Powrót do Roissy

Wydawnictwo: Mireki

Po kilkunastu latach od ukazania się Historii O , nieoczekiwanie pojawia się jej nieznany rozdział? Czy może to być prawdziwe zakończenie Historii O wycofane przez autorkę z wydania integralnego? Jeżeli tak, to jest ono zaskakujące zarówno dla czytelnika, jak i dla samej O. Tym razem do Roissy wysyła ją Sir Stephen. Niemal surrealistyczna rezydencja, do której odstawił ją pewnego dnia Rene, ma jeszcze jedno skrzydło. Poznajemy je dopiero teraz, tak samo jak całą architekturę Roissy. Czy daliśmy się zwieść, czytając pierwszą O, czy może teraz jesteśmy zwodzeni?

Iwona | 2017-05-22
Na półkach: E-book, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2017

„Powrót do Roissy” stanowi bardzo udane, stustronicowe dopełnienie „Historii O” traktującej o młodej kobiecie, „więźniarce z własnej woli”, bezgranicznie podporządkowanej rozporządzeniom Sir Stephena. Zniewolona łańcuchami, obrożą, bransoletami i piętnem oraz prostytuowana dla przyjemności członków Klubu, zatraca się w świecie finezyjnej, nierzadko brutalnej rozkoszy i zysków.

Pikanterii opowieści erotycznej dodaje wątek kryminalny otwierający przed bohaterką furtkę ku nowym możliwościom.

Książka skłania do gorzkiej refleksji nad światem, którym rządzi pieniądz. Warto ją przeczytać choćby po to, by zamyślić się przez chwilę nad prawem wyboru życiowej drogi i głębszym sensem istnienia.

Beremis | 2014-08-06

Jeżeli jest to "zaginiony" rozdział, to powinien być dalej zaginiony.
Jeszcze gorzej niż pierwszy tom. Nawet do 1/3 nie udało mi się dotrwać, a krótka to pozycja. Jakaś podróba i tak kiepskiego oryginału.

Kominek | 2014-10-17

Odległa w czasie lektura, która być może doczeka się szerszego rozwinięcia.

Sakarya | 2016-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2016

Hhmm... i to ma być zakończenie? Spodziewałam się czegoś lepszego

SzukamyRomansów | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Erotyki