Pomysł na przyjaźń

Tłumaczenie: Iwona Libucha
Cykl: Dziewczyny z klasą (tom 1)
Wydawnictwo: Akapit Press
Friends first
Kohana

Kiedy Carrie uświadamia sobie, jak bardzo zaniedbała przyjaciółki z powodu jakiegoś tam chłopaka, podejmuje ważną decyzję: przyjaźń przede wszystkim. To nie koniec postanowień. Licząc na wsparcie Chloe i Rani, Carrie ma zamiar stać się lepszym człowiekiem. Dlatego zaczyna szukać chłopaka dla zahukanej koleżanki oraz oswajać zbuntowaną dziewczynę, która w połowie roku szkolnego trafia do ich...

To nie koniec postanowień. Licząc na wsparcie Chloe i Rani, Carrie ma zamiar stać się lepszym człowiekiem. Dlatego zaczyna szukać chłopaka dla zahukanej koleżanki oraz oswajać zbuntowaną dziewczynę, która w połowie roku szkolnego trafia do ich klasy. A ponadto Carrie przez cały czas stara się zwrócić na siebie uwagę najprzystojniejszego chłopaka w szkole.

źródło opisu: Okładka

InnaInaczej | 2015-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2015

"Pomysł na przyjaźń" jest to jedna z książek serii Dziewczyny z klasą. Książka opowiada o typowych nastolatkach XXI wieku.
Carrie, Rani i Chole to najlepsze przyjaciółki. Interesują się modą, kosmetykami i projektowaniem ubrań. Każda z nich jest szczególnie dobra w "czymś".
Carrie - ma dryg do projektowana
Rani - świetnie zna się na makijażu
Chole - doskonale wie, co i jak się nosi.
Życie głównych bohaterek jest zwyczajne i spokojne, do póki pojawia się w szkole nowa uczennica - Maddy.
Dziewczyny postanawiają odnaleźć się jej w nowej szkole, jednak nie do końca to wypali.
A w życiu Carrie, Rani i Chole pojawia się miłość. Czy wszystkie plany Carrie wypalą? Jak się skończy miłość z najładniejszym chłopakiem w szkole?
Liz Elwes napisała książkę dla nastolatek, które lubią czytać obyczajówki. Ja tego nie lubię mimo to postanowiłam czasem oderwać się od kryminałów i fantastyki.
Opowieść jest napisana w formie pamiętnika, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które powoli...

ZaczytanaOptymistka | 2014-04-27

Cała seria "Dziewczyny z klasą"jest fantastyczna.
Przygody przyjaciółek są świetnie opisane i rozbudowane,a ich problemy wcale nie są irytujące.
Porady na końcu każdego rozdziału są ciekawym i przydatnym urozmaiceniem.
Wspaniała lekka książka dla fanów mody i pamiętników!

brandseld | 2011-06-01
Na półkach: Przeczytane, Wypożyczone
Przeczytana: 2011 rok

Książka jest interesująca.. Bardzo szybko się czyta.

miśka | 2013-07-12
Przeczytana: 2012 rok

boska

MyBooks Nasze-recenzje | 2013-01-11

"Pomysł na Przyjaźń" to typowa książka dla nastolatek. Przystojny chłopak, który 'przypadkiem' zaprasza jakąś tak dziewczynę na randkę. Książkę czytałam... Właściwie nie wiem dlaczego. Myślałam, że skończy się tak jak zawsze. Jednak nie. Bohaterowie mnie naprawdę zaskoczyli, a dziewczyny poradziły sobie jak nigdy z sytuacją. Mimo, że jestem za stara na tego typu książki, warto było ją przeczytać, choćby dla uśmiech jaki zagościł na mojej twarzy pod koniec lektury. Uważam, że jest w porządku i fajnie się ją czyta.

Pełna recenzja: http://my-books-1220.blogspot.com/2012/12/pomys-na-przyjazn.html
Blog z recenzjami książek "MyBooks - Nasze Recenzje" : http://my-books-1220.blogspot.com/

kinga201s | 2012-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2012

Książka niezbyt mi się podobała... nie mam jakiejś takiej wyrobionej o niej długiej opinii. Po prostu słaba.

inflamara | 2013-06-08

bardzo przyjemna książka,lekko się czyta,może trochę przewidywalna ale mimo to polecam :)

Sasia_ | 2012-07-29
Przeczytana: 07 czerwca 2011

Książkę się bardzo szybko czyta i jest lekka. Ogólnie warto było ją przecztać.

Beatka1999 | 2013-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2013

Właśnie ją skończyłam. Jest super. Lubie takie książki.

kusiokforever | 2012-09-14
Przeczytana: sierpień 2012

Książka fajna.
Super historia o przyjaźni.