Zgłosuj na książki roku 2017

Kotlet i Zombi: Chomik zagłady

Cykl: Kotlet i Zombi (tom 1)
Wydawnictwo: Taurus Media
komiks, humor
komiksy
ashka

Kotlet i Zombi to pensjonariusze zakładu dla nieudanych bohaterów komiksowych. Trafili tam, ponieważ chcieli wysadzić wieżowiec, twierdząc że ratują ziemie przed chomikiem z kosmosu. Nikt im nie wierzy, postanawiają więc uciec. Rozpoczyna się szaleńcza ucieczka, która doprowadzi naszych bohaterów w najdalsze zakątki galaktyki. Czy tej dwójce nieudaczników uda się uratować świat od krwiożerczego chomika z kosmosu?

Chomik zagłady to przezabawna i szalona opowieść. Komiks przesycony jest absurdalnym humorem od pierwszej do ostatniej strony. Akcja toczy się wartko, dowcip ściele się gęsto. Umiejętne połączenie naszej polskiej rzeczywistości oraz najsłynniejszych motywów z filmów i komiksów, pokazane w krzywym zwierciadle pastiszu.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: zdjęcie własne

PolishPopkulturę | 2017-09-10
Przeczytana: 10 września 2017

Mózg mam już tak zawalony (/zniszczony?) popkulturą, że każdy kiepski komiks/film/twór jest automatycznie usuwany z mojej pamięci, aby zapobiec przeciążeniu systemu. To jedna z takich pozycji - fabułę zaczynałem zapominać już podczas samej lektury :P. 4 gwiazdki, bo (mgliście) pamiętam (choć czytałem wczoraj), że kilka ciekawych (tj. skrajnie absurdalnych) rozwiązań fabularnych się tam znalazło, a i cartoonowa kreska prezentuje się całkiem przyzwoicie. Ogólnie jednak - nie polecam. W podobnych klimatach Fido&Mel Śledzia podobało mi się odrobinę bardziej.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Damian | 2015-10-22
GrimReptile | 2015-10-10