Pisma i felietony muzyczne. Tom I

Seria: Cały Kisiel
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Literatura polska
Ag2S

Gwiazdozbiór muzyczny, Z muzyką przez lata, Zbigniew Drzewiecki, Obywatel jazz Stefan Kisielewski był prawdziwym człowiekiem renesansu, a dosłownie człowiekiem orkiestrą – kompozytorem, pianistą, felietonistą, posłem na Sejm, diarystą, redaktorem, nauczycielem, autorem powieści, a w końcu także krytykiem muzycznym. W niniejszym tomie zebrana została twórczość Kisielewskiego, która łączy w...

Gwiazdozbiór muzyczny, Z muzyką przez lata, Zbigniew Drzewiecki, Obywatel jazz

Stefan Kisielewski był prawdziwym człowiekiem renesansu, a dosłownie człowiekiem orkiestrą – kompozytorem, pianistą, felietonistą, posłem na Sejm, diarystą, redaktorem, nauczycielem, autorem powieści, a w końcu także krytykiem muzycznym. W niniejszym tomie zebrana została twórczość Kisielewskiego, która łączy w sobie dwie jego największe pasje: muzykę oraz słowo pisane.

W skład tomu wejdą: popularny oraz wielokrotnie wznawiany zbiór felietonów o kompozytorach „Gwiazdozbiór muzyczny” oraz „Z muzyką przez lata” (publicystyka muzyczna), „Zbigniew Drzewiecki” (biograficzny tekst o wybitnym polskim pianiście, inicjatorze Międzynarodowego Konkursu Chopinowskiego), „Obywatel jazz” (specjalnie do tego tomu wyselekcjonowane teksty Kisielewskiego o muzyce jazzowej).

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!