Nawiedzone miasteczko Shadow Hills

2011-06-15
2011-06-15
9788310119407
Katarzyna Miniszewska-Górmińska
nawiedzone miasteczko cienie wzgórza epidemia

Persephonę po tragicznej śmierci siostry dręczą przerażające sny. Dziewczyna przypuszcza, że te sny mają jakieś znaczenie odnośnie śmierci Ateny. W pamiętniku siostry odkrywa wzmiankę o Shadow Hills. Dziewczyna postanawia przenieść się do szkoły w tej miejscowości, by przekonać się co za tym wszystkim się kryje. Spotyka tam chłopaka ze swoich snów.

Początek książki bardzo mnie zaciekawił. Czytając zastanawiałam się czy to będzie historia o wilkołakach a może o wampirach. Niestety nie trafiłam w żadne z tych przypuszczeń.
Książka opowiada historię kilku nastolatków, którzy mają paranormalne zdolności. Tylko tych zdolności jest jak na lekarstwo.
Fabuła tej książki opiera się bardziej na tajemniczej chorobie, która zdziesiątkowała społeczność Shadow Hills. Dziewczyna nie szuka już tego co stało się z jej siostrą tylko zmienia kierunek i stara się wyjaśnić to, co dzieje się w tej miejscowości. Nie czuje się tam bezpiecznie, ktoś czyha na jej życie i dodatkowo tajemnicza śmierć nauczyciela. Phe nie waha się złamać kilku zasad, aby znaleźć odpowiedzi, których szuka. Ma obok siebie Zacha.
Tę książkę czytało mi się naprawdę lekko, początek zapowiadał się obiecująco. Lecz im dalej tym mniej się dzieje. Akcja zwolniła by na koniec wyrwać z kopyta i na ostatnich kartkach wcisnąć ubogie wyjaśnienie. Zabrakło mi rownież tajemniczych mocy, ukrytych zdolności przyjaciół Phe, oraz jej mocy która miała się ujawnić z czasem, był tego jak na lekarstwo.

Początek książki...

Rozczarowałam się. Fabuła ciekawa,sny,tajemnice,morderstwo i magia. Bohaterowie znają się kilka dni a już pada pytanie i najgłupsza możliwa odpowiedź że od setek lat trzymamy nasze istnienie w tajemnicy ale myślę że mogę Ci ufać i mówi jej wszystko. Ona dostaje tajemniczą książkę i OT tak potrafi ją przeczytać. Oczywiście pojawia się w miejscach gdzie ktoś wyjawia ważną tajemnicę. Myślę że potencjał tej książki został zmarnowany i jest ona słaba mimo że czyta się szybko.

Książka jak najbardziej podobała mi się.
Ale:
-okładka o czym innym świadczy niż opowieść
-zastanawiam się gdzie to całe "nawiedzone miasteczko" w tej opowieści
Mam nadzieję ze bedzie ciąg dalszy bo czuje niedosyt po przeczytaniu.
Mimo wszystko książka warta zachodu.

Książka jak najbardziej podobała mi się.
Ale:
-okładka o czym innym świadczy niż opowieść
-zastanawiam się gdzie to całe "nawiedzone miasteczko" w tej opowieści
Mam nadzieję ze bedzie ciąg dalszy bo czuje niedosyt po przeczytaniu.
Mimo wszystko książka warta zachodu.

Szczerzo powiedziawszy zachęcona opisem oraz śliczną okładkę nabyłam tę książkę uznając ją za miłość od pierwszego wejrzenia. I szczerze powiedziawszy bardzo się rozczarowałam.
Napisana jest w taki sposób, że kompletnie nie interesują mnie losy ani jednego z bohaterów. Phe wprost nie cierpię. Nie ma opisanego jak objawia się u niej magia (jakieś emocje, no ludzie),nie rozumiem jej fenomenu a główny obiekt westchnień jest jak dla mnie nudny i matowy. Jedynym mocniejszym aspektem była historia Krótkowiecznych, choć została ona jak dla mnie potraktowana po macoszemu.

Gdy pierwszy raz o niej usłyszałam wiedziałam że muszę ją mieć i gdy w końcu zakupiłam egzemplarz od razu zabrałam się do czytania. Niestety książka niespełniła moich oczekiwań i bardzo mnie rozczarowała.
Wątki były pomotane i niezadowoliło mnie zakończenie które było conajmniej dziwne.

Wypożyczyłam tę książkę, bo chciałam przeczytać coś z wątkiem fantasy. Jest to typowa młodzieżówka jak ich spotkać można wiele. Nowa szkoła, chłopak z dziwnymi umiejętnościami, w którym od razu się zakochuje i oczywiście wątek tajemnicy niezbyt trudnej do rozwikłania.
Charakter głównej bohaterki niezbyt przypadł mi do gustu i w niektórych sytuacjach zdecydowanie inaczej bym zrobiła.
Jedna rzecz mnie szokuje i zastanawia. Czy ci wszyscy bohaterowie mieli po 15 lat? Jeśli tak, to wow. Ja też mam 15 lat i kurde jeszcze takich rzeczy jak niektórzy z nich nie robiłam.
Książka średnia moim zdaniem, nie wiem czy przeczytam kolejne części.

2062

Dość dobra, lekka i tajemnicza młodzieżówka. Polecam:)

Dość dobra, lekka i tajemnicza młodzieżówka. Polecam:)

Spodziewałam się czegoś innego, ale nie było tak źle.
Mam jednak wrażenie że to dopiero wstęp do kolejnej cześci, której prawdopodobnie nie będzie bo książka jest już trochę starsza.

Spodziewałam się czegoś innego, ale nie było tak źle.

nie wiem co to miało być. Istne XD

nie wiem co to miało być. Istne XD

1997

To chyba za te chwilę dreszczyk i odkrywanie tajemnic bo bez tego książka jest mało wciągająca takie odgrzewane kluchy. Tutaj ktoś chciał stworzyć Riveldale, trochę zmierzchu i wiele innych no trochę się nie udało myślę że ta 2 jest mocno naciągnięte

Dodaj cytat z książki Nawiedzone miasteczko Shadow Hills