W jego dłoniach

wydawnictwo
Albatros
typ
papier
4,96 (307 ocen i 41 opinii)

Opis książki

Powieść psychologiczna z elementami pornografii, historia sadomasochistycznego związku. Akcja powieści rozgrywa się współcześnie w Paryżu mieście eleganckich lokali i nocnych klubów, w których bogaci Francuzi oddają się po pracy rozpuście na granicy ludzkiej wyobraźni. Elodie 30-letnia adwokat, szczęśliwie zamężna matka z dzieckiem przeżywa destrukcyjną przygodę miłosną i odbywa podróż w głąb własnej psychiki. Odkrywa świat doznań seksualnych, jakiego dotąd nie znała. Staje się seksualną niewolnicą, kobietą gotową spełnić każdą, najbardziej perwersyjną zachciankę mężczyzny, któremu się podporządkowała.Studium masochizmu, uzależnienia, cierpienia, a może także... opętania.Bestseller we Francji i innych krajach Europy, porównywany do Życia seksualnego Catherine M..

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
eMMali | 2014-07-21
Przeczytana: lipiec 2014

Nie wiem co napisać...
Naiwne dziewczyny powinny wziąć tą książkę jako przestrogę, że platoniczna miłość i pożądanie do niczego nie prowadzą. "Mężczyzna" jest skończonym gnojem, wykorzystuje głupiutką kobietę i im bardziej jest niedostepny, tym bardziej ona za nim "lata". A ma męża i dziecko. Aż czasami kręciłam głową z niedowierzania, że ona jest tak uległa...
Scenki erotyczne, odważne.

Tajemnica | 2011-09-05
Przeczytana: 05 września 2011

Nie ukrywam, że czasami lubię sięgnąć po książkę z gatunku „dla dorosłych”. Trudno jest o coś wartościowego w tym gatunku i w sumie trudno doszukiwać się w nim ukrytych wartości i głębokich przesłań. Ja osobiście jednak oczekuję odpowiedniego podejścia do tematu, ze smakiem, wyczuciem i budowaniem klimatu, który sprawi, że pojawia się dreszczyk na plecach.

„W jego dłoniach” Marthe Blau wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo dawno nie czytałam książki z posmakiem pornograficznym, która napisana byłaby z takim smakiem i niesamowicie dobrym budowaniem klimatu.

Bohaterką, a zarazem autorką książki jest młoda prawniczka, która prowadzi bardzo poukładane życie. Ma męża, małego synka, wspaniałą pracę, zgraną paczkę sprawdzonych przyjaciół i …. nagle, zupełnie niespodziewanie pojawia się w jej życiu mężczyzna. Mężczyzna przez duże M, który staje się jej kochankiem.

Od tej chwili życie Elodie zmienia się diametralnie. Kobieta wpada w szpony Mężczyzny i staje się jego...

kayutek | 2010-08-20

Kupilam skuszona zacheta poczty pantoflowej. Ksiazka, w mojej opinii, w zadnym stopniu nie jest skandaliczna. Jest nudna. Jest wtorna. Jest "drewniana". Malo przekonujaca.
To co mnie jeszcze w tej ksiazce irytowalo to opisywanie narzadow plciowych na dwa tylko sposoby: albo wulgarnie, albo medycznie. Czy to sprawka tlumaczenia czy autorki-pojecia nie mam, ale nie sadze zeby moglo to cokolwiek zmienic.

Klaudia | 2012-05-02
Na półkach: Romans/Erotyk, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2012

Kompletnie nie rozumiem stosunków panujących między główna bohaterką a jej znajomymi, między parami, małżeństwami i ogólnie więzi między ludzkich przedstawionych w tej książce. Zastanawiające jest także to że Elodie ma przyjaciół i przyjaciółek więcej niż ja znajomych na facebooku. Do tego większość z nich ma jakieś problemy emocjonalne na tle seksualnym. Książkę zmęczyłam z trudem. Jest wiele znacznie lepszych pozycji o podobnej tematyce, więc nie polecam tej.

Haneczka | 2013-06-03

Zgadzam się z kimś, kto napisał, że ta książka jest... niesmaczna...
Czytałam wiele książek erotycznych, również z elementami sadomasochistycznymi. Ta niestety mnie rozczarowała. Poddanie się drugiemu człowiekowi czy uległość to jedno, ale deptanie czyjejś godności jest nie do przyjęcia!
Przeczytałam, niemniej nie polecam...

Literutopia | 2013-03-01
Przeczytana: 2012 rok

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Powieść Marthe Blau "W jego dłoniach", była pierwszą tego typu książką, jaką miałam przyjemność przeczytać. Długo zbierałam się do napisania tej recenzji, ale w końcu postanowiłam, że to zrobię.

Książka "W jego dłoniach" dała mi zupełnie inny pogląd na literaturę erotyczna, niż ten, który żywiłam do tej pory. Kiedy sięgałam po tą książkę oczekiwałam delikatnych, zmysłowych opisów przeżyć wewnętrznych dwojga kochanków, być może opis miłości niespełnionej, zaborczej lub okrutnej, dlatego tym większe było moje zdziwienie już po przeczytaniu kilku pierwszych stron.

Marthe Blau stworzyła powieść erotyczną, mocno perwersyjną i opisującą sadomasochistyczne uzależnienie kobiety od mężczyzny. Czy pomysł był dobry? Trudno ocenić, tym bardziej, że nie mam porównania z innymi tego typu dziełami, jednakże postaram się skupić na odczuciach, jakie mam po przeczytaniu tego właśnie utworu. Być może moje ocena zostanie zachwiana...

Danuta | 2011-07-02

Spodziewałam się erotycznej erupcji wulkanu, a wyszło takie ni to porno, ni to dramat... I fakt, jak ktoś wcześniej zauważył, albo za dużo wulgarności, albo medycznego zacięcia. Książka do przeczytania w jeden wieczór, której później raczej się już nie pamięta - zarówno ze względu na schematyczność i przewidywalność, jak i nie do końca mnie przekonujący warsztat autorki...

książek: 2092
Dorota_1988 | 2011-04-27
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Obrzydliwa, brutalna, wulgarna i niesmaczna.

Lexi | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

"W jego dłoniach" nie nazwałabym książką "perwersyjną" czy "erotyczną" bo tak naprawdę niewiele tu opisów. Wiele można o niej powiedzieć ale te dwa przymiotniki mi do niej nie pasują.
To raczej studium głupoty ludzkiej, naiwności, braku szacunku do samego siebie i wartości rodzinnych. Ukazuje ona całkowite,dobrowolne upodlenie bohaterki w imię czego?- no właśnie nie wiem.

Kaja_K | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Bohaterka będąc w domu chciała kochanka, będąc z kochankiem często chciała wrócić do dziecka.
Sama nie potrafiła sprecyzować swojej natury. Myślałam, ze chociaż zakończenie okaże się w miarę mocne (autorka cały czas podkreśla to jak dramatyczny to będzie the end), ale zawiodłam się.
Zabrakło dla mnie chociaż kilku psychologicznych przesłanek, ze ona jest świadoma tego co lubi. W końcu stwierdziłam, ze bohaterka się po prostu zakochała się na amen w Mężczyźnie i było jej wszystko jedno jak daleko on się może posunąć, byle robił to z nią. Gdyby był romantyczny bohaterka byłaby romantyczna dla niego. Ona może nawet nie lubiła uległości, Ona lubiła to co On. Wszystko jedno czym to było.
Rozumiem ze bohaterka musiała być (prawie dosłownie) mieszana z błotem ale opis tej uległości wyszedł autorce moim zdanie dość zabawnie.
I za ten uśmiech nad lektura daje cale 3.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Sharon Bolton
    55. rocznica
    urodzin
    I czy to nie idiotyczne, czuć złość i zazdrość, że ktoś oderwał od niej jego uwagę, choć w ogóle tej uwagi nie chciała?
  • Agata Tuszyńska
    58. rocznica
    urodzin
    Bo czym jest zawiść?Rozgrzaną zazdrością.Niemożnością przebaczenia innym powodzenia i sukcesu.Spełnieni budzą niechęć,nienawiść nawet,jakby odbierali coś tym,którzy są jeszcze w drodze.Jakby nie było dość miejsca na świecie dla kilku gwiazd.Jakby istniał tylko jeden szczyt,ten,który właśnie został z... pokaż więcej
  • Harlan Ellison
    81. rocznica
  • Dashiell Hammett
    121. rocznica
    urodzin
    Nie ufam ludziom, którzy krzyczą: "Dosyć, dosyć", gdy im się nalewa. Jeżeli ktoś musi uważać, aby nie wypić za dużo, to znaczy, że kiedy wypije, nie ufa nawet samemu sobie.
  • Antoni Ferdynand Ossendowski
    139. rocznica
    urodzin
    Myślałem, że pan dąży do rewolucji, aby wstrząsnąć zmaterializowanym, mieszczańskim światem i utorować drogę dla ducha... Tak myślałem... Tymczasem pan marzy o bandytyzmie na wszechświatową skalę. To straszne!
  • Louis-Ferdinand Céline
    121. rocznica
    urodzin
    Zdecydowana większość ludzi umiera dopiero w ostatniej chwili; inni z kolei zabierają się do tego już dwadzieścia lat wcześniej, a czasami to nawet jeszcze wcześniej. I to oni właśnie są najbardziej nieszczęśliwymi ludźmi na ziemi.
  • Jamie Oliver
    40. rocznica
  • Bohdan Arct
    101. rocznica
  • Stepan Chapman
    64. rocznica
    urodzin
    Na czym to ja...? A tak, kręgielnia. Połknęłam tatę. Moje nerwy wyszły mi przez skórę.
  • Philip Kotler
    84. rocznica
  • John Barth
    85. rocznica
    urodzin
    Miałem kiedyś sen, w którym koniecznie chciałem po znać prognozę pogody na następny dzień. Zajrzałem do gazet, lecz działu z doniesieniami o pogodzie nie znalazłem na zwykłym miejscu. Włączyłem radio, lecz w wiadomościach nie było słowa o prognozie pogody. Zadzwoniłem do pogodynki akcja snu działa s... pokaż więcej
  • Lawrence M. Krauss
    61. rocznica
  • John Cheever
    103. rocznica
  • Hanna Ożogowska
    20. rocznica
    śmierci
    - Marcin, ale ja nie umiem tańczyć! - zwierzał się w chwilę potem Kostek.
    - Ja też, ale to nic trudnego: zwyczajnie stoisz i kiwasz się, a dziewczyna cię obskakuje. Potem ona stoi i kiwa się, a ty ją obskakujesz, a potem oboje kiwacie się i obskakujecie. Filozofia?...
  • Mary Virginia Carey
    21. rocznica