Dom Wschodzącego Słońca

House Of The Rising Sun
978-83-76741-27-7
policja, kryminał
Ag2S

Ray Shane to były policjant, który właśnie skończył odsiadywać pięcioletni wyrok w więzieniu federalnym. Przyrzeka sobie trzymać się z dala od kłopotów, te jednak dopadają go szybciej niż się spodziewa. Znajduje pracę jako szef ochrony Domu Wschodzącego Słońca – nielegalnego kasyna i domu publicznego, prowadzonego przez mafię. Kiedy zamaskowani rabusie dokonują napadu, w którym ginie bratanek jednego z szefów nowoorleańskiego podziemia, Shane musi odnaleźć zabójców by ratować własną głowę.

Jednak już na początku łowów, które zaprowadzą go w mroczny labirynt przemocy i zbrodni, przypomina mu się dawno zapomniana lekcja – w Nowym Orleanie nic nie jest tym, na co wygląda.
Pełna zawrotnego tempa i nagłych zwrotów akcji powieść, w której na próżno szukać bohaterów o czystym sercu.

Książka doczekała się swojej adaptacji filmowej.

źródło opisu: http://www.replika.eu/

źródło okładki: http://www.replika.eu/

Dobra, świetna książka sensacyjna trzyma w mocnym napięciu, akcja znakomita
Doskonała, rewelacyjna powieść czytało mi się przyjemnie, szybko.
Zaczytałam się przy książce i odprężyłam!!!!

Kiti | 2015-09-13

,,Dom Wschodzącego Słońca" to, jak mniemam, debiut Chucka Hustmyre. Na podstawie powieści nakręcona została ekranizacja.

Ray Shane po wyjściu z więzienia znalazł pracę w Domu Wschodzącego Słońca, prowadzonym przez mafię. Było tam kasyno, bar, ale także prostytutki. Feralnego dnia został poproszony o zastąpienie kolegi na bramce. Niebawem zjawili się przestępcy, którzy siłą zmusili go do wejścia do lokalu i doprowadzenia ich do pieniędzy. W kasie było wtedy około 300 tysięcy. Czy był to przypadek, że akurat wtedy Ray pilnował wejścia? Jakim sposobem przestępcy tak dobrze znali drogę do pieniędzy?

Książkę kupiłyśmy już blisko rok temu i od tamtej pory leżała sobie na półce i czekała na swoją kolej. W wolniejszy dzień postanowiłam zabrać się za jej lekturę. Może nie jest to szczyt literacki, jednak powieść w jakiś sposób jest warta uwagi. Już od samego początku możemy domyślać się, że coś jest nie tak. Musimy tylko dojść do tego, kto jest w to zamieszany, a podejrzanych nie brakuje....

kasandra_85 | 2012-09-05
Przeczytana: wrzesień 2012

Amarisa | 2012-06-25
Przeczytana: 04 lipca 2012

Dawno nie czytałam tak dobrej powieści sensacyjnej, która od samego początku do końca trzyma czytelnika w napięciu. Jeśli ktoś jest ciekaw mojej szerszej opinii w postaci recenzji tej książki, zapraszam na mój blog: