W jego dłoniach

Wydawnictwo: Albatros

Powieść psychologiczna z elementami pornografii, historia sadomasochistycznego związku. Akcja powieści rozgrywa się współcześnie w Paryżu mieście eleganckich lokali i nocnych klubów, w których bogaci Francuzi oddają się po pracy rozpuście na granicy ludzkiej wyobraźni. Elodie 30-letnia adwokat, szczęśliwie zamężna matka z dzieckiem przeżywa destrukcyjną przygodę miłosną i odbywa podróż w głąb własnej psychiki. Odkrywa świat doznań seksualnych, jakiego dotąd nie znała. Staje się seksualną niewolnicą, kobietą gotową spełnić każdą, najbardziej perwersyjną zachciankę mężczyzny, któremu się podporządkowała.Studium masochizmu, uzależnienia, cierpienia, a może także... opętania.Bestseller we Francji i innych krajach Europy, porównywany do Życia seksualnego Catherine M..

Ryjek | 2017-08-08
Na półkach: Przeczytane, Erotyk

Gdzieś tu przeczytałam opinię, że ta książka powinna być obowiązkową lekturą dla młodych kobiet aby te mogły uniknąć uwikłania się w destrukcyjny związek z samcem alfa.
Dla mnie nie do uwierzenia jest postawa Elodie, i uważam że "W jego dłoniach" jest świetnym przykładem tego, jak kobieta wątpliwej stałości emocjonalnej, poprzez tete-a-tete z obcym mężczyzną kompletnie fiksuje.
I właściwie nie ma o czym pisać, bo ona wciąż albo czeka na telefon od niego i spotkanie, albo będąc z nim tęskni za małym synkiem i mężem.
Może miało być wyjątkowo, sadomasochistyczny związek jaki Elodie tworzy z Mężczyzną jest oparty na upokarzaniu jej. Scen seksu brak, natomiast jest cała kolekcja ubarwionych zabaw erotycznych na które większość z par nigdy by się nie zdecydowała.
Może inny czytelnik znajdzie tu coś czego ja nie potrafiłam. Nie umiem zachwycić się opisem scen intymnych gdzie główna bohaterka jest poddawana próbie wytrzymałości i bólu ale jej doznania są stricte fantastyczne.

eMMali | 2014-07-21
Przeczytana: lipiec 2014

Nie wiem co napisać...
Naiwne dziewczyny powinny wziąć tą książkę jako przestrogę, że platoniczna miłość i pożądanie do niczego nie prowadzą. "Mężczyzna" jest skończonym gnojem, wykorzystuje głupiutką kobietę i im bardziej jest niedostepny, tym bardziej ona za nim "lata". A ma męża i dziecko. Aż czasami kręciłam głową z niedowierzania, że ona jest tak uległa...
Scenki erotyczne, odważne.

Tajemnica | 2011-09-05
Przeczytana: 05 września 2011

Nie ukrywam, że czasami lubię sięgnąć po książkę z gatunku „dla dorosłych”. Trudno jest o coś wartościowego w tym gatunku i w sumie trudno doszukiwać się w nim ukrytych wartości i głębokich przesłań. Ja osobiście jednak oczekuję odpowiedniego podejścia do tematu, ze smakiem, wyczuciem i budowaniem klimatu, który sprawi, że pojawia się dreszczyk na plecach.

„W jego dłoniach” Marthe Blau wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo dawno nie czytałam książki z posmakiem pornograficznym, która napisana byłaby z takim smakiem i niesamowicie dobrym budowaniem klimatu.

Bohaterką, a zarazem autorką książki jest młoda prawniczka, która prowadzi bardzo poukładane życie. Ma męża, małego synka, wspaniałą pracę, zgraną paczkę sprawdzonych przyjaciół i …. nagle, zupełnie niespodziewanie pojawia się w jej życiu mężczyzna. Mężczyzna przez duże M, który staje się jej kochankiem.

Od tej chwili życie Elodie zmienia się diametralnie. Kobieta wpada w szpony Mężczyzny i staje się jego...

Klaudia | 2012-05-02
Na półkach: Przeczytane, Romans/Erotyk
Przeczytana: 01 maja 2012

Kompletnie nie rozumiem stosunków panujących między główna bohaterką a jej znajomymi, między parami, małżeństwami i ogólnie więzi między ludzkich przedstawionych w tej książce. Zastanawiające jest także to że Elodie ma przyjaciół i przyjaciółek więcej niż ja znajomych na facebooku. Do tego większość z nich ma jakieś problemy emocjonalne na tle seksualnym. Książkę zmęczyłam z trudem. Jest wiele znacznie lepszych pozycji o podobnej tematyce, więc nie polecam tej.

kayutek | 2010-08-20

Kupilam skuszona zacheta poczty pantoflowej. Ksiazka, w mojej opinii, w zadnym stopniu nie jest skandaliczna. Jest nudna. Jest wtorna. Jest "drewniana". Malo przekonujaca.
To co mnie jeszcze w tej ksiazce irytowalo to opisywanie narzadow plciowych na dwa tylko sposoby: albo wulgarnie, albo medycznie. Czy to sprawka tlumaczenia czy autorki-pojecia nie mam, ale nie sadze zeby moglo to cokolwiek zmienic.

Haneczka | 2013-06-03

Zgadzam się z kimś, kto napisał, że ta książka jest... niesmaczna...
Czytałam wiele książek erotycznych, również z elementami sadomasochistycznymi. Ta niestety mnie rozczarowała. Poddanie się drugiemu człowiekowi czy uległość to jedno, ale deptanie czyjejś godności jest nie do przyjęcia!
Przeczytałam, niemniej nie polecam...

Dorota_1988 | 2011-04-27
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Obrzydliwa, brutalna, wulgarna i niesmaczna.

Danuta Duszeńczuk | 2011-07-02

Spodziewałam się erotycznej erupcji wulkanu, a wyszło takie ni to porno, ni to dramat... I fakt, jak ktoś wcześniej zauważył, albo za dużo wulgarności, albo medycznego zacięcia. Książka do przeczytania w jeden wieczór, której później raczej się już nie pamięta - zarówno ze względu na schematyczność i przewidywalność, jak i nie do końca mnie przekonujący warsztat autorki...

Kaja_K | 2014-03-21
Przeczytana: 21 marca 2014

Bohaterka będąc w domu chciała kochanka, będąc z kochankiem często chciała wrócić do dziecka.
Sama nie potrafiła sprecyzować swojej natury. Myślałam, ze chociaż zakończenie okaże się w miarę mocne (autorka cały czas podkreśla to jak dramatyczny to będzie the end), ale zawiodłam się.
Zabrakło dla mnie chociaż kilku psychologicznych przesłanek, ze ona jest świadoma tego co lubi. W końcu stwierdziłam, ze bohaterka się po prostu zakochała się na amen w Mężczyźnie i było jej wszystko jedno jak daleko on się może posunąć, byle robił to z nią. Gdyby był romantyczny bohaterka byłaby romantyczna dla niego. Ona może nawet nie lubiła uległości, Ona lubiła to co On. Wszystko jedno czym to było.
Rozumiem ze bohaterka musiała być (prawie dosłownie) mieszana z błotem ale opis tej uległości wyszedł autorce moim zdanie dość zabawnie.
I za ten uśmiech nad lektura daje cale 3.

Literutopia | 2013-03-01
Przeczytana: 2012 rok

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Powieść Marthe Blau "W jego dłoniach", była pierwszą tego typu książką, jaką miałam przyjemność przeczytać. Długo zbierałam się do napisania tej recenzji, ale w końcu postanowiłam, że to zrobię.

Książka "W jego dłoniach" dała mi zupełnie inny pogląd na literaturę erotyczna, niż ten, który żywiłam do tej pory. Kiedy sięgałam po tą książkę oczekiwałam delikatnych, zmysłowych opisów przeżyć wewnętrznych dwojga kochanków, być może opis miłości niespełnionej, zaborczej lub okrutnej, dlatego tym większe było moje zdziwienie już po przeczytaniu kilku pierwszych stron.

Marthe Blau stworzyła powieść erotyczną, mocno perwersyjną i opisującą sadomasochistyczne uzależnienie kobiety od mężczyzny. Czy pomysł był dobry? Trudno ocenić, tym bardziej, że nie mam porównania z innymi tego typu dziełami, jednakże postaram się skupić na odczuciach, jakie mam po przeczytaniu tego właśnie utworu. Być może moje ocena zostanie zachwiana...