Beatrycze

Beatrice
powieść erotyczna
literatura piękna
Bizarre

Dwudziestokilkuletnia Beatrycze porzuca swoje nieudane małżeństwo i powraca do rodzinnego domu. Ojciec dziewczyny musi jednak wyjechać do Indii w interesach, opiekę nad nią i nad jej młodszą, siedemnastoletnią siostrą Karoliną przekazuje więc swojemu bratu i jego małżonce. Beatrycze z Karoliną trafiają pod dach wujostwa, do zamkniętego świata, prawdziwej kuźni osobowości i charakterów. Posiadłość wuja Tomasza i ciotki Matyldy jest swego rodzaju szkołą perwersji. W szeregu orgii dziewczęta są poddawane rytuałowi przejścia, który ma uczynić z nich istoty wolne i silne duchowo. Tak też się dzieje. Ku swojemu zdumieniu Beatrycze zaczyna przejmować kontrolę nad sytuacją i teraz to ona z chęcią wciela się w rolę treserki. Ta niezwykle śmiała powieść, z całą pewnością adresowana do dorosłych czytelników, prócz dużej dozy rozwiązłości zawiera też autoportret samoświadomej młodej kobiety. Powieść poprzedza wstęp Patricka Hendena, który nazwał Beatrycze „najbardziej radykalną członkinią ruchu wyzwolenia kobiet".

Beatrycze to jedna z najlepszych, a zarazem najbardziej zmysłowych powieści erotycznych schyłku epoki wiktoriańskiej.

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2012

źródło okładki: http://www.wab.com.pl/

weronika | 2017-02-11

Widzę że opinie są bardzo kiepskie na temat tej książki. Wydaje mi się że ten gatunek (erotyczny) no cóż ciężko aby zasłużył na 10 gwiazdek, bo rolą jego jest po prostu podniecać i działać na zmysły. A to czy ta książka podnieci Was czy nie zależy od tego czy lubujecie się w fetyszach i sadyzmie. Ja uważam że książka jest ok.

neuromance | 2016-01-17
Przeczytana: lipiec 2014

Żadna to wielka literatura, ale gratka dla fanów epoki wiktoriańskiej. Okazuje się, że Brytyjczycy tamtych czasów, przynajmniej w pewnych kręgach, nie charakteryzowali się pruderią. Jako ciekawostkę - warto, zwłaszcza, że napisana jest przyzwoicie. Jednak do roli arcydzieła trudno ją podnieść.

kraina-bezsennosci | 2015-11-09

Pewnego razu trafiłam w bibliotece na książkę. Z pozoru niepozorną, z czerwonym grzbietem. Przeczytałam pobieżnie opis i zabrałam ze sobą. Tak zaczęła się moja przygoda ze Zmysłową serią. Tytuł, o którym mówiłam, to „Anatomia. Monotonia” – absolutnie jedna z moich ulubionych książek. Było to dobre kilka lat temu, jednak jakiś czas temu przypomniałam sobie o serii na pewnych wyprzedażach. Zachęcona dobrym początkiem, postanowiłam zaopatrzyć się w resztę pozycji. Tak kupiłam „Oczy mojego kochanka”, którego recenzja ukaże się za jakiś czas oraz „Beatrycze”, która jest dzisiaj gwiazdą mojej recenzji.

O autorze nie powiem nic, albowiem na okładce pyszni się „anonim”. Wprowadza to owszem pewną nutę tajemniczości, ale niekiedy jest kłopotliwe, ponieważ nie można namierzyć innych pozycji tego samego anonimowego twórcy. O ile z niektórymi książkami jest łatwiej – mam tutaj na myśli „Księgę bez tytułu” oraz jej kontynuację „Oko księżyca” – tak w przypadku „Beatrycze” wątpię, bym...

Pio | 2015-02-28
Na półkach: Przeczytane, 2015, Posiadam
Przeczytana: luty 2015

5/10

| 2014-09-12
Przeczytana: 2014 rok

Autor nieznany i słusznie, taki prymityw nie zasługuje na pamięć. Żałuję, że natknęłam się na tę książkę. To nie jest erotyka, to zboczenia, opisane na dodatek nudnym językiem. Sadomaso, które nadaje się na makulaturę.

Izabela | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Jest to historia młodej 25-letniej kobiety, która zostaje przeszkolona w sprawach intymnych. Nie jest to jednak zwykły erotyk, nie przypomina też Trylogii Greya. Zawiera wiele gorszących scen napisanych prostym i nudnym językiem. Dla fanów zboczonej erotyki jak najbardziej.

ankuku | 2012-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

"Sodomia, choć mężczyźni o tym nie wiedzą, jest aktem czci składanej wyższej formie seksu."