Wyjścia z milczenia. Szkice

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Pisma zebrane pod redakcją Zdzisława Kudelskiego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Czytelnik
Literatura polska, historia
Abdita

Dziewiąty - przedostatni - tom Pism zebranych Gustawa Herlinga-Grudzińskiego jest poszerzoną i zmodyfikowaną wersją wydanego w 1993 roku wyboru artykułów zatytułowanego "Wyjścia z milczenia". Został on wzbogacony o dwanaście tekstów:cztery pochodzące z tomu „Żywi i umarli” (Rzym 1945) oraz osiem - rozproszonych w czasopismach. Zawiera ułożone chronologicznie różnorodne formy wypowiedzi (szkice, recenzje, rozmowy, listy otwarte, odczyty) z lat 1944-1997 i prezentuje jak dotąd najobszerniej wątek polski w pisarstwie Gustawa Herlinga-Grudzińskiego.

źródło opisu: Wydawnictwo Czytelnik, 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie