W jego dłoniach

Wydawnictwo: Albatros
4,89 (320 ocen i 43 opinie)

Powieść psychologiczna z elementami pornografii, historia sadomasochistycznego związku. Akcja powieści rozgrywa się współcześnie w Paryżu mieście eleganckich lokali i nocnych klubów, w których bogaci Francuzi oddają się po pracy rozpuście na granicy ludzkiej wyobraźni. Elodie 30-letnia adwokat, szczęśliwie zamężna matka z dzieckiem przeżywa destrukcyjną przygodę miłosną i odbywa podróż w głąb własnej psychiki. Odkrywa świat doznań seksualnych, jakiego dotąd nie znała. Staje się seksualną niewolnicą, kobietą gotową spełnić każdą, najbardziej perwersyjną zachciankę mężczyzny, któremu się podporządkowała.Studium masochizmu, uzależnienia, cierpienia, a może także... opętania.Bestseller we Francji i innych krajach Europy, porównywany do Życia seksualnego Catherine M..

Sklep
Format
Cena

Mogą Ciebie również zainteresować

• Powrót do Daringham Hall
  • Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
  • Nie tacy oni straszni
  • Podziemny labirynt
Powrót do Daringham Hall
Kathryn Taylor

6,85 (144 ocen i opinii)
Krótkie wywiady z paskudnymi ludźmi
David Foster Wallace

Podziemny labirynt
James Rollins

6,32 (73 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
eMMali | 2014-07-21
Przeczytana: lipiec 2014

Nie wiem co napisać...
Naiwne dziewczyny powinny wziąć tą książkę jako przestrogę, że platoniczna miłość i pożądanie do niczego nie prowadzą. "Mężczyzna" jest skończonym gnojem, wykorzystuje głupiutką kobietę i im bardziej jest niedostepny, tym bardziej ona za nim "lata". A ma męża i dziecko. Aż czasami kręciłam głową z niedowierzania, że ona jest tak uległa...
Scenki erotyczne, odważne.

Tajemnica | 2011-09-05
Przeczytana: 05 września 2011

Nie ukrywam, że czasami lubię sięgnąć po książkę z gatunku „dla dorosłych”. Trudno jest o coś wartościowego w tym gatunku i w sumie trudno doszukiwać się w nim ukrytych wartości i głębokich przesłań. Ja osobiście jednak oczekuję odpowiedniego podejścia do tematu, ze smakiem, wyczuciem i budowaniem klimatu, który sprawi, że pojawia się dreszczyk na plecach.

„W jego dłoniach” Marthe Blau wywarła na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo dawno nie czytałam książki z posmakiem pornograficznym, która napisana byłaby z takim smakiem i niesamowicie dobrym budowaniem klimatu.

Bohaterką, a zarazem autorką książki jest młoda prawniczka, która prowadzi bardzo poukładane życie. Ma męża, małego synka, wspaniałą pracę, zgraną paczkę sprawdzonych przyjaciół i …. nagle, zupełnie niespodziewanie pojawia się w jej życiu mężczyzna. Mężczyzna przez duże M, który staje się jej kochankiem.

Od tej chwili życie Elodie zmienia się diametralnie. Kobieta wpada w szpony Mężczyzny i staje się jego...

kayutek | 2010-08-20

Kupilam skuszona zacheta poczty pantoflowej. Ksiazka, w mojej opinii, w zadnym stopniu nie jest skandaliczna. Jest nudna. Jest wtorna. Jest "drewniana". Malo przekonujaca.
To co mnie jeszcze w tej ksiazce irytowalo to opisywanie narzadow plciowych na dwa tylko sposoby: albo wulgarnie, albo medycznie. Czy to sprawka tlumaczenia czy autorki-pojecia nie mam, ale nie sadze zeby moglo to cokolwiek zmienic.

Klaudia | 2012-05-02
Na półkach: Romans/Erotyk, Przeczytane
Przeczytana: 01 maja 2012

Kompletnie nie rozumiem stosunków panujących między główna bohaterką a jej znajomymi, między parami, małżeństwami i ogólnie więzi między ludzkich przedstawionych w tej książce. Zastanawiające jest także to że Elodie ma przyjaciół i przyjaciółek więcej niż ja znajomych na facebooku. Do tego większość z nich ma jakieś problemy emocjonalne na tle seksualnym. Książkę zmęczyłam z trudem. Jest wiele znacznie lepszych pozycji o podobnej tematyce, więc nie polecam tej.

Haneczka | 2013-06-03

Zgadzam się z kimś, kto napisał, że ta książka jest... niesmaczna...
Czytałam wiele książek erotycznych, również z elementami sadomasochistycznymi. Ta niestety mnie rozczarowała. Poddanie się drugiemu człowiekowi czy uległość to jedno, ale deptanie czyjejś godności jest nie do przyjęcia!
Przeczytałam, niemniej nie polecam...

Literutopia | 2013-03-01
Przeczytana: 2012 rok

Recenzja pochodzi z mojego bloga http://literutopia.blogspot.com

Powieść Marthe Blau "W jego dłoniach", była pierwszą tego typu książką, jaką miałam przyjemność przeczytać. Długo zbierałam się do napisania tej recenzji, ale w końcu postanowiłam, że to zrobię.

Książka "W jego dłoniach" dała mi zupełnie inny pogląd na literaturę erotyczna, niż ten, który żywiłam do tej pory. Kiedy sięgałam po tą książkę oczekiwałam delikatnych, zmysłowych opisów przeżyć wewnętrznych dwojga kochanków, być może opis miłości niespełnionej, zaborczej lub okrutnej, dlatego tym większe było moje zdziwienie już po przeczytaniu kilku pierwszych stron.

Marthe Blau stworzyła powieść erotyczną, mocno perwersyjną i opisującą sadomasochistyczne uzależnienie kobiety od mężczyzny. Czy pomysł był dobry? Trudno ocenić, tym bardziej, że nie mam porównania z innymi tego typu dziełami, jednakże postaram się skupić na odczuciach, jakie mam po przeczytaniu tego właśnie utworu. Być może moje ocena zostanie zachwiana...

Danuta | 2011-07-02

Spodziewałam się erotycznej erupcji wulkanu, a wyszło takie ni to porno, ni to dramat... I fakt, jak ktoś wcześniej zauważył, albo za dużo wulgarności, albo medycznego zacięcia. Książka do przeczytania w jeden wieczór, której później raczej się już nie pamięta - zarówno ze względu na schematyczność i przewidywalność, jak i nie do końca mnie przekonujący warsztat autorki...

książek: 2099
Dorota_1988 | 2011-04-27
Przeczytana: 24 grudnia 2013

Obrzydliwa, brutalna, wulgarna i niesmaczna.

oneofakind | 2014-08-11
Przeczytana: 19 lipca 2013

Już sama okładka tej książki zaciekawia. Według mnie ma w sobie jakąś mroczność i tajemnicę. Wszystko wyjaśnia się w treści. Kobieta - przykładna żona i matka - przeżywa destrukcyjną przygodę miłosną i odbywa podróż w głąb własnej psychiki, odkrywając świat doznań seksualnych, jakiego dotąd nie znała. Staje się seksualną niewolnicą, kobietą gotową spędzić każdą, najbardziej perwersyjną zachciankę mężczyzny, któremu się podporządkowała. Wprowadza on ją do świata sadomasochistycznych zabaw, które ją przerażają, ale też podniecają.
Książka jest wciągająca i zaskakująca, pokazuje, jak łatwo można uzależnić się od drugiej osoby oraz do czego to może prowadzić.

Lexi | 2014-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2014

"W jego dłoniach" nie nazwałabym książką "perwersyjną" czy "erotyczną" bo tak naprawdę niewiele tu opisów. Wiele można o niej powiedzieć ale te dwa przymiotniki mi do niej nie pasują.
To raczej studium głupoty ludzkiej, naiwności, braku szacunku do samego siebie i wartości rodzinnych. Ukazuje ona całkowite,dobrowolne upodlenie bohaterki w imię czego?- no właśnie nie wiem.