Książka Roku 2018

7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
komiks, humor, satyra, Polska
komiksy
Snoopy

Trudno ściśle określić, kiedy pasek pojawił się w polskiej myśli edukacyjno-wychowawczej. Bez wątpienia jednak idea paska trafiła na podatny grunt – ludzie od Tatr po Bałtyk i od Bugu po Odrę z chęcią po pasek sięgali, aby walczyć z niemoralnymi myślami, mową i uczynkami bliźnich. Za pomocą paska mierzono się z nieakceptowanymi poglądami politycznymi, dbano o rozwój intelektualny młodzieży, korygowano wady postawy. Polacy okazali się prawdziwymi mistrzami w posługiwaniu się paskiem. W naszych rękach nabierał niespotykanej wręcz mocy. Któż z nas nie doświadczył jego potęgi? I choć nie my go wymyśliliśmy, to tradycja paska rozwinęła się w Polsce świetnie – Mrożek, Kobyliński, Mleczko, Raczkowski, to tylko kilku z wirtuozów paska. Komiksowego, rzecz jasna. A jak z paskiem radzą sobie autorzy „Polski Mistrzem Polski”? Czy skutecznie chłoszczą absurdy, przywary, wady, wyciskając okrutnie śmiech przez łzy? To niech ocenią Szanowni Czytelnicy!

Pasek „Polski Mistrzem Polski” ukazuje się regularnie na łamach „Dużego Formatu”, dodatku do „Gazety Wyborczej”.

źródło opisu: https://timof.pl/katalog/Polska+Mistrzem+Polski/pokaz.html

źródło okładki: https://timof.pl/katalog/Polska+Mistrzem+Polski/okladka.html

Snoopy | 2018-12-13
Przeczytana: 12 listopada 2018

Odnoszę wrażenie, że wcale nie wybrano najlepszych pasków do tego zbioru, choć jest kilka świetnych.

Krzysztof Maciaszek | 2019-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019