Wykradziona

Wydawnictwo: Akapit Press
Stolen away
Faery, Lord Strahan, intryga
Sherry

i uwięziona w Twierdzy Lorda Strahana. Ku swemu przerażeniu Eloise staje się kartą przetargową w rękach króla Faery.

źródło opisu: Akapit Press, 2012

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/

Claryyy | 2015-09-13
Przeczytana: 13 września 2015

Przez siedemnaście lat Eloise nie miała pojęcia, że kraina Faery w ogóle istnieje. Do czasu, aż została porwana i uwięziona w Twierdzy Lorda Stahana, króla tej krainy. Stahan miał rządzić tylko przez siedem lat, jak nakazuje tradycja Faery, a potem oddać koronę następnemu władcy. On jednak nie chce oddać władzy, a obu światom zagraża chaos. Jedyna osobą, która może go powstrzymać jest ciotka Eloise, Antonia. Eloise staje się kartą przetargową w rękach króla. Będzie potrzebować pomocy swoich najlepszych przyjaciół: Jo i Devina oraz pozostałych elfich jeńców na dworze Stahana. Czy Eloise uda się powstrzymać Stahana, podczas gdy oba światy pogrążą się w chosie?

Książka jest lekka, dobra na nudny wieczór. Szybko się ją czyta i chyba też szybko zapomina. Niestety powieść niczym się nie wyróżnia. Akcja nie jest wartka i chwilami w ogóle jej nie ma. Bohaterowie są... normalni. Nie są jakoś specjalnie irytujący, ale nie można się nimi zachwycać. Jeśli ktoś chce się oderwać od...

Pomysł na powieść jest naprawdę ciekawy, ale wykonanie jest naprawdę złe. Czytanie strasznie męczy.

pierzyna | 2012-11-04

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jestem zdecydowanie rozczarowana "Wykradzioną". Nie spodziewałam się oczywiście czegoś wybitnego, czy iskrzącego genialnymi cytatami na każdej stronie... ale miałam nadzieję na przyjemną lekturę do poduszki.Jednak książka była zwyczajnie nudna, tak właściwie dawno nie czytałam czegoś aż tak nudnego. Co nieco zaskakuje, innym pozycjom Alyxandry Harvey można oczywiście wiele zarzucić ale czyta się je całkiem przyjemnie.

W każdym razie może coś o fabule, z tyłu książki istnieje opis, który swoją drogą też nie brzmi specjalnie zachęcająco:

"Przez siedemnaście lat Eloise Hart nie miała pojęcia, że kraina Faery w ogóle istnieje. Do czasu, aż została porwana i uwięziona w Twierdzy Lorda Strahana, króla tej krainy. Strahan miał rządzić tylko przez siedem lat, jak nakazuje tradycja Faery, a potem oddać koronę następnemu władcy. On jednak nie chce oddać władzy, a obu światom zagraża chaos. Jedyną osobą, która może go powstrzymać, jest ciotka Eloise, Antonia.
Eloise staje się więc kartą...

Melanie | 2014-08-14
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014

Planowałam to przeczytać ze względu na to, że jest to książka Alyxandry Harvey, a jej seria "Kroniki Rodu Drake'ów" bardzo mi się podobała.
Autorka ma już wypracowany styl i, jak dla mnie, jest on dość charakterystyczny. Czytając tę książkę, zwracałam uwagę na jakieś typowe dla niej zwroty, czasami nawet wydarzenia. Niestety, trochę mnie raziło podobieństwo między bohaterami. Czasem miałam wrażenie, że Jo to Lucy z Kronik.
Pani Harvey napisała powieść o bardzo ciekawym i nietypowym pomyśle. Wydaje mi się, że książki o elfach nie są aż tak bardzo popularne (albo po prostu ja na takowe nie trafiam), toteż dobrze mi się to czytało. Choć w niektórych momentach brakowało mi spójności... i logiki.
Jak to w książkach dla młodzieży, oczywiście musi pojawić się romans. O ile romans Eloise był uroczy i romantyczny i sprowadzał się między innymi do maślanych oczu i pomagania sobie nawzajem, o tyle romans Jo był o wiele szybszy, doroślejszy i nieprawdopodobny. Cała książka to akcja w około 10...

Kushina | 2013-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2013

Nie wiem za bardzo co napisać, ale osobiście nie spodobała mi się. Chciałam się naprawdę zmusić ale nie mogłam, wszystko było opisane tak prosto, zbyt prosto...
Bohaterka drugoplanowa, szukała przyjaciółki i idąc przez park w mieście nie mogła nic znaleźć ale wróżka jej powiedziała i mogła iść dalej. Według mnie ta linia między fantastyką a realnym życiem jest niewidoczna, czasem jej nie ma. Wszystko się ze sobą miesza... nie podoba mi się taki styl pisania.

Cookie | 2015-03-09
Przeczytana: 09 marca 2015

Eloise Hart jest typową nastolatką, z paczką przyjaciół. Sielankowe życie przerywa pojawienie się tajemniczego Lukasa, który wszystko komplikuje. Bowiem, chce ją chronić przed elfami… Jednak mu się nie udaje, Eloise trafia do wartowni elfów, gdzie dowiaduje się wiele o swojej ciotce, Antoni. Dziewczyna musi stoczyć walkę w świecie, którego nie zna.
Ogólnie, pomysł fajny, wykonanie nie koniecznie. Ciężko się czytało momentami, potrzeba było się mocno skoncentrować na czytaniu. Odpada na długie wieczory. Pół książki, kiedy Eloise była zamknięta po prostu nie było żadnej akcji, po za jakiejś wzmiance o balu, albo, że bohaterka jest głodna. Jedynie urozmaicenie wprowadzała część, w której narratorem była Jo, miała lepsze przygody i była charakterystyczną postacią, jak na jednolitych bohaterów. No tak, wszyscy byli jednego pokroju, jakoś nie było większej różnicy pomiędzy złym królem elfów a dobrym i walczącym w słusznej sprawie rycerzykiem. Drugie pół książki czytało się lepiej, choć i...

basiula0509 | 2014-07-04
Przeczytana: 30 czerwca 2014

Ciekawa książka. Chwilami naprawdę bardzo wciągająca. Zakupiłam ją na promocji za jedyne 4.99. Myślę, że było warto :)

Zuza | 2015-03-16

Prosta i zwykła...Bardziej zainteresowały mnie postacie poboczne niż sama główna bohaterka.

Ana | 2013-08-31

Opis: Przez siedemnaście lat Eloise Hart nie miała pojęcia, że kraina Faery w ogóle istnieje. Do czasu, aż została porwana i uwięziona w Twierdzy Lorda Strahana, króla tej krainy. Strahan miał rządzić tylko przez siedem lat, jak nakazuje tradycja Faery, a potem oddać koronę następnemu władcy. On jednak nie chce oddać władzy, a obu światom zagraża chaos. Jedyną osobą, która może go powstrzymać, jest ciotka Eloise, Antonia. Eloise staje się więc kartą przetargową w rękach króla. Będzie potrzebować pomocy swoich najlepszych przyjaciół: Jo i Devina oraz pozostałych elfich jeńców na dworze Strahana. Z całym światem Faery przeciw niej, Eloise, jej protektor, elf Lucas i tajemniczy Eldris muszą powstrzymać Strahana, podczas gdy oba światy pogrążają się w chaosie.

Jak już wiecie książki tej autorki bardzo lubię czytać i ta nie jest wyjątkiem.

Początkowo książka sprawia wrażenie, iż nie ma nic wspólnego z tematyką paranormal. No i powiedzmy sobie szczerze przez ileś stron to wrażenie...

TINA1912 | 2014-10-18

Moim zdaniem nie była taka koszmarna jak niektórzy twierdzą ;). Lubie tematykę fantasy - romans. Ale głupie wydawały mi się niektóre elementy. Na przykład brak jakiejś ,,linii" dzielącej świat magii i ludzi. Pzrykład: chodzi sobie dziewczyna po parku, szuka przyjaciółki i nie może jej znaleźć. Nagle spotyka wróżkę, która mówi jej gdzie ma iść. Ksiązka może być aczkolwiek czytałam lepsze od tej autorki.