Ognisty pocałunek

Cykl: Dark Elements (tom 1)
Wydawnictwo: Filia
White Hot Kiss
Sherry

Siedemnastoletnia Layla chciałaby być normalna, jednak jej pocałunek zabija wszystko, co posiada duszę. Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha....

Jako półdemon i półgargulec Layla posiada niespotykane umiejętności. Wychowywana wśród strażników-gargulców – których zadaniem jest polowanie na demony i dbanie o bezpieczeństwo ludzi – Layla próbuje się dopasować, choć oznacza to ukrywanie swojej mrocznej strony przed tymi, których kocha. Zwłaszcza przed Zaynem, zniewalająco przystojnym i całkowicie niedostępnym strażnikiem, w którym jest od zawsze zadurzona.
Poznaje Rotha – wytatuowanego, grzesznego, seksownego demona, który twierdzi, że zna wszystkie jej tajemnice. Layla wie, że powinna trzymać się od niego z daleka, choć nie jest przekonana, czy tego chce – zwłaszcza, kiedy cała ta sprawa z całowaniem nie stanowi problemu, ponieważ Roth nie ma duszy.
Kiedy Layla odkrywa, że to ona jest powodem pojawienia się brutalnego demona, zaufanie Rothowi nie tylko zaprzepaści jej szansę na związek z Zaynem… ale także naznaczy ją jako zdrajczynię rodziny. Co gorsza, może stać się biletem w jedną stronę do zniszczenia świata.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/

To moje drugie spotkanie z tą autorką. Pierwsze (Obsydian) nie było owocne i skończyło się na pierwszej części. Kiedy więc zobaczyłam w księgarni nową książkę autorki wahałam się nad jej kupnem. Ostatecznie zaryzykowałam i tym razem się nie zawiodłam. Książka wciąga od pierwszych stron. Jest zabawna i wzruszająca. Podoba mi się to, że Layla nie jest jakąś super dziewczyną, która niczego się nie boi. Choć dziewczyna ma wokół siebie dwóch przystojniaków: Zayne i Roth ja zdecydowanie wybieram tego drugiego. Teraz z niecierpliwością czekam na kolejne dwie części.

Jennifer L. Armentrout jest jedyną autorką, po której powieści sięgam bez najmniejszego wahania i lecę do księgarni jeszcze w dniu premiery, bo wiem że nie zostanę rozczarowana.
,,Ognisty pocałunek" to pierwsza część serii ,,Dark elements", którego bohaterką jest 17-letnia Layla, która swoim pocałunkiem zabija wszystko co posiada duszę. Brzmi intrygująco prawda? Dalej jest tylko lepiej. Walka pomiędzy demonami a gargulcami. A na ich czele stoi Roth, którego nie da się nie pokochać. Miałam uśmiech od ucha do ucha przy wszystkich dialogach z jego udziałem. Jest również przystojny gargulec Zayn, ale on nie dorasta do pięt naszemu demonowi. Czyżby w powietrzu czuć było trójkąt miłosny? Może taki delikatny, ale jest on praktycznie niewyczuwalny i niedostrzegalny. Nie znajdziemy tu rozważań: ,,kocham go, ale tamtego też. Tego bardziej a może jednak nie?"
Layla to bohaterka do której zapałałam natychmiastową sympatią i kibicowałam jej na każdym kroku. Mogłabym się z nią zaprzyjaźnić....

mclena | 2018-07-21
Przeczytana: 21 lipca 2018

"Ludzie o najczystszych duszach są zdolni do wyrządzania wielkiego zła. Nikt nie jest doskonały, bez względu na to, kim jest lub po której stronie barykady stoi."

Cóż... dawno temu pochłonęła mnie seria Lux i chciałam jeszcze kiedyś wrócić do tego co autorka ma do zaproponowania, więc decyzja o przeczytaniu "Ognistego Pocałunku" nie była zbyt trudna, jednak już wgryzienie się w fabułę sprawiło mi kłopot. Od początku ciężko mi było znaleźć tutaj coś atrakcyjnego, co wzbudziłoby moją sympatię, i chęć czytania. Demony, gargulce, to raczej nie tematyka, w której łatwo odnaleźć coś pięknego. Cały czas czułam, ze jestem na dydstans z bohaterami, a doskonałość Zayna i Rotha jest conajmniej irytująca i jak zwykle przewidywalnie skrajna. Mimo wszystko jednak chciałam wiedzieć jak Armentrout wyobraża sobie tą interakcję "dobra i zła" i mimo częściowej nudy i niechęci byłam zdeterminowana by przeczytać ją do końca. Było mocne momenty, ale jednak przeważały te słabe, gdzie Layla wydawała mi...

Stworek_vel_Oka | 2016-07-17
Przeczytana: 17 lipca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wydawałoby się, że będzie to historia znana jak świat, bo czyż dwóch gości, jedna dziewuszka i ich uczucie nie jest typowym romantycznym bełkotem wielu powieści, nie tylko tych osadzonych w fantastycznym świecie? Czy wystarczy zestawić nietypowe rasy: Gargulce i Demony, żeby było inaczej? Czy „Ognisty pocałunek” rozpala czytelnika?

"W chwili, w której cię odnalazłem, zagubiłem siebie."

Layla, wynik zmieszania genów Demona i Gargulca (rasy nazywanej zwykle Strażnikami), nie ma w życiu lekko. Wychowywana przez Strażników, czuje w sobie palące piętno tej mroczniejszej natury, choć dzielnie z tym walczy i zalewa je sokiem pomarańczowym. Dziewczyna widzi dusze i na te o intensywnych barwach ma wielką ochotę, chciałaby je wyssać i nasycić się nimi, choć to złe i piekielne, nie może powstrzymać tego pragnienia i musi z nim walczyć. Jako wychowanka Gargulców, którzy tępią Demony i nie chcą dopuścić by te podziemne istoty panoszyła się po Ziemi (jeszcze rozpętałyby apokalipsę!), Layla...

monishka90 | 2016-03-31
Przeczytana: 31 marca 2016

Gdy masz siedemnaście lat myślisz tylko o imprezach z przyjaciółmi i chłopakach. Co byś zrobiła gdyby twój pocałunek mógł wyssać duszę twojego adoratora i skazać go na wieczny czyściec?

Layla nie wie kim są jej prawdziwi rodzice, jedyne co wie to, że ojciec był strażnikiem – gargulcem, a matka demonem. Została zabrana z sierocińca i zaadoptowana przez Abbotha – przywódcę waszyngtońskich gargulców, którzy zwalczają demony. Layla od zawsze chciała wieść normalne życie, ale jako półdemon, półstrażnik nie należy, ani do jednych, ani do drugich. Mimo wszystko stara się ukrywać swoja demoniczna naturę przed swoją rodziną. Jedynym, który zna jej tajemnice jest Zayn – syn Abbotha, niedostępny i niesamowicie pociągający młody strażnik, w którym się podkochuje. Layla cały czas żyję ze świadomością, że nie jest im pisane szczęśliwe zakończenie z powodu jej w połowie demonicznej natury.

Nieoczekiwanie, gdy tropi demona, a on ją atakuje na ratunek przybywa Roth – seksowny, wytatuowany i...

Weronika | 2017-04-08
Przeczytana: 08 kwietnia 2017

"-Ludzie o najczystszych duszach są zdolni do wyrządzania wielkiego zła. Nikt nie jest doskonały, bez względu na to, kim jest lub po której stronie barykady stoi."

Po "Dark Elements Ognisty pocałunek" sięgnęłam dlatego,że:
1.Jestem wielka fanką twórczości Jennifer L.Armentrout. Przeczytałam serie Lux i była nieziemska :).Przypadkiem dowiedziałam się,że ta książka również jest tej autorki,dlatego od razu ją wypożyczyłam.
2.Zafascynował mnie opis na tylnej okładce. Półdemon i półgargulec. Strażnicy i demony. Może być ciekawie -pomyślałam.
3.Wiem,że nie powinno oceniać się książki po okładce,ale Ta piękna szata graficzna,aż prosi się ,by wypożyczyć tę książkę.
4.Jestem ogromną fanką fantastyki,paranormal-romance,wampirów,aniołów itp

Książka pochłania czytelnika już w pierwszym rozdziale.Świat ludzi jest zagrożony przez demony.O czym mieszkańcy Ziemi nie wiedzą.Przeciwko demonom stają strażnicy.Każdej nocy polują na złe istoty.W takim właśnie świecie żyje też Layla....

AngelFire | 2016-05-04
Przeczytana: 04 maja 2016

"Wszyscy ludzie mieli duszę-esencję-dobrą lub złą,demony jednak nie mogły się czymś takim pochwalić.Na pierwszy rzut oka większość demonów przebywających na ziemi wyglądała jak ludzie,jednak brak duszy sprawiał,że miałam ułatwione zadanie przy ich znakowaniu"

Jennifer L Armetrout po raz kolejny ukazała złego,seksownego chłopca w tym wypadku demona Rotha i Laylę czyli po części gargulca i pół demona.Cała ich historia po raz kolejny ukazuje geniusz pisania autorki.

Wszędzie bardzo dużo można znaleźć o wampirach,wilkołakach i aniołach a o gargulcach słyszy się bardzo mało.Zwłaszcza jako strażnikach świata przed demonami.A demony wciąż są tak samo wredne i odrażające jak zawsze.Po za oczywiście małymi wyjątkami jakimi jak pewien arogancki książę.

Layli absolutnie nie można nazwać słabą.Jako hybryda posiada moce oby gatunków i dobrze potrafi je kontrolować.Umie postawić na swoim i nie boi się walki.Jednak wewnątrz kryje się dziewczynka,która pragnie akceptacji otoczenia,w którym się...

esin | 2017-06-25
Na półkach: Przeczytane, 100 in 2017

Wow, co to była za książka... Wszystko się tutaj zgadzało. Świetnie wykreowani bohaterowie, strasznie wciągająca akcja, wszystko na swoim miejscu. Cudownie jest czytać takie rzeczy. I zakończenie... smutne lecz dające nadzieję. Jeszcze nie skończyłam czytać tego tomu, a już wiedziałam, że sięgnę po następny. Więc nie przeciągając czeka mnie weekend z twórczością Jennifer L. Armentrout i jest mi z tym bardzooo dobrze :)

książek: 1934
Magda | 2016-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 maja 2016

Więcej na: http://smag-rekomendacje.blogspot.com

Z twórczością autorki spotkałam się już wielokrotnie, chociażby przy kolejnej młodzieżowej serii Lux. I choć, jak wspomniałam, seria była przeznaczona dla młodzieży, faktycznie poruszała problemy uczniów szkoły średniej, tak wielokrotnie zapominałam o tym. Sposób pisania autorki sprawia, że są momenty, w których czytelnik przestaje zwracać uwagę na wiek bohaterów.

I tak było tym razem. Nowa seria Dark Elements nie tylko zaintrygowała mnie samym opisem, ale również śliczną okładką. I choć na początku denerwowały mnie problemy iście ze szkoły średniej – pierwsze miłostki, utrata dziewictwa, pierwsze pocałunki i problemy z klasówkami, tak problemy ze zbliżającą się apokalipsą z pewnością dały mi nieco wytchnienia. Naprawdę wyrosłam już z historii, gdy nagle pojawia się super przystojny chłopak w szkole, każda jego pragnie, ale z jakiegoś dziwnego powodu on wybiera tę jedną, jedyną naszą wycofaną bohaterkę. Jednak jeśli do tego...

marysiaa_2 | 2017-06-26

Wciągająca historia o trudnych wyborach, miłości, zaufaniu. Dużym plusem jest narracja pierwszoosobowa, która pomaga wejść w świat bohaterki.