Łabędzi śpiew

Tłumaczenie: Dominika Repeczko
Cykl: Nightside (tom 3) | Seria: Obca Krew
Wydawnictwo: Fabryka Słów
Nightingale's Lament
Casthaluth

Sabotaż w elektrowni. Tragiczna śmierć przyjaciół. Nieznane losy francuskiej piosenkarki…

Kto jest ofiarą, kto krzywdzicielem?

John Taylor musi się tego dowiedzieć. Nieważne, ilu wrogów mu to przysporzy. Bo na ziemi i w niebie oraz w Nightside – dla detektywa liczy się zawsze to samo.

Prawda.

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: www.fabrykaslow.com.pl

Stasia | 2013-11-04
Na półkach: Przeczytane, 2013, Z iskrą
Przeczytana: 03 listopada 2013

Trzecia część zarówno jak i pozostałe bardzo miło się czytała.
Jak zwykle zachwycałam się nad pomysłowością autora i stworzonym przez niego światem.
Wizja tego świata zawładnęła moją wyobraźnią, sprawiając, że jednakowo mocno pragnęłam znaleźć się w Nightside, jak i nigdy nie oglądać go na oczy.
Wartka akcja, zwinnie wymanewrowane wydarzenia, przemyślani bohaterowie, przy których nie zabrakło ciekawych opisów.
Książka przypomina trochę serial, który toczy się ku głównemu wątkowi zahaczając o przygody, które warto poznać.
Kiedy zostaną przetłumaczone kolejne części to z pewnością po nie sięgnę!

Polecam.

Cross | 2014-02-02
Przeczytana: 03 lutego 2014

Połączenie kryminału i dobrego humoru. Wyraziste i makabryczne sceny działają na wyobraźnię nie gorzej niż fascynujące, zahaczające o granicę obłędu i absurdu pomysły autora, które są najmocniejszym elementem nie pozwalającym przydzielić tej książki do zwykłych przeciętniaków.

Sama historia jest nieskomplikowana, bez udziwniających wątków pobocznych a dynamika dialogów i fabuły sprawia, że ta książka zalicza się do pozycji z gatunku "wciągnij za jednym zamachem, nie ma sensu odkładać na później".

Mnie Nightside wciągnęło piekielnie, zapewne też dlatego, że wszystkie trzy części do tej pory wydane w Polsce, kupiłem i przeczytałem za jednym razem, zagłębiając się na całego w najdziwniejszym miejscu Londynu o jakim miałem kiedykolwiek okazję czytać.

Warto wspomnieć o wysokiej jakości wydaniu i pięknej szacie graficznej(zdecydowanie lepszej niż angielskiego oryginału), która stała się niemałym udziałem jednego (moim zdaniem) z najlepszych obecnie polskich grafików fantasy -...

Świr | 2014-02-09
Przeczytana: 08 lutego 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wciąż ciekawie, wciąż intrygująco i coraz bardziej mrocznie...

...jednak nie wciąga już tak, jak dwa poprzednie tomy. "Łabędzi śpiew" i perypetie młodziutkiej piosenkarki, która za wszelką cenę chce zostać gwiazdą światowego formatu - nadal czyta się dobrze - lekko, łatwo i przyjemnie. Jednak walka dobra ze złem (walka aniołów, sił światła z siłami ciemności) opisana w tomie poprzednim, jak i pierwsza część, w której poznajemy naszego bohatera, jest bardziej emocjonująca. Odnoszę wrażenie, że z każdym kolejnym tomem cyklu - Nightside staje się coraz bardziej mroczne. Detektyw Tylor stawia czoła coraz to nowym zastępom wrogów, z których każdy kolejny jest coraz silniejszy, zawsze niepokonany i wg. jego opinii nie ma na świecie drugiego takiego skur.... Oczywiście nasz niepokonany detektyw wszystkim zawsze daje radę, a dzięki swojemu coraz mniej tajemniczemu pochodzeniu (w tej części dowiadujemy się, że Tylor to "książę ciemności", a lęk przed nim odczuwają najgorsi z najgorszych)...

Mędrek | 2014-06-06
Przeczytana: 27 lutego 2014

Porównywalna z poprzednimi tytułami, wnosząca jednak ciut więcej do głównego wątku. Jeżeli już przeczytało się poprzednie części to poświecenie czasu na Łabędzi Śpiew nie będzie stratą czasu.

Mateusz | 2016-02-05
Przeczytana: 04 lutego 2016

Praktycznie książka taka sama jak wcześniejsze części. Ten sam schemat czy to odnośnie fabuły, czy bohaterów i rozwiązań. Nic nowego, żadnego zaskoczenia. Książka lekka, ale niezapadająca w pamięć i do przeczytania raz bez żadnej tęsknoty. Może dobrze, że w Polsce są wydane tylko 3 części bo nie wiem czy sięgnąłbym po kolejne wiedząc czego się spodziewać.

MetalAngel | 2014-07-19

Niebywale wciągająca i z bardzo szybko rozwijającą się akcją ,która potrafi zaskoczyć nie raz.

JakiMany | 2014-02-17
Na półkach: Przeczytane, Fantasty
Przeczytana: 17 lutego 2014

Cała książka szały nie robi ale zła nie jest. Końcówka mi się podobała i to bardzo. Jestem zły że w Polsce nie ukazała się reszta serii "Nigthside".
Jak by ktoś miał jakieś linki do nieoficjalnych tłumaczeń to proszę o kontakt, bo serię chciałbym przeczytać do końca,

FelipMarc | 2011-09-29
Przeczytana: 28 września 2011

Wydaje mnie się najlepszą częścią historii o Johnie. Podobała mnie się, choc można było sie łatwo domyslić wątków, zakończenie mnie trochę rozczarowało, gdyz okazało się, jak dla mnie, za krótkie i lekko na siłe robione.

Irytek_21 | 2012-10-27
Przeczytana: 04 stycznia 2012

Książka jest krótka ale treściwa, ja bardzo wczułem się w klimat noire jaki panuje w książce. Nie jest to może literatura najwyższych lotów ale od biedy na jeden wieczór może być.

martyska__ | 2016-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2016

Szkoda że nie ma przetłumaczonych kolejnych części. Polecam