Daltonowie na ślubie

Okładka książki Daltonowie na ślubie Xavier Fauche, Jean Leturgie, Morris
Okładka książki Daltonowie na ślubie
Xavier FaucheJean Leturgie Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Lucky Luke (tom 62) Seria: Klub Świata Komiksu komiksy
48 str. 48 min.
Kategoria:
komiksy
Cykl:
Lucky Luke (tom 62)
Seria:
Klub Świata Komiksu
Wydawnictwo:
Egmont Polska
Data wydania:
2018-08-01
Data 1. wyd. pol.:
2018-08-01
Liczba stron:
48
Czas czytania
48 min.
Język:
polski
ISBN:
9788328135345
Tłumacz:
Maria Mosiewicz-Szrejter
Tagi:
Lucky Luke komiks humor
Średnia ocen

7,3 7,3 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Cesarz Smith René Goscinny, Morris
Ocena 6,8
Cesarz Smith René Goscinny, Morr...
Okładka książki Siedem opowieści o Luky Lukeu René Goscinny, Morris
Ocena 7,3
Siedem opowieś... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Dwudziesty pułk kawalerii René Goscinny, Morris
Ocena 7,6
Dwudziesty puł... René Goscinny, Morr...
Okładka książki Sznur wisielca i inne historie René Goscinny, Bob de Groot, Lodewijk Lo Hartog Van Banda, Morris, Vicq
Ocena 6,6
Sznur wisielca... René Goscinny, Bob ...

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Kowboj w Paryżu Achdé, Morris
Ocena 7,5
Kowboj w Paryżu Achdé, Morris
Okładka książki Przygody wielkiego wezyra Iznoguda. Tom 1 René Goscinny, Jean Tabary
Ocena 7,8
Przygody wielk... René Goscinny, Jean...
Okładka książki Klondike Jean Leturgie, Morris
Ocena 7,1
Klondike Jean Leturgie, Morr...
Okładka książki O.K. Corral. Éric Adam, Xavier Fauche, Morris
Ocena 6,9
O.K. Corral. Éric Adam, Xavier F...
Okładka książki Polowanie na duchy Lodewijk Lo Hartog Van Banda, Morris
Ocena 7,6
Polowanie na d... Lodewijk Lo Hartog ...
Okładka książki Clifton. Wyd. zbiorcze Tom1 Bernard Dumont, Bob de Groot
Ocena 7,6
Clifton. Wyd. ... Bernard Dumont, Bob...
Okładka książki Alibi Claude Guylouis, Morris
Ocena 6,8
Alibi Claude Guylouis, Mo...

Oceny

Średnia ocen
7,3 / 10
18 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
2342
2339

Na półkach: , ,

Ślub szeryfa Parkera. Długo oczekiwany i odkładany ponieważ pan młody wcale już taki młody nie jest. Jak głosi napis na jego trumnie zbliża się do sześćdziesiątki. Tej wspaniałej uroczystości chcą zapobiec bracia Dalton, mają żal do szeryfa, ponieważ to właśnie on ich aresztował. Pan Bones, grabarz odrobinę zmienił profil działalności i teraz urządza wesela. Splendoru imprezie ‎ma dodać obecność Lucky Luka. Czy szeryf Parker stanie się w końcu mężczyzną żonatym? Czy Daltonowie zrealizują swoje zamiary, czyli zemszczą się na stróżu prawa? Chcecie wiedzieć, przeczytajcie sami. Dobra zabawa gwarantowana. A na zachętę taki oto cytat:
"- Pocieszę cię: czy byś się ożenił, czy cię powieszą, i tak byłbyś stracony, cha, cha!
- Na stryczku będziesz się krócej męczył!"

Ślub szeryfa Parkera. Długo oczekiwany i odkładany ponieważ pan młody wcale już taki młody nie jest. Jak głosi napis na jego trumnie zbliża się do sześćdziesiątki. Tej wspaniałej uroczystości chcą zapobiec bracia Dalton, mają żal do szeryfa, ponieważ to właśnie on ich aresztował. Pan Bones, grabarz odrobinę zmienił profil działalności i teraz urządza wesela. Splendoru...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2315
2315

Na półkach: , ,

Ślub... piękna okoliczność :)

Piękna, co nie oznacza, że pozbawiona elementów zaskoczenia - zwłaszcza kiedy na scenie zjawia się Lucky Luke, Daltonowie, a całość ma miejsce na Dzikim Zachodzie ;) To z całą pewnością nie będzie ZWYCZAJNY ślub :)

Już na wstępie - czy normalnym może być ślub, w czasie którego przy pianinie siada przedsiębiorca zakładu pogrzebowego (podupadającego, stąd rozszerzenie zakresu prowadzonej działalności ;) ) , zastąpiony następnie (cóż... marsze pogrzebowe raczej nie pasują do ceremonii ślubnej, prawda? ;) ) przez pianistę z pobliskiego saloonu? :) Hahaha :)

Mamy oczywiście uciekających z więzienia Daltonów - dybiących tym razem (zaskoczenie?) na pana młodego... Lecz na posterunku trwa Lucky Luke ;) Zwrotów akcji i znakomitego poczucia humoru możecie być pewni :) Takie zestawienie komiksowych postaci zobowiązuje - i (jak zwykle) nie rozczarowuje w wykonaniu.

Polecam!

Dziękuję Egmont Polska za egzemplarz recenzencki.

Recenzja także na:
https://cosnapolce.blogspot.com/2018/09/daltonowie-na-slubie-morris-jean.html

Ślub... piękna okoliczność :)

Piękna, co nie oznacza, że pozbawiona elementów zaskoczenia - zwłaszcza kiedy na scenie zjawia się Lucky Luke, Daltonowie, a całość ma miejsce na Dzikim Zachodzie ;) To z całą pewnością nie będzie ZWYCZAJNY ślub :)

Już na wstępie - czy normalnym może być ślub, w czasie którego przy pianinie siada przedsiębiorca zakładu pogrzebowego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
7938
6793

Na półkach: ,

DALTONOWIE RAZ JESZCZE

Każdy bohater komiksowy musi mieć swojego arcywroga, tudzież arcywrogów. Batman ma Jokera, Superman Lexa - Luthora, X-Meni - Magneto, Spider-Man - Goblina, Smerfy - Gargamela itd., itd. Nie inaczej jest z Lucky Luke’iem, który wciąż stawia czoła Daltonom. Ileż to już powstało tomów im poświęconym, a jednak temat wciąż się nie nudzi. Dobrze widać to szczególnie teraz, kiedy na naszym rynku na raz pojawiły się dwa kolejne albumy z Daltonami – oba do siebie podobne, oba poprowadzone według tego samego schematu (jak cała seria zresztą),ale oba udane i warte polecenia nie tylko miłośnikom cyklu.

Czego to już Daltonowie nie doświadczyli w swoim życiu! Cierpieli na amnezję, władali własnym miasteczkiem, niedawno nawet wylądowali na kozetce psychoanalityka, który chciał ich wyleczyć, a teraz… Właśnie, co teraz? Ślub! Czyżby nasi przestępcy odnaleźli miłość życia? Nic bardziej mylnego, po prostu dostają od matki wiadomość o ślubie. Węzła małżeńskiego nie zawiązuje jednak nikt z ich krewnych, a szeryf Parker. To on przed laty złapał ich i wysłał za kratki, dlatego nasi przestępcy nie mogą pozwolić mu na szczęśliwe życie. Nie, kiedy oni sami szczęścia zaznać nie mogą. Uciekają więc z więzienia i ruszają w podróż i na poszukiwanie zemsty, nieświadomi jednej tylko rzeczy: wśród gości Parkera ma być jego bliski przyjaciel Lucky Luke!

Całość recenzji na moim blogu: http://ksiazkarniablog.blogspot.com/2018/09/lucky-luke-62-daltonowie-na-slubie-jean.html

DALTONOWIE RAZ JESZCZE

Każdy bohater komiksowy musi mieć swojego arcywroga, tudzież arcywrogów. Batman ma Jokera, Superman Lexa - Luthora, X-Meni - Magneto, Spider-Man - Goblina, Smerfy - Gargamela itd., itd. Nie inaczej jest z Lucky Luke’iem, który wciąż stawia czoła Daltonom. Ileż to już powstało tomów im poświęconym, a jednak temat wciąż się nie nudzi. Dobrze widać to...

więcej Pokaż mimo to

avatar
6142
3443

Na półkach:

Lucky Luke – legenda Dzikiego Zachodu, bohater kultowego serialu animowanego, na którym się wychowałam powraca w kolejnych odsłonach: „Polowanie na duchy” i „Daisy Town”. Oba to wynik współpracy Morrisa z dwoma różnymi artystami, co jest powszechne w przypadku historii o najsłynniejszym kowboju.
Wielu osobom Lucky Luke przede wszystkim kojarzy się z animowanym serialem bardzo popularnym w latach 90 XX wieku. Pierwowzorem tej lekkiej i przyjemnej rozrywki były komiksy belgijskiego rysownika i scenarzysty Morrisa (czyli Maurica de Beverego),który pragnął stworzyć film rysunkowy o Dzikim Zachodzie. Nim doszło do realizacji studio filmowe zbankrutowało, a szkice przerobiono na komiks, który od 1947 roku podbija serca małych i dużych miłośników westernów. Od 1955 roku seria komiksów powstawała przy współpracy z Reném Goscinnym (znanym z opowieści o Asteriksie),a później kontynuowali ją miłośnicy opowieści o kowboju, dzięki czemu pomysły Morrisa są realizowane. Nad przygodami kowboja pracowali Achdé, Gerra i Pessis zabierający nas w świat Dzikiego Zachodu i bardzo dobrze oddający ducha oryginału (także pod względem szaty graficznej). Pisałam również o efekcie pracy Goylouisa, Fuche, Léturgie z ilustracjami Morrisa i Janviera. Wszystkie godne uwagi, a dziś po raz kolejny zabieram Was do kolejnych tomów wydawanych przez Wydawnictwo Egmont. Dostajemy w nich wszystko to, co znamy, czyli Dziki Zachód prażący promieniami słońca i słynący z band rozbójników, galopujących Indian i bohaterskiego Lucky Luke’a – najszybszego rewolwerowca i najgorszy koszmar braci Daltonów, najbardziej znanych gangsterów. Towarzyszą mu inteligentny koń Jolly Jumper i mający problemy z pamięcią oraz myśleniem pies Bzik. Mimo upływu czasu komiksy z kowbojem ciągle cieszą się powodzeniem
W Wydawnictwie Egmont ukazały się dwa kolejne albumy przygód słynnego rewolwerowca będącego postrachem wszystkich przestępców na Dzikim Zachodzie. Szczególnie braci Daltonów, którzy po raz kolejny odegrają bardzo ważną rolę. Jeden z komiksów jest autorstwa Morrisa i Gościnnego, a drugi Morrisa, Fauche’a i Léturgie’a. W obu autorzy w różnym stopniu poruszają podobny problem: wpływu psychiki na nasze działanie. Najwyraźniej ta tematyka wybija się w albumie czterdziestym czwartym zatytułowanym „Daltonowie na kuracji”, w którym spotkamy profesora stawiającego śmiałe tezy, że nasze czyny zależą od doświadczeń z dzieciństwa. W albumie sześćdziesiątym drugim zatytułowanym „Daltonowie na ślubie” zobaczymy jak na powodzenie akcji wpływa nasz brak krytycyzmu do naszych własnych możliwości.
Przenieśmy się do świata „Daltonów na kuracji”. Już sam tytuł jest intrygujący, bo ostatnie z czym mogą nam się kojarzyć najstraszniejsi bandyci to leczenie się. Do tego środek zaskakuje, ponieważ dawne kuracje w większości przypadków kojarzą nam się z leczeniem konkretnych chorób, a nie psychiki. Autorzy wykorzystali motyw, który powoli stawał się coraz popularniejszy. Pierwsze strony przenoszą nas do Instytutu Naukowego w Nowym Jorku. Tu na poważnym naukowym zjeździe profesor Otto von Himbeergeist stawia śmiałą hipotezę, że bandyci nie są źli tylko chorzy i przy odpowiednim podejściu można ich wyleczyć.
Naukowy światek jest podzielony: jedni są entuzjastami założenia, a inni stanowczo się jej przeciwstawiają. Profesor pragnie udowodnić swoją rację. Trafia do więzienia, w którym od strażnika dowiaduje się, dlaczego został strażnikiem, drobnych przestępców, którzy nie są dla niego żadnym wyzwaniem i w końcu udaje mu się dotrzeć do strasznych braci Daltonów chętnych na kurację, dzięki której będą mogli opuścić więzienie i na nowo zacząć życie. Czy będzie to los przeciętnych obywateli czy nieco bardziej wyszukane metody napadów musicie przekonać się sami. W całej tej historii nie mogło też zabraknąć Lucky Luka traktowanego jak szaleńca niewierzącego w postępowe metody resocjalizacji.
„Daltonowie na ślubie” rozpoczyna się planami ucieczki bohaterów z więzienia. W Hadley City 30 czerwca 1865 roku trwają przygotowania do ślubu Sama Parkera, dobrego znajomego Lucky Luke’a. Bones prowadzący zakład pogrzebowy zaskakuje kowboja urządzeniem ślubu. Wszystko przez to, że od czasu przepędzenia bandytów przez ich pogromcę w mieście zrobiło się spokojnie i firma mająca mniej klientów musiała rozszerzyć swoją ofertę o inne usługi. Dekoracja kościółka jest przez to dość specyficzna. Można wręcz powiedzieć, że pogrzebowa. Do tego marsz weselny bardziej przypomina marsz pogrzebowy… Jak możemy się domyślić nie jest to wesele marzeń, ale na bezrybiu i rak ryba.
Uroczystość przerywa wieść o tym, że bracia Daltonowie uciekli z więzienia zapowiadając, że powieszą Sama Parkera, który ich uwięził. Pan młody prosi narzeczoną, aby na niego poczekała do czasu aż upora się z bandytami. Musi to zrobić przed ślubem, ponieważ jako małżonek obiecał wieść spokojne życie zwykłego obywatela. Jako szeryf nie chce przyjąć do wiadomości, że już nie jest taki młody i musi wspomóc się znajomym. Aby sobie i innym udowodnić, że ciągle jeszcze jest pełny sił robi wszystko, by utrudnić Lucky Luke’owi pomaganie mu. Nawet kiedy jest w bardzo trudnych sytuacjach, w których ociera się o śmierć szeryf nie przestaje dawać popisu siły, co daje komiczne efekty. Całość uwypukla jeszcze pojawiająca się w tle postać jeszcze starszego szeryfa, będącego dziadkiem dorosłych ludzi i jeżdżącego a wózku, ale przekonanego, że jako struż prawa powinien pomagać w całej akcji. Całość posiada lekki komizm oparty na banalnych, ale działających na młodych czytelników chwytach.
Szczególnie ważne w obu albumach jest przesłanie dotyczące wpływu naszej psychiki na podejmowane decyzje. Jedne mają swoje korzenie w dzieciństwie, inne są przyczyną braku krytycznego spojrzenia na siebie i swoją sprawność, przekonanie, że mimo upływu lat możemy ciągle równie wiele. W obu albumach znajdziemy znany humor, kilka zwrotów akcji, parę strzelanin, przerysowania i doskonale znaną nam kreskę oraz kolorystykę i interesującą akcję. Zdecydowanie polecam miłośnikom przygód Lucky Luke i wszystkim dzieciom, które czuja wstręt do książek. Komiks pozwoli im się zaprzyjaźnić ze słowem pisanym i zachęci do sięgania po dłuższe lektury.

Lucky Luke – legenda Dzikiego Zachodu, bohater kultowego serialu animowanego, na którym się wychowałam powraca w kolejnych odsłonach: „Polowanie na duchy” i „Daisy Town”. Oba to wynik współpracy Morrisa z dwoma różnymi artystami, co jest powszechne w przypadku historii o najsłynniejszym kowboju.
Wielu osobom Lucky Luke przede wszystkim kojarzy się z animowanym serialem...

więcej Pokaż mimo to

avatar
2934
2842

Na półkach:

Świetna seria. W tle historia Dzikiego Zachodu. Dla mnie początek miłości do komiksów, a w szczególności do kreski Rene Goscinnego 😉

Świetna seria. W tle historia Dzikiego Zachodu. Dla mnie początek miłości do komiksów, a w szczególności do kreski Rene Goscinnego 😉

Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    26
  • Chcę przeczytać
    6
  • Posiadam
    4
  • Komiksy
    4
  • Komiksy
    3
  • Komiks
    3
  • Chcę kupić: Lucky Luke
    1
  • Polecane
    1
  • Komiksy
    1
  • Teraz czytam
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Daltonowie na ślubie


Podobne książki

Okładka książki Siostry Niezapominajki: 4. Kozica i kometa Alessandro Barbucci, Giovanni Di Gregorio
Ocena 8,0
Siostry Niezap... Alessandro Barbucci...
Okładka książki Thorgal Saga: Wendigo. Tom 02 Fred Duval, Corentin Rouge
Ocena 7,0
Thorgal Saga: ... Fred Duval, Corenti...
Okładka książki Pan Borsuk i pani Lisica. Talizman Brigitte Luciani, Eve Tharlet
Ocena 10,0
Pan Borsuk i p... Brigitte Luciani, E...

Przeczytaj także