Wybór

Cykl: Olga i Otto (tom 2) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Bыбор
Casthaluth

Rzeczywistość na trzeźwo czasami jest nie do przyjęcia. Być studentem ostatniego roku wcale nie jest łatwo. Zwłaszcza jeśli studiuje się magię i jest się najlepszym Mistrzem Artefaktów. Co prawda wszyscy chcą twoich talizmanów, ale za darmo! Na praktyki wyślą cię do najbardziej zapadłej dziury świata, z dala od czekolady oraz gorącej wody! I zawsze się znajdzie ktoś, kto zechce zobaczyć, jak...

Rzeczywistość na trzeźwo czasami jest nie do przyjęcia.

Być studentem ostatniego roku wcale nie jest łatwo. Zwłaszcza jeśli studiuje się magię i jest się najlepszym Mistrzem Artefaktów. Co prawda wszyscy chcą twoich talizmanów, ale za darmo! Na praktyki wyślą cię do najbardziej zapadłej dziury świata, z dala od czekolady oraz gorącej wody! I zawsze się znajdzie ktoś, kto zechce zobaczyć, jak zabijasz zombie.

Owszem, jeżeli umrzesz to narzeczony – nekromanta cię ożywi, ale powiedzmy sobie wprost - to żadne pocieszenie.

Olgierda Lacha, najbardziej obiecująca studentka Wydziału Magii Teoretycznej ma serdecznie dość ratowania świata za cenę ulubionej spódnicy.

Chcesz być piękna, sławna i pożądana? Lepiej odpukaj w niemalowane.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2012

źródło okładki: paranormalbooks.pl

Abyss | 2019-06-23
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2019
Przeczytana: 23 czerwca 2019

Na początku miałam wystawić ocenę dobrą, ale przed udostępnieniem oceny przeczytałam sobie kilka recenzji, mając dość mieszane uczucia do tej części.
Było zabawnie, było tak, jak w takich książkach bywa - trochę głupiutko, trochę zwariowanie, trochę przesadzenie. A jednak... Mimo że książka nie sprawiała mi trudności, czytało mi się sprawnie i w miarę przyjemnie, to muszę się zgodzić z paroma osobami, że pewne rzeczy, fragmenty, rozmowy i dowcipy się powtarzają. Gdy nagle przestaje dziać się jedno - wracamy do tego, co było, wliczając w to pościg, chęć zabicia, ukarania, potem nagłe propozycje ożenku i zauroczenia postacią Oli.
Chyba najbardziej zabolało mnie to, co się stało z Irgą. Zarówno jako byciem bohaterem - zniknął arogancki, zawadiacki i czarujący czarnowłosy i choć dalej ma swój urok, to zabrakło w nim tej iskry, przez którą tak go polubiłam. A najgorsze jest to, że odebrała mu ją zupełnie nieadekwatna do tego osoba. Na postać Olgierdy brałam ogromną poprawkę, uznawałam...

Justyna | 2019-01-16
Przeczytana: 2014 rok

tom 2 czyli kontynuacja świetnych przygód
czyta się niezmiernie lekko i szybko
szkoda że następne tomy nie są jeszce przetłumaczone :(

Eleckra | 2018-08-04
Na półkach: Przeczytane, 2018, Fantastyka
Przeczytana: 03 sierpnia 2018

Nigdy w życiu żadna tak głupia książka mi się tak nie podobała. To nie jest literatura wysokich lotów. Co to to nie. Ale wciąga, pozwala się odprężyć, pośmiać. Opowieść o wybitnej idiotce, odrobinę mniej zapłakanej niż w poprzednim tomie, ale na jej poziom umysłowy ten fakt jakoś bardzo pozytywnie nie wpłynął. I co z tego!

Ola jest kobietą niemożliwą. Osobiście bym z taką nie wytrzymała, więc tym bardziej podziwiam Ottona i Irgę. Jak się w szkole na polskim pisze charakterystykę to bardzo często używa się nieco patetycznego zwrotu "podziwiam go za to i za to", "bohater imponuje mi tym i tym" i tak dalej. Tekst oklepany do granic wytrzymałości, a więc idealny do szkolnego wypracowania. Przeze mnie używany dosyć często, przyznaję się bez bicia, przy pisaniu o bohaterach, których według podstawy programowej albo pani nauczycielki lubić powinnam, a nie lubię. I zawsze się dziwiłam jak postać znana z kart książki może czymś imponować. To się wreszcie dowiedziałam. Czuję się...

piotrsz109 | 2018-07-28
Przeczytana: 27 lipca 2018

Po pierwszym tomie, ten wypadł średnio, bo bohaterka zaczęła robić, co najmniej, dziwne rzeczy. Fabuła, mnie nie powaliła, bo w pierwszym tomie, była o wiele lepsza, gdyż przedstawiała, ciekawe życie studenta, a nie spokojne życie na wsi, gdzie Olę otaczają adoratorzy, a ta zamiast ich, przepędzać daje zgubne nadzieję na związek.
Szczerze się zawiodłem :(

vnlsky | 2018-03-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2018
Przeczytana: 15 marca 2018

Szczerze? Nigdy nie przypuszczałabym, że spodoba mi się opowieść o krasnoludach, magii, zmarlakach itp.
Myliłam się, tak bardzo się pomyliłam. Książkę, którą dostałam przez przypadek (a raczej pożyczyłam na wieczne nieoddanie) próbowałam przeczytać już drugi raz i tym razem się udało. Może dlatego, że im więcej czytam, tym bardziej uczę się, że nie warto oceniać książki po okładce. Tak wiem, książka, która w żadnym względzie nie jest podobna do moich upodobać (no może wątek miłosny, i alkoholowy) wciągnęła mnie na tyle że pochłonęłam ją bardzo szybko (o dziwo).
Koniec końców, książka jak najbardziej godna polecenia. Fajna na oderwanie się od rzeczywistości a i jaka zabawna (Olga, ubóstwiałam ją, nieco podobna jest do mnie).

Szarlotka | 2018-02-21
Przeczytana: styczeń 2018

marzę o całej serii "Ola i Otto"!!! książka poprostu wciąga z każdym nastepnym tome jesteśmy coraz bardziej zżyci z bohaterami i ich przygodami, rozterkami i problemami. moze niektórzy mogą stwierdzić że powieść jest infantylna i bardzo młodzieżowa ale dla mnie byla zabawna wciągająca i bardzo ciekawa wiec polecam i czekam na 5 tom oraz wydanie wszystkich tomów żebym mogła wracac do nich kiedy tylko mi sie zamarzy :-)

Bouny | 2018-02-12
Przeczytana: 10 lutego 2018

Ani to przesadnie śmieszne, ani zbyt wciągające. Czyli nie obfituje ta książka w żadną z cech, którymi pozycje tego typu mogą nadrobić braki skomplikowanej fabuły, pogłębionych postaci czy wątków filozoficznych. To powinna być rozrywka w czystej postaci - a niestety nie jest.

Ciężko powiedzieć cokolwiek więcej na temat tej opowieści - może tylko to, że widać u autorki wschodnią mentalność w pojmowaniu podziału ról kobiet i mężczyzn w społeczeństwie? Szczerze mówiąc, fabuła momentami była tak groteskowa, że zaczęłam podejrzewać autorkę o ciche wyśmiewanie tradycyjnego poglądu na świat. Nie wiem jednak, na ile trafnie. Efekt mógł być niezamierzony!

Nie, nie polecam. Znacznie lepsze ksiązki tego rodzaju pisze np. Olga Gromyko. Tę czytałabym pasjami. Po tę już raczej nie sięgnę.

Via | 2017-10-06

Ola i Otto stają przed wieloma trudnymi wyborami. W wypadku Oli ma to wiele wspólnego z jej powodzeniem u płci przeciwnej.
Więcej:

książek: 2019
Efemeryda | 2017-09-24
Przeczytana: 24 września 2017

Zabawna i dowcipna kontynuacja przygód Oli i Otta. Bardzo udana kontynuacja, nadal bawi do łez.

thigrand | 2017-03-29
Przeczytana: 29 marca 2017

Lubię tą serię. Lekkie przełamanie powagi, magia i narwane dziewczę:)