Wybór pism krytycznych

Cykl: Biblioteka Sarmacka (tom 4)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Opracowanie: Andrzej Waśko Michał Grabowski wymieniany jest zwykle jako drugi po Maurycym Mochnackim przedstawiciel romantycznej krytyki literackiej w naszym kraju. Przed powstaniem listopadowym Grabowskiego z Mochnackim łączyły nie tylko poglądy literackie i udział w zwycięskiej batalii romantyków z klasykami, ale także bezpośrednia współpraca i przyjaźń. Niniejszy wybór koncentruje się...

Opracowanie: Andrzej Waśko

Michał Grabowski wymieniany jest zwykle jako drugi po Maurycym Mochnackim przedstawiciel romantycznej krytyki literackiej w naszym kraju. Przed powstaniem listopadowym Grabowskiego z Mochnackim łączyły nie tylko poglądy literackie i udział w zwycięskiej batalii romantyków z klasykami, ale także bezpośrednia współpraca i przyjaźń. Niniejszy wybór koncentruje się wyłącznie na rozprawach, artykułach i recenzjach drukowanych przez autora w prasie lub zamieszczonych przez niego w poszczególnych tomach zboru "Literatura i krytyka".

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=7062

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=7062