Beatrycze

2012-07-04
Bartłomiej Zborski
powieść erotyczna

więcej Więcej

Wstęp jak początek obiecujący, by nie powiedzieć intrygujący. Dalej jest tylko nudniej i chaotycznie opisywane sceny. Końcówka próbuje porwać a zakończenie zostawia nie dosyt. Lecz czy warto? Ogólnie przereklamowana pozycja.

Książka dosyć przeciętna. Szczerze mówiąc nie odczułam zapowiadanej przemiany głównej bohaterki. Jedyne co się zmieniło, to jej rola w całej sytuacji - sposób myślenia i osobowość Beatrycze pozostała w moim odczuciu dokładnie taka sama, co trochę mnie zawiodło, bo książka miała pewien potencjał. Jeżeli chodzi o samą stronę erotyczną tytułu - pozycja dosyć odważna,...

Widzę że opinie są bardzo kiepskie na temat tej książki. Wydaje mi się że ten gatunek (erotyczny) no cóż ciężko aby zasłużył na 10 gwiazdek, bo rolą jego jest po prostu podniecać i działać na zmysły. A to czy ta książka podnieci Was czy nie zależy od tego czy lubujecie się w fetyszach i sadyzmie. Ja uważam że książka jest ok.

Żadna to wielka literatura, ale gratka dla fanów epoki wiktoriańskiej. Okazuje się, że Brytyjczycy tamtych czasów, przynajmniej w pewnych kręgach, nie charakteryzowali się pruderią. Jako ciekawostkę - warto, zwłaszcza, że napisana jest przyzwoicie. Jednak do roli arcydzieła trudno ją podnieść.

Pewnego razu trafiłam w bibliotece na książkę. Z pozoru niepozorną, z czerwonym grzbietem. Przeczytałam pobieżnie opis i zabrałam ze sobą. Tak zaczęła się moja przygoda ze Zmysłową serią. Tytuł, o którym mówiłam, to „Anatomia. Monotonia” – absolutnie jedna z moich ulubionych książek. Było to dobre kilka lat temu, jednak jakiś czas temu przypomniałam sobie o serii na pewnych...

Autor nieznany i słusznie, taki prymityw nie zasługuje na pamięć. Żałuję, że natknęłam się na tę książkę. To nie jest erotyka, to zboczenia, opisane na dodatek nudnym językiem. Sadomaso, które nadaje się na makulaturę.

Jest to historia młodej 25-letniej kobiety, która zostaje przeszkolona w sprawach intymnych. Nie jest to jednak zwykły erotyk, nie przypomina też Trylogii Greya. Zawiera wiele gorszących scen napisanych prostym i nudnym językiem. Dla fanów zboczonej erotyki jak najbardziej.

"Sodomia, choć mężczyźni o tym nie wiedzą, jest aktem czci składanej wyższej formie seksu."

• 2014
  • Chciałabym