Okładka książki W jego dłoniach

wydawnictwo
Albatros
typ
papier
5,01 (276 ocen i 36 opinii)

Opis książki

Powieść psychologiczna z elementami pornografii, historia sadomasochistycznego związku. Akcja powieści rozgrywa się współcześnie w Paryżu mieście eleganckich lokali i nocnych klubów, w których bogaci Francuzi oddają się po pracy rozpuście na granicy ludzkiej wyobraźni. Elodie 30-letnia adwokat, szczęśliwie zamężna matka z dzieckiem przeżywa destrukcyjną przygodę miłosną i odbywa podróż w głąb własnej psychiki. Odkrywa świat doznań seksualnych, jakiego dotąd nie znała. Staje się seksualną niewolnicą, kobietą gotową spełnić każdą, najbardziej perwersyjną zachciankę mężczyzny, któremu się podporządkowała.Studium masochizmu, uzależnienia, cierpienia, a może także... opętania.Bestseller we Francji i innych krajach Europy, porównywany do Życia seksualnego Catherine M..

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Tajemnica | 2011-09-05
Przeczytana: 05 września 2011

Nie ukrywam, że czasami lubię sięgnąć po książkę z gatunku „dla dorosłych”. Trudno jest o coś wartościowego w tym gatunku i w sumie trudno doszukiwać się w nim ukrytych wartości i głębokich przesłań. Ja osobiście jednak oczekuję odpowiedniego podejścia do tematu, ze smakiem, wyczuciem i budowaniem klimatu, który sprawi, że pojawia się dreszczyk na plecach.

„W jego dłoniach” Marthe Blau wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo dawno nie czytałam książki z posmakiem pornograficznym, która napisana byłaby z takim smakiem i niesamowicie dobrym budowaniem klimatu.

Bohaterką, a zarazem autorką książki jest młoda prawniczka, która prowadzi bardzo poukładane życie. Ma męża, małego synka, wspaniałą pracę, zgraną paczkę sprawdzonych przyjaciół i …. nagle, zupełnie niespodziewanie pojawia się w jej życiu mężczyzna. Mężczyzna przez duże M, który staje się jej kochankiem.

Od tej chwili życie Elodie zmienia się diametralnie. Kobieta wpada w szpony Mężczyzny i staje się jego niewolnicą,...

eMMali | 2014-07-21
Przeczytana: lipiec 2014

Nie wiem co napisać...
Naiwne dziewczyny powinny wziąć tą książkę jako przestrogę, że platoniczna miłość i pożądanie do niczego nie prowadzą. "Mężczyzna" jest skończonym gnojem, wykorzystuje głupiutką kobietę i im bardziej jest niedostepny, tym bardziej ona za nim "lata". A ma męża i dziecko. Aż czasami kręciłam głową z niedowierzania, że ona jest tak uległa...
Scenki erotyczne, odważne.

kayutek | 2010-08-20

Kupilam skuszona zacheta poczty pantoflowej. Ksiazka, w mojej opinii, w zadnym stopniu nie jest skandaliczna. Jest nudna. Jest wtorna. Jest "drewniana". Malo przekonujaca.
To co mnie jeszcze w tej ksiazce irytowalo to opisywanie narzadow plciowych na dwa tylko sposoby: albo wulgarnie, albo medycznie. Czy to sprawka tlumaczenia czy autorki-pojecia nie mam, ale nie sadze zeby moglo to cokolwiek zmienic.

Klaudia | 2012-05-02
Przeczytana: 01 maja 2012

Kompletnie nie rozumiem stosunków panujących między główna bohaterką a jej znajomymi, między parami, małżeństwami i ogólnie więzi między ludzkich przedstawionych w tej książce. Zastanawiające jest także to że Elodie ma przyjaciół i przyjaciółek więcej niż ja znajomych na facebooku. Do tego większość z nich ma jakieś problemy emocjonalne na tle seksualnym. Książkę zmęczyłam z trudem. Jest wiele znacznie lepszych pozycji o podobnej tematyce, więc nie polecam tej.

Literutopia | 2013-03-01
Przeczytana: 2012 rok

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Powieść Marthe Blau "W jego dłoniach", była pierwszą tego typu książką, jaką miałam przyjemność przeczytać. Długo zbierałam się do napisania tej recenzji, ale w końcu postanowiłam, że to zrobię.

Książka "W jego dłoniach" dała mi zupełnie inny pogląd na literaturę erotyczna, niż ten, który żywiłam do tej pory. Kiedy sięgałam po tą książkę oczekiwałam delikatnych, zmysłowych opisów przeżyć wewnętrznych dwojga kochanków, być może opis miłości niespełnionej, zaborczej lub okrutnej, dlatego tym większe było moje zdziwienie już po przeczytaniu kilku pierwszych stron.

Marthe Blau stworzyła powieść erotyczną, mocno perwersyjną i opisującą sadomasochistyczne uzależnienie kobiety od mężczyzny. Czy pomysł był dobry? Trudno ocenić, tym bardziej, że nie mam porównania z innymi tego typu dziełami, jednakże postaram się skupić na odczuciach, jakie mam po przeczytaniu tego właśnie utworu. Być może moje ocena zostanie zachwiana oceną...

Danuta | 2011-07-02

Spodziewałam się erotycznej erupcji wulkanu, a wyszło takie ni to porno, ni to dramat... I fakt, jak ktoś wcześniej zauważył, albo za dużo wulgarności, albo medycznego zacięcia. Książka do przeczytania w jeden wieczór, której później raczej się już nie pamięta - zarówno ze względu na schematyczność i przewidywalność, jak i nie do końca mnie przekonujący warsztat autorki...

Lexi | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

"W jego dłoniach" nie nazwałabym książką "perwersyjną" czy "erotyczną" bo tak naprawdę niewiele tu opisów. Wiele można o niej powiedzieć ale te dwa przymiotniki mi do niej nie pasują.
To raczej studium głupoty ludzkiej, naiwności, braku szacunku do samego siebie i wartości rodzinnych. Ukazuje ona całkowite,dobrowolne upodlenie bohaterki w imię czego?- no właśnie nie wiem.

Haneczka | 2013-06-03

Zgadzam się z kimś, kto napisał, że ta książka jest... niesmaczna...
Czytałam wiele książek erotycznych, również z elementami sadomasochistycznymi. Ta niestety mnie rozczarowała. Poddanie się drugiemu człowiekowi czy uległość to jedno, ale deptanie czyjejś godności jest nie do przyjęcia!
Przeczytałam, niemniej nie polecam...

Czytacz48 | 2011-08-11
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, 2011, Posiadam
Przeczytana: lipiec 2011

Jeżeli istniała by kategoria książek pornograficznych, ta książka na pewno zajmowała by poczytne miejsce.
Historia kobiety,(żony, matki,Pani adwokat) opętanej obsesyjnym pożądaniem do Mężczyzny i spełniającej jego najbardziej wyrafinowane żądania seksualne ...
Tylko dla czytelników lubiących takie klimaty.

książek: 2032
Dorota_1988 | 2011-04-27
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Obrzydliwa, brutalna, wulgarna i niesmaczna.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku