Amarisa 
magicznyswiatksiazki.pl
Kobieta kochająca czytać książki, poświęcająca im każdą wolną chwilę.
kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 22 książki i 2 cytaty, ostatnio widziana 16 godzin temu
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-12-10 14:31:42

" „Czerwony wariant” jest dwunastą powieścią w dorobku Siergieja Niedoruba, a zarazem jedną z najdłużej przez niego pisanych. To pozycja z pewnością warta uwagi dla wszystkich fanów post apokaliptycznych historii osadzonych w stale rozrastającym się Uniwersum Metro, któremu początek dało dzieło Dmitrija Glukchowsky’ego – „Metro 2033”, i tym też fanom szczególnie ją polecam. Wszystkim... " „Czerwony wariant” jest dwunastą powieścią w dorobku Siergieja Niedoruba, a zarazem jedną z najdłużej przez niego pisanych. To pozycja z pewnością warta uwagi dla wszystkich fanów post apokaliptycznych historii osadzonych w stale rozrastającym się Uniwersum Metro, któremu początek dało dzieło Dmitrija Glukchowsky’ego – „Metro 2033”, i tym też fanom szczególnie ją polecam. Wszystkim pozostałym czytelnikom, którzy dotąd nie zetknęli się z tym światem, radzę wpierw sięgnąć do korzeni, a dopiero później, kiedy już na dobre przesiąkniecie dusznym, wręcz klaustrofobicznym klimatem panującym w metrze, rozejrzeć się za dziełem Niedoruba, bowiem prędzej z pewnością go nie docenicie i uznacie za ledwie przeciętne czytadło."

Całość: http://magicznyswiatksiazki.pl/czerwony-wariant-siergiej-niedorub/

pokaż więcej

 
2018-12-07 15:07:53
Autor:

"Jeśli miałabym krótko podsumować, o czym jest „Uniesienie” Stephena Kinga, to – poza oczywiście umożliwieniem czytelnikowi oderwania się na krótki czas od szarej rzeczywistości i daniem mu lekkiego umoralniającego prztyczka w nos – jest ono przede wszystkim historią o przekraczaniu własnych ograniczeń, osiąganiu czegoś więcej niż dotychczas, a także tym, jak ważne jest to, by umieć pogodzić... "Jeśli miałabym krótko podsumować, o czym jest „Uniesienie” Stephena Kinga, to – poza oczywiście umożliwieniem czytelnikowi oderwania się na krótki czas od szarej rzeczywistości i daniem mu lekkiego umoralniającego prztyczka w nos – jest ono przede wszystkim historią o przekraczaniu własnych ograniczeń, osiąganiu czegoś więcej niż dotychczas, a także tym, jak ważne jest to, by umieć pogodzić się z nieuniknionym. Czy warto po nie sięgnąć? Jeśli jesteś fanem twórczości Kinga… czy muszę kończyć? Jeśli jednak do tej pory nie miałeś styczności z jego dziełami, wówczas wstrzymaj się z lekturą „Uniesienia”, gdyż mógłbyś go po prostu nie docenić i tym samym nie dać kolejnej szansy jego autorowi."

Cała recenzja dostępna: http://magicznyswiatksiazki.pl/uniesienie-stephen-king/

pokaż więcej

 
2018-12-03 15:08:08
Cykl: Tajemnica Askiru (tom 2)

Fragment mojej recenzji:

"Jestem strasznie ciekawa, jak dalej rozwinie się cała ta opowieść. Zakończenie „Drugiego Legionu” pozostawia bowiem wiele pytań bez odpowiedzi. Liczę więc na to, iż znajdę je w kolejnym tomie cyklu „Tajemnic Askiru”. Mam też cichą nadzieję, iż będzie on równie dobry jak dotychczasowe dwie części, które okazały się być po prostu świetne – pełne przygód, wartkiej...
Fragment mojej recenzji:

"Jestem strasznie ciekawa, jak dalej rozwinie się cała ta opowieść. Zakończenie „Drugiego Legionu” pozostawia bowiem wiele pytań bez odpowiedzi. Liczę więc na to, iż znajdę je w kolejnym tomie cyklu „Tajemnic Askiru”. Mam też cichą nadzieję, iż będzie on równie dobry jak dotychczasowe dwie części, które okazały się być po prostu świetne – pełne przygód, wartkiej akcji, tajemnic, intryg i niezapomnianych bohaterów. Was tymczasem gorąco zachęcam do sięgnięcia po nie, zwłaszcza jeśli lubicie fantastykę i szukacie naprawdę satysfakcjonującej i dobrze napisanej historii. „Pierwszy Róg” i „Drugi Legion” was nie zawiodą 🙂"

całość na moim blogu, zapraszam :)
http://magicznyswiatksiazki.pl/drugi-legion-richard-schwartz/

pokaż więcej

 
2018-11-30 15:07:19
Autor:

Dla mnie „Runa” była całkiem udanym spotkaniem z twórczością Very Buck. Jeśli autorka zdecyduje się napisać kolejną powieść i ukaże się ona na naszym rynku, chętnie po nią sięgnę. Tymczasem wam polecam jej debiutanckie dzieło. Wierzę, że się wam spodoba 🙂

Recenzję znajdziecie na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/runa-vera-buck/

 
2018-11-28 15:22:29
Autor:
Cykl: Lou! (tom 1) | Seria: KOMIKSY SĄ SUPER!

"Choć album ten skierowany jest głównie do dziewczynek powyżej 8 roku życia, z powodzeniem sięgnąć mogą po niego i starsze czytelniczki, które z sentymentem będą mogły przypomnieć sobie, jak to było, kiedy miało się lat naście. Czy to jednak oznacza, że to tylko komiks dla dziewczyn? Jasne że nie! Chłopcom również może się spodobać, tzn o ile zdecydują się przełamać i sięgnąć po coś, co z góry... "Choć album ten skierowany jest głównie do dziewczynek powyżej 8 roku życia, z powodzeniem sięgnąć mogą po niego i starsze czytelniczki, które z sentymentem będą mogły przypomnieć sobie, jak to było, kiedy miało się lat naście. Czy to jednak oznacza, że to tylko komiks dla dziewczyn? Jasne że nie! Chłopcom również może się spodobać, tzn o ile zdecydują się przełamać i sięgnąć po coś, co z góry wygląda na dziewczyńskie 😉 W historii tej jest bowiem pewna uniwersalność, która trafi do każdego, niezależnie od jego wieku czy płci. Dlatego też gorąco polecam waszej uwadze tę pozycję, a sama z niecierpliwością wyglądam premiery kolejnego albumu z serii 🙂"

Cała recenzja + zdjęcia na moim blogu, zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/lou-1-julien-neel/

pokaż więcej

 
2018-11-24 11:08:06
Cykl: Ernest i Rebeka (tom 1) | Seria: KOMIKSY SĄ SUPER!

O komiksie przeczytacie na moim blogu, na który Was serdecznie zapraszam :)
http://magicznyswiatksiazki.pl/ernest-i-rebeka-1-guillaume-bianco-antonello-dalena/

 
2018-11-22 15:24:35
Autor:

„Ogrody natury” to przepiękna publikacja, która – jestem pewna – zachwyci nie jednego młodego czytelnika, jak i jego rodziców. Dajcie się zatem porwać wyobraźni i wyruszcie w fantastyczną podróż po niezwykłych zakątkach naszej Ziemi.

Więcej o książce + zdjęcia:
http://magicznyswiatksiazki.pl/ogrody-natury-kristjana-s-williams-jenny-broom/

 
2018-11-20 16:58:44

No właśnie... Co ma kura z jaszczura? Jesteście ciekawi? :D
To zajrzyjcie o tutaj, a być może poznacie odpowiedź na to pytanie ^_^
http://magicznyswiatksiazki.pl/co-ma-kura-z-jaszczura-cristina-m-banfi-cristina-peraboni-rita-mabel-schiavo/

 
2018-11-18 07:29:33
Autor:

O książce przeczytasz na moim blogu - do czego Cię zachęcam :)
Są zdjęcia ze środka - a więc...
http://magicznyswiatksiazki.pl/ludzkie-cialo-co-sie-wyprawia-tam-w-srodku-john-farndon/

 
2018-11-18 07:29:23
Dodała do serwisu książkę: Co się wyprawia tam w środku? Ludzkie ciało
Autor:
 
2018-11-18 07:21:54

Mam przyjemność patronować medialnie "Trzeciemu życzeniu Tumbo" Magdy Małkowskiej :)
O książce przeczytacie na moim blogu: http://magicznyswiatksiazki.pl/trzecie-zyczenie-tumbo-magda-malkowska/

 
2018-11-18 07:21:27
Dodała do serwisu książkę: Trzecie życzenie Tumbo
 
2018-11-10 14:14:14
Autor:
Cykl: Flawia de Luce (tom 1)

Cieszę się, że w końcu dałam się namówić na lekturę pierwszego tomu o przygodach Flawii de Luce. Widzę teraz, jak wiele bym straciła, gdybym tego nie zrobiła. Niezwykła bohaterka, rasowy retro kryminał i fantastyczny klimat prowincjonalnej angielskiej wsi – czegóż można chcieć więcej? Z całą pewnością sięgnę po kolejne części tej serii, bo przekonałam się, że jest tego naprawdę warta!
Więcej:...
Cieszę się, że w końcu dałam się namówić na lekturę pierwszego tomu o przygodach Flawii de Luce. Widzę teraz, jak wiele bym straciła, gdybym tego nie zrobiła. Niezwykła bohaterka, rasowy retro kryminał i fantastyczny klimat prowincjonalnej angielskiej wsi – czegóż można chcieć więcej? Z całą pewnością sięgnę po kolejne części tej serii, bo przekonałam się, że jest tego naprawdę warta!
Więcej: http://magicznyswiatksiazki.pl/flawia-de-luce-zatrute-ciasteczko-alan-bradley/

#magicznyswiatksiazki

pokaż więcej

 
2018-11-08 15:43:24

Jest wiele powodów, dla których warto sięgnąć po tę książkę :)
Szczegóły znajdziecie na moim blogu. Zapraszam: http://magicznyswiatksiazki.pl/kobra-katarzyna-wasilkowska/

 
2018-11-02 13:48:34
Autor:
Cykl: Okrutny książę (tom 1)

"„Okrutny książę” to początek trylogii skierowanej głównie do młodzieży, a osadzonej w fantastycznym świecie zamieszkałym przez elfy i inne niesamowite stworzenia, w którym swoje miejsce odnaleźć próbuje śmiertelna dziewczyna. Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, mimo iż liczy sobie ona nieco ponad 400 stron. Sama historia jest wciągająca na tyle, że nie porzuci... "„Okrutny książę” to początek trylogii skierowanej głównie do młodzieży, a osadzonej w fantastycznym świecie zamieszkałym przez elfy i inne niesamowite stworzenia, w którym swoje miejsce odnaleźć próbuje śmiertelna dziewczyna. Lekkie pióro autorki sprawia, że książkę czyta się naprawdę szybko, mimo iż liczy sobie ona nieco ponad 400 stron. Sama historia jest wciągająca na tyle, że nie porzuci się jej w trakcie czytania, choć na tle innych powieści fantastycznych niczym szczególnym się nie wyróżnia."

Więcej (m.in odnośnie polskiego tłumaczenia) na moim blogu. Zapraszam:
http://magicznyswiatksiazki.pl/okrutny-ksiaze-holly-black/

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1867 986 10052
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (277)

Ulubieni autorzy (11)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (27)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd