Lekarz domowy. Rodzinny poradnik medyczny

83-7129-041-1
medycyna, poradnik
poradniki
Jeanpaul

Unikalny poradnik medyczny dla całej rodziny, podający niezwłocznie niezawodne rady w zakresie zwalczania najczęściej spotykanych objawów chorobowych.

źródło opisu: Świat Książki, 1994

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Booka | 2014-08-25
Przeczytana: listopad 2002

Pierwsze strony tego poradnika to krótka część zatytułowana "Ciało człowieka" i jest to (według mnie) jedna z lepszych części w tej książce. W dziale tym, oprócz informacji na temat rozwoju człowieka (od pierwszych jego chwil w łonie matki do czasu pokwitania), znajdziemy również sporo ciekawych informacji dotyczących poszczególnych części ciała. Zamieszczone w tej części szczegółowe i barwne ryciny, schematy oraz fotografie są dodatkowym atutem.

Najbardziej obszerną część poradnika stanowią diagramy. Są one głównym celem tej książki - mają za zadanie ułatwić nam postawienie właściwej diagnozy dzięki odpowiadaniu na pytania i podążaniu za odpowiednimi strzałkami. Wszystkie diagramy podzielone są na cztery działy:
- dział pierwszy dziecięcy (kolejno: niemowlęta, dzieci starsze i nastolatki),
- dział drugi dotyczący ogólnych problemów medycznych występujących zarówno u mężczyzn jak i u kobiet,
- dział trzeci: dotyczący specyficznych dolegliwości mężczyzn,
- dział czwarty dotyczący...

Felzmann | 2014-08-24

Dość dobra rzecz, by przy jej pomocy, w warunkach domowych, postawić szybkie diagnozy. Pamiętam, że kuzyn, jak zobaczył u nas tę księgę, to nie mógł tego przeżyć. Przez długi czas padały pytania: po co wam? ale po co? na medycynę idziesz? - czyli typowa polska zazdrość o ewentualne przyszłe korzyści mogące wynikać z korzystania z tej książki.
Osobiście jednak nie jestem zwolennikiem zaczytywania się w tego typu wydawnictwach. Niestety, ale przysparzają człowiekowi tylko strapień. Bo co przerzuci się kartkę, to widzi się kolejną chorobę u siebie.

beata | 2016-08-16
onika | 2015-12-04