) tak gdzieś w połowie, cała ta seria tak mnie wciągnęła, że nawet parząc kawę wbijałam swój wzrok w strony książki. Coś niesamowitego.
Jestem pod ogromnym wrażeniem pomysły jak i całej realizacji. Całość była spójna i jeden wątek łączył się z drugim. Co prawda wielu można było się domyślić przed czasem, co świadczy o tym że książki są straszne przewidywalne, ale ja i tak jestem ich ogromną fanką i z pewnością szybko o nich nie zapomnę.

Każdy z nas chciałby mieć w swoim życiu takiego Calluma, dla którego bylibyśmy w stanie oddać własne życie.

Serafina | 2015-01-08

trzecia i niestety ostatnia część jest bardzo krótka, zawiera nie całe 300 stron. jednak na tych stronach mieści się ekscytujące zakończenie,ostatnie strony czyta się jednym tchem. niestety książka nie jest zakończona wyczerpującym zakończeniem. przydałoby się jeszcze kilka stron, może jednak wtedy straciłaby ten swój urok.

Justyna Nowak | 2014-12-30

Genialna jak dwie poprzednie ! Zakończenie świetne :) Aż się wzruszyłam czytając. Naprawdę szczerze polecam całą serie. Ta książka opowiada jak nie poddawać się przeciwnością losu.
Czy Alex znajdzie sposób na sprowadzenie Calluma do swojego realnego świata już na zawsze ? A może spotka kogoś kto znowu będzie jej to utrudniał? Kim jest Max? (poznajcie go właśnie w tej części) Co się stało z Cathrine, siostrą ukochanego Alex?
Jak zawsze wiedzie jak można poznać odpowiedz na te pytania. Jest jeden sposób przeczytaj !

Ostrzeżenie ! Uwaga! Książka bardzo wciąga! Ale nie przejmuj się. Daj się ponieść treści !
Genialna
Chyba będę podpisywać się jako maniaczka książek :)