Okręty lotnicze Japonii

7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
9878370204204
historyczna
Pio

Książka G. Barciszewskiego zawiera zwięzłe informacje o wszystkich japońskich okrętach wyposażonych w samoloty (z wyłączeniem pancerników i krążowników) lub będących jednostkami pomocniczymi lotnictwa morskiego w latach 1920-2010. Autor opisał nie tylko dobrze znane lotniskowce floty i lotniskowce eskortowe, ale także transportowce samolotów, okręty bazy wodnosamolotów pływakowych i łodzi latających, okręty ratownicze lotnictwa i okręty specjalne. Osobny rozdział zawiera opisy współczesnych okrętów lotniczych wprowadzonych do służby od 1967 r. (kilka typów niszczycieli, okręty desantowe doki i małe lotniskowce). W końcowej części książki opisano operacje bojowe japońskich okrętów lotniczych w czasie II wojny światowej. Tekst uzupełnia prawie 130 zdjęć, 67 rysunków okrętów (większość w dwóch rzutach) oraz 21 map i szkiców bitew.

Marcin Kowalczyk | 2014-02-05

Dobrze napisana monografia. Trochę za mała objętość jak na wielkość tematu. Solidnie wydana. Warto posiadać

Pio | 2012-05-30
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012