Wrzawa śmiertelnych

Tłumaczenie: Adam Skalski
Cykl: Wrzawa śmiertelnych (tom 1)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Mortal Coils
Ag2S

Ważą się losy wojny Nieśmiertelnych i Piekielnych. Wynik starcia zależy od dwojga młodych ludzi. W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczny konflikt między bóstwami. Poznają prawdę o swoich rodzicach, którzy nie byli zwykłymi śmiertelnikami. Ich matką była bogini, a ojcem sam Książę Ciemności, Lucyfer. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o...

W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczny konflikt między bóstwami. Poznają prawdę o swoich rodzicach, którzy nie byli zwykłymi śmiertelnikami. Ich matką była bogini, a ojcem sam Książę Ciemności, Lucyfer. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o wpływ na ludzi, nie wolno im jednak walczyć ze sobą, ani mieszać się w ludzkie sprawy. Bliźnięta to jednak coś innego, nowa siła. Nie zdecydowali jeszcze po czyjej staną stronie.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Araxara | 2017-02-10

Wyobraź sobie, że twoje życie cały czas wygląda tak samo: całe dnie spędzasz w domu z babcią i prababcią pisząc codziennie wypracowania jako pracę domową, nie chodzisz do szkoły, nie masz znajomych i przyjaciół, zasady i zakazy nie pozwalają ci normalnie funkcjonować, jedyne co możesz robić to uczyć się czytać książki, które i tak są ocenzurowane, chodzisz do nudnej pracy, w której cię wykorzystują i pomiatają tobą, cały czas musisz wykonywać polecenia bez nawet mrugnięcia okiem. I tak przez piętnaście długich lat. Tak wygląda życie bliźniaków - Fiony i Eliota Postów. Z pozoru to normalna para nastolatków, wiecznie się ze sobą sprzeczających, ale zawsze walczących po jednej stronie barykady.
Z czym?
Z ponad setką reguł, kłamstwem i niewiedzą o własnej przeszłości.
Ich rodzice zginęli podobno w wypadku. I tylko tyle o nich wiedzą. Babcia nie chce im zdradzić nawet małego szczególiku dotyczącego...

Wiktoria Czechowska | 2017-01-16

Eric Nylund stworzył książkę młodzieżową - fantasy, opowiadającą o losach bliźniaków, którzy nie wydają się być zbyt ciekawymi postaciami. Eliot i Fiona mają po piętnaście lat, wychowywani są przez babcie i prababcie w małym miasteczku. Uczą się w domu, pracują w pizzerii znajdującej się nieopodal ich domu. Nic nadzwyczajnego. Do momentu, aż autor nie zdradza nam prawdziwego pochodzenia dzieci. Krew bogów i demonów krąży w ich żyłach, co powoduje, że są czymś wręcz niemożliwym. Czy grozi im śmierć? Jasne! Bez tego nie byłoby zabawy.

Walka Nieśmiertelnych i Piekielnych o władzę w świecie ludzi to sprawa drugoplanowa. Teraz najważniejsze jest by pozyskać bliźniaków do swoich szeregów używając masy podstępów oraz poddając ich niebezpiecznym testom. Do jakiej gry wplątały się bliźniaki? Po czyjej staną stronie? Bogów, czy Wysłanników Ciemności? Co z porozumieniem?

Teraz pytanie chyba najważniejsze... Co stało się z ich rodzicami?

Nie żyją.

Jednak czy aby na pewno?

Zaintrygował...

Łędina | 2016-10-19

"Post: Wrzawa śmiertelnych" - Erica Nylunda to niezwykle obiecujące otwarcie serii, która powinna spodobać się szerokiemu gronu odbiorców, od miłośników sprzecznie współistniejącej magii i techniki po czytelników historii czerpiących z mitologii.

Eric Nylund - na co dzień pracuje w Microsoft Game Studios (współtworzył m.in. "Mass Effect” i "Gears od War”). Jego poprzednie książki to historie osadzone w uniwersach ze znanych gier, jak chociażby „Halo”, ale także samodzielne powieści fantasy. Za "Miasteczko Dry Water” był nominowany do World Fantasy Award. "Wrzawa śmiertelnych” otwiera pięciotomową serię o przygodach rodzeństwa Post.

W dniu swoich piętnastych urodzin Fiona i Eliot zostają wplątani w odwieczną konfliktowość bóstw, poznając prawdę o swoich rodzicach. Ich matka to bogini, a ojcem jest Książę Ciemności. Od tysiącleci Nieśmiertelni i Piekielni konkurują o wpływ na ludzi, nie wolno im jednak walczyć ze sobą, ani mieszać się w ludzkie sprawunki. Bliźnięta to jednak coś...

Sognatore | 2016-02-14
Przeczytana: styczeń 2016

Akcja rozkręca się baaaardzo powoli. Przez prawie całą pierwszą połowę książki chciałam zrezygnować z czytania jej. Jednak z racji tego, że dostałam ją na prezent, musiałam ją przeczytać w całości, żeby nie sprawić przykrości drugiej osobie. I było warto. W pewnym momencie wciągnęła mnie całkowicie. Poczułam więź z bohaterami i potrafiłam sie po prostu przenieść di innego świata, nie reagując na bodźce pochodzące z rzeczywistości. Nie skończyła się tak, jakbym chciała, ale to dopiero pierwsza część, a ma ich być pięć. Można czytać jaką niezależną lekturę. Podsumowując: NIGDY NIE REZYGNUJCIE Z KONTYNUOWANIA CZYTANIA JAKIEJŚ KSIĄŻKI, NAWET JEŚLI MA 1000 STRON, A JEJ PIERWSZA POŁOWA BYŁA NUDNA JAK FLAKI Z OLEJEM.

Fantasy-Bestiarium | 2016-01-31

"Wrzawa śmiertelnych" to książka autorstwa Erica S. Nylunda, którą przepełnia niepowtarzalny klimat, magnetyzm i emocjonujące wątki fabularne. Postacie Fiony i Eliota zostały pokazane nadzwyczaj realistycznie i przypadły mi do gustu. Czytelnikowi został pokazany zupełnie niepowtarzalny świat, który wciąga bogactwem szczegółów i zróżnicowanych bohaterów. Proza autora wciąga do lektury, a barwnie wykreowany świat sprawia, że nie sposób się oderwać od czytania. Z bohaterami można poczuć więź, co sprawia, książkę czyta się dość szybko. Wsiąknijmy zatem do świta gdzie potężni magowie zmagają się z bezlitosnymi i potężnymi bóstwami.

Fiona i Eliot w dniu swych piętnastych urodzin zostają wmieszani w niebezpieczny i prastary konflikt między potężnymi bogami. W niezwykłych okolicznościach dowiadują się zaskakującej prawdy o swoich korzeniach i pochodzeniu. Okazuje się, że ich rodzice nie należeli do przeciętnych i zwyczajnych ludzi. Ich ojcem był sam Książę Ciemności, Lucyfer, a matką...

FlakiKucyka | 2015-11-14

Gdyby była to faktycznie saga to miało by ręce i nogi. Tymczasem ilość rozpoczętych wątków rodzinnych nie ma szans się pomieścić w jednej książce.

Kupiłam książkę ze względu na jej długość: chciałam jakiegoś naprawdę długiego fantasy, które wciągnęłoby mnie i pochłonęło aż do ostatniej strony. Czy to znalazłam? Nie do końca.
Sam pomysł na książkę nie jest zły, wykonanie gorsze. Styl pisarski wydał mi się niesamowicie nudny, zdania składają się z paru nic nie znaczących szczegółów, opisów czy przemyśleń autora, które wydają się rzucone tam tylko po to, aby były. Dwa razy musiałam zacząć od początku tą książkę, żeby dotrzeć do końca: rozpoczyna się po prostu tak długo i leniwie, że człowiek nie ma w ogóle ochoty sięgać po następny rozdział po tym, jak właśnie przeczytał taki który mówi praktycznie o niczym. Nawet zakończenie, do którego udało mi się dostać z trudem, wydało mi się dość przewidywalne. Przeczytałam książkę chyba dwa lata temu, więc może wtedy nie byłam wystarczająco dojrzała na nią i teraz wydałaby mi się lepsza... Ale mam takie nudne z nią wspomnienia, że nawet nie chce mi się sięgnąć po nią po raz trzeci i...

szweski | 2015-07-19
Przeczytana: 15 lipca 2015

Czuć, że miała zaczynać wielką sagę. Jak na kolejną młodzieżówkę opartą o względnie podobny schemat radzi sobie całkiem nieźle, ale niczym nie zaskakuje.

Apocalypse | 2015-03-05

Miało być 5 książek, jest 1. Gdyby było 5 to byłaby wspaniałym wstępem do pozostałych części. Pojedynczo opowiada jakąś tam historię, ale bez rewelacji.

gringosso | 2014-09-09
Przeczytana: 09 września 2014

Wyobraź sobie, że od 15 lat wychowujesz się razem z siostrą, babcią i prababcią w domku na totalnym odludziu. Nudna praca, monotonne dni przetykane godzinami nauki i trudnych prac domowych... Aż nagle w pewnym momencie świat, o którego istnieniu nie miałeś najmniejszego pojęcia nagle wdziera się do Twojego życia i robi tam spory bałagan.

To w dużym skrócie historia rodziny Postów. Jak autor zapowiada - cykl pięciotomowy. Pierwszy z nich można uznać za całkiem niezły debiut w dziedzinie szeroko pojętej fantastyki młodzieżowej (biorąc pod uwagę, że wcześniej zajmował się głównie sci-fi opartą na serii gier). Jednak pozostają pewne niedosyty. Ale o tym za chwilę.

Historia jest ciekawa, sprowadzenie panteonu greckich, egipskich, semickich, rzymskich i wszelakich innych istot nadprzyrodzonych (nie tylko bowiem bogów, ale także aniołów, herosów czy demonów) wydaje się całkiem niezłym posunięciem. Jest to zgrabnie i klarownie ujęte, choć niektórych tajemnic i prawdziwych tożsamości...