Intuition

Okładka książki Intuition Amy A. Bartol
Okładka książki Intuition
Amy A. Bartol Wydawnictwo: CreateSpace Independent Publishing Platform Cykl: Przeczucia (tom 2) fantasy, science fiction
Przeczucia (tom 2)
CreateSpace Independent Publishing Platform
2011-10-22
2011-10-22

Druga część, a ja nadal nie lubię Russella 🤦‍♀️

Druga część, a ja nadal nie lubię Russella 🤦‍♀️

Bardzo ciekawy cykl. Akcja toczy się wartko. Jedyne co mnie niesamowicie irytuje to zachowanie bohaterki.

Drugu tom, który czyta się również przyjemnie jak pierwszy. Historia trzyma czytelnika w napięciu, często zaskakuje zwrotami akcji, a kolejne przygody Evie nie wypuszczają z objęć tak łatwo. Polecam!

W książce "Intuicja" nie ma czasu na nudę od pierwszych stron zawsze coś się dzieje. Evie wraz z Russelem odkrywa coraz nowsze moce. Akcja zmienia się bardzo szybko, a decyzje bohaterów są zaskakujące w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Pojawiają się nowe postacie. Między innymi Brennus przywódca Gankanagów (wampir) wnosi do powieści wiele tajemniczości. Mamy jeszcze więcej innych aniołów, a co za tym idzie, książka staje się naprawdę anielska. Miłość Evie i Reeda kwitnie, wręcz nie mogą żyć bez siebie, Reed kocha ją najbardziej na świecie. Autorka potrafi oczarować czytelnika. Dzięki tej książce możemy oderwać się chociaż na chwilę od rzeczywistości, przenieść się w świat pełen niebezpieczeństw, magi i niesamowitych zwrotów akcji.

Zdecydowanie lepsza część, niż tom 1. Więcej akcji, niespodzianek, nowi ciekawi bohaterowie. Evie niestety nadal irytuje, ale może i tu doczekam się jakiejś metamorfozy. Przeczytałam jednym tchem, czekam na kolejny tom.

Czytam tą serię po raz drugi (ostatnio skończyłam na trzecim tomie) i już pamiętam, co mnie tak w niej zafascynowało. Teraz te uczucia są jeszcze intensywniejsze, jeszcze bardziej mi się wszystko podoba i niesamowicie wciąga. Ostatnimi czasy rzadko, jeśli w ogóle, sięgam po jakąkolwiek fantastykę, ale to jest genialne - anioły i inne istoty nadprzyrodzone, Reed, Evie... Pięknie napisane, cudownie stworzony świat, wszystko trzyma się kupy. Prze-kurna-zajebiaszcze!

Jeśli szukacie bardzo dobrze napisanej i trzymającej w napięciu serii, tę zdecydowanie polecam!

Odszczekuje to co napisałam w poprzedniej ocenie.To coś o wiele lepszego od banalnego Zmierzchu.Połączenie thriller'a i romansu i do tego te smaczki w postaci coraz to nowych wątków i postaci magicznych.Wciąga i trzyma w napięciu. Polecam.

:) polecam

:) polecam

Autorka już od pierwszych stron nie pozwala się nam nudzić. Evie nadal ewoluuje, wraz z Russelem. Akcja zmienia się bardzo szybko, a decyzje bohaterów zaskakują w najbardziej nieoczekiwanych momentach. Kiedy myślimy, że życie Evie się uspokoi to jesteśmy w błędzie.

Dużym atutem okazał się tu pomysł, by część historii „oddać” Russelowi. Mianowicie, część rozdziałów poświęcona jest nie tyle jego osobie, co raczej ukazuje jego spojrzenie na dane sytuacje w której się obecnie znajdują. Poznajemy jego myśli, uczucia, przemyślenia. Dzięki temu książka zyskała nieco atrakcyjności.

Muszę jednak napisać szczerze ze swoim sumieniem, że nie podobały mi się tu dwie rzeczy.

Pierwsza z nich jest relacja między Evie a Russelem. Rozumiem, że z Reedem łączy ją miłość i namiętność, z kolei Russel to jej bratnia dusza i są sobie pisani od wieków. Jak się jednak dowiadujemy, dzięki wspomnieniom Russela, nie pisane są im szczęśliwe zakończenia. Bardzo mnie irytuje ich relacja, choć ciężko mi jest wyjaśnić dlaczego. Zauważyłam, że autorzy uwielbiają trójkąty w książkach. Jednak irytujące są wtedy bohaterki nie wiedząc na kogo się w końcu zdecydować.

Więcej dowiecie się na: https://libraryofvelaris.blogspot.com

Naprawdę świetna! Zakochałam się w niej! Miota naszymi uczuciami jak piłeczką!❤ Kocham Reeda i jest naprawdę słodki i kocham jak Evie się upiera! Jest genialna! UWAGA przyprawia o łzy! Często przy niej płakałam i się śmiałam. Uznaję ją za najlepszą zaraz po pierwszej części!

• 2017