Czarne sny cz.2

Cykl: Przygranicze (tom 3.2)
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Черные сны
Casthaluth

Sopel. Dla przyjaciół Śliski. Dla reszty wyjątkowo szorstki. Takiego, jeśli już się czepiać, to od razu walić z pełnej garści. Być może kiedyś był nawet człowiekiem dobrym, czystym i puszystym. Teraz jest gorszy i okrutniejszy od całego zdegenerowanego otoczenia. Reputacja to świetna tarcza. Bo tu jest Przygranicze, nie internat dla grzecznych panienek. Jeszcze niedawno liczyło się tylko...

Bo tu jest Przygranicze, nie internat dla grzecznych panienek. Jeszcze niedawno liczyło się tylko przetrwanie, teraz ludzie skoczyli sobie do gardeł w walce o władzę. I jeszcze coś. Puls dnia wyznacza liczba trupów z amputowanymi kończynami i wyciętymi organami. Z wyrwanych kręgosłupów produkuje się magiczne eliksiry. Kałachy plują magicznie rasowaną amunicją. Być może to jeszcze nie piekło, ale na pewno jego przedsionek.

Jesteś dobry? To można Cię wystawić. Szczęście to lafirynda, nie zatroszczysz się o nie, to pomacha rączką na pożegnanie.

źródło opisu: http://www.fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi.php?ibook=650&flash=y

źródło okładki: http://www.fabrykaslow.com.pl/zapowiedzi.php?ibook=650&flash=y

Nozomi | 2016-05-01
Przeczytana: 01 maja 2016

Nie tylko coraz bardziej lubię Sopla, ale też w tym tomie polubiłam niektóre postacie drugoplanowe, na przykład Napalma, który w "Lodowej Cytadeli" był wkurzający, a tutaj sympatyczny. Spodobał mi się też Ilia. Już myślałam, że przeszła mi dawna słabość do postaci typu "dandys", a tu niespodzianka...

Marta | 2013-03-10
Na półkach: Przeczytane, 2013, Posiadam
Przeczytana: 10 marca 2013

mnogość wątków, które się przewinęły przez ten oraz poprzedni tom powodują, że czasami trudno jest zrozumieć o co chodzi.
nie zmienia to jednak faktu, że sopel jak sopel wdepnął i to głęboko.
dopiero w czarnym południu dowiem się czy udało mu się wydostać.
rewelacyjna kreacja głównego bohatera.

Cross | 2013-09-01
Przeczytana: 04 kwietnia 2013

Dwuczęściowe Czarne Sny dają nam łącznie około 680 stron nowych przygód głównego bohatera.

Chociaż Soplowi udało się wrócić do naszego świata, okazało się, że nic dobrego go w nim nie czeka. Uciekając przed pewnymi ludźmi, decyduje się powrócić do lodowego piekła, z którego wydostał się zaledwie pół roku temu i po raz kolejny postawić stopę w Przygraniczu...

"Czarne Sny" nie wprowadzają nic innowacyjnego. Zarówno pierwsza, jak i druga część dają nam porządną dawkę akcji, multum postaci pobocznych i masę nowych zaklęć bojowych. Cykl o Soplu zaczyna przypominać typową grę RPG. Bohater dostaje jakąś misję, musi ją wykonać, po czym wraca do swojego pokoju hotelowego, idzie spać i rozpoczyna kolejny rozdział. Autor traktuje postacie poboczne jako typowe NPC (po macoszemu). Właściwie rozwija się tylko Sopel, obserwujemy wszystko z jego perspektywy (to jak się wzmacnia, odkrywa swoje zdolności itd), co nie przeszkadza w odbiorze. Zabrakło mi trochę więcej opisu świata Przygranicza i...

PlantoHolic | 2015-09-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 52/2015

Opinia taka sama jak w przypadku pierwszej części Czarnych Snów. Ogólnie polecam

| 2012-09-23
Przeczytana: 08 września 2012