Nadciąga burza

Okładka książki Nadciąga burza Damian Dibben
Okładka książki Nadciąga burza
Damian Dibben Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: Strażnicy historii (tom 1) fantasy, science fiction
Strażnicy historii (tom 1)
The Storm Begins
Egmont Polska
2012-04-18
2012-04-18
9788323752028
Bartłomiej Ulatowski
literatura młodzieżowa powieść przygodowa podróże w czasie literatura angielska literatura brytyjska

Ciekawa młodzieżówka o przenoszeniu się w czasie. Czyta się łatwo, miło i przyjemnie. Szkoda, że autor nie postarał się bardziej pokazać różnic w sposobie życia ludzi kilka stuleci wcześniej. Czytając miałam wrażenie, że choć główni bohaterowie przenoszą się w czasie to w sumie nadal są w czasach współczesnych. Ale akcja w książce wciąga i lektura daje rozrywkę. Fajny inny świat.

#lubimyczytać_marzec #podróże_w_czasie Gdyby nie opis na okładce dałabym 7 ,ale opis jest mylący ta książka z Harrym Potterm ma bardzo mało wspólnego generalnie najniżej jej do trylogii czasu (Gier) ,jeśli lubiłeś to polecam. Z Potterową historią łączy ja tylko to że jest fantastyką młodzieżową i to że główny bohater to chłopiec w sumie tyle. O samej książce to czyta się dość lekko , można się dowiedzieć sporo ciekawostek o historii , ale ta książka ma raczej skonkretyzowane grono odbiorców raczej dla miłośników fantasy/realizmu magicznego, historii i literatury moździerzowej .

Zapowiadało się lepiej... Słabo wykreowane postacie, mało poruszający wątek miłosny, nieciekawa fabuła, dość banalny pomysł, mało emocjonalne sceny akcji. Ciężko mi powiedzieć, co tak naprawdę podobało mi się w tej książce. Być może książka spodoba się nastolatkom, lecz nie młodzieży, która oczekuje czegoś poważniejszego, bardziej wciągającego i oryginalnego. Liczyłam na coś lepszego... Nie wiem czy będę kontynuowała czytanie serii "Strażnicy historii" zwłaszcza, że seria ta nie doczekała się zakończenia.

Pomysł na fabułę wydaje się niezbyt orginalny, samo wykonanie też nie zachwyca, postaci są raczej płaskie i nieciekawe, ale nastolatek do lat może 13/14, będzie miał szansę bawić się na tym dobrze. Ogromny minus, że seria nie doczekała się z tego co pamiętam wydania końcówki a to na czym się urywa jest dość trzymające w napięciu, jeśli ktoś się wciągnie to potem się głęboko zawiedzie, że tak to się urwało.

Ciekawa historia. *czytana za dzieciaka*

Ciekawa historia. *czytana za dzieciaka*

Przyjemne czytadło. Fajni bohaterowie i ciekawa zabawa z podróżami w czasie

Przyjemne czytadło. Fajni bohaterowie i ciekawa zabawa z podróżami w czasie

Czyta się dosyć przyjemnie, jednak jest to jedna z nudniejszych pozycji wykorzystujących motyw podróży w czasie. Nie budzi we mnie przyjemnych wspomnień, raczej jest mi obojętna, chociaż fabuła mnie trochę irytowała. Takie przeczytać i zapomnieć.

Wciąga...porywa w wir historii i niezapomnianych przeżyć już od pierwszego zdania..

10-15 września 2019r.

10-15 września 2019r.

Super pomyślana książka. Myślałam, że znowu jakaś książka uważana za nie wiadomo co a tu taka fajna powieść. Można się przy okazi pouczyć histori ;)