Kill Alex Cross

Okładka książki Kill Alex Cross James Patterson
Okładka książki Kill Alex Cross
James Patterson Wydawnictwo: Little, Brown Cykl: Alex Cross (tom 18) kryminał, sensacja, thriller
Alex Cross (tom 18)
Little, Brown
2011-11-14
2011-11-14
0316198730

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Okładka książki Drugi miesiąc miodowy James Patterson, Howard Roughan
Drugi miesiąc ... James Patterson, Ho...
Okładka książki Najgorsza sprawa Michael Ledwidge, James Patterson
Najgorsza sprawa Michael Ledwidge, J...
Okładka książki Trzy oblicza zemsty Andrew Gross, James Patterson
Trzy oblicza z... Andrew Gross, James...
Okładka książki Dom przy plaży James Patterson, Peter de Jonge
Dom przy plaży James Patterson, Pe...

Bardzo lubie ksiazki Jamesa Pattersona. Ta tez byla.calkiem spoko. Ale nie aż taka rewelacyjna ,jak czasem potrafią byc ksiazki tego autora. Akcja ciekawa, lekko wciagajaca. Ale nie czyta sie z zapartym tchem. Tak czy inaczej lubie serię ksiazek z alexem crossem. Dla tychnco czytaja te serie to polecam i tę pozycję.

Porwanie dzieci prezydenta USA.
Skażenie cyjankiem zbiornika zaopatrującego Waszyngton w wodę.
Dziesięć kilogramów semtexu i pojemniki z toksycznym gazem, które miały trafić do metra.
Wystarczy, żeby postawić na nogi całe FBI, Secret Service, CIA i inne służby specjalne. Policja, przynajmniej na początku, jest wyłączona ze sprawy. Zresztą nikt nie ma pewności, że te akcje są ze sobą powiązane.
Śledztwo utyka w miejscu, szanse na odnalezienie córki i syna prezydenta maleją z każdą godziną. Alex Cross zostaje osobiście poproszony przez pierwsza damę o uratowanie jej dzieci. Zdesperowany, zaczyna podejmować decyzje sprzeczne ze wszystkim, w co dotąd wierzył.
Porywacz dobrze wie, kim jest Cross. Wie także, że genialny waszyngtoński profiler został włączony do sprawy i że musi go powstrzymać.
A jedyny skuteczny sposób na Alexa Crossa to zabicie Alexa Crossa.

Porwanie dzieci prezydenta USA.
Skażenie cyjankiem zbiornika zaopatrującego Waszyngton w wodę.

Z książki na książkę historie z Alexem Crossem w roli głównej robią się coraz słabsze. Niby jest akcja, niby jakaś zagadka, ale jakoś to mdłe i bez polotu. A ta harcerskość i dylematy głównego bohatera to już po prostu irytuje najbardziej. Panie Patterson - proszę się poprawić!!!

Zgadzam się z innymi,ta książka to już nie to co pierwsze, nie podobała mi się

Zgadzam się z innymi,ta książka to już nie to co pierwsze, nie podobała mi się

Szybko się czyta. Świetna rozrywka na wieczór.

Szybko się czyta. Świetna rozrywka na wieczór.

Nie zaskoczyła mnie, nie rozczarowała. Czytało się szybko. Trochę za późno zorientowałam się, że to ostatnia z serii, ale całe szczęście, nie było wielu spojlerów do innych części z serii.

Muszę przyznać, że spodziewałam się czegoś innego po tej książce, niestety niemile się zaskoczyłam. Strasznie mnie wkurzała ta córusia panna buntowniczka od siedmiu boleści, denerwująca rozpieszczona smarkula, którymi gardzę na codzień.

Książka ma niezwykłe tempo akcji już od pierwszej strony i nie zwalnia ani na chwilę do samego końca. Dobrze się ją czyta, jednakże zabrakło mi kilku rzeczy. Według mnie thriller nie miał w sobie tej przerażającej atmosfery, która cechowała pierwsze części cyklu o Alexie Crossie. Po tytule wnioskowałam, że będzie więcej starć Crossa z przestępcą. Po zakończeniu lektury trochę odnoszę wrażenie jakby autor z góry ustalił sobie ilość stron jaką ma zapełnić i usilnie próbował jej nie przekroczyć, stąd jak dla mnie kilka wątków zostało potraktowanych zbyt ogólnie. Całościowo książka bardzo dobra, wciąga, ale też nie ma tego czegoś szczególnego, co by ją wyróżniało spośród innych.

Kto robił taką okładkę ? Ten gość wygląda jak naćpany.Coś strasznego,zresztą książka.Nie,nie jest straszna.
Tylko mnie nie co rozczarowała.A przecież,nie powinna.
Bo porwanie dzieci prezydenta.Powinno być zachętą do dobrej fabuły.
A tu wyszło,tylko dobrze.Cóż bywa.

Tylko mnie nie co rozczarowała.A przecież,nie powinna.
Bo porwanie dzieci prezydenta.Powinno być zachętą do dobrej fabuły.
A tu wyszło,tylko dobrze.Cóż bywa.

W sumie nie ma się do czego przyczepić. Książka na podobnym poziomie co inne z Alexem Crossem. Patterson, który hurtowo podpisuje się pod wypocinami innych pisarzy, cykl ze swoim ulubionym bohaterem niezmiennie pisze sam.
Standard, dwie sprawy (czasem powiązane, czasem nie) i we wszystko wplątany nasz dzielny detektyw.
Do tego mocno zaznaczony związek rodzinny, co jest niemal w każdej książce.

Pierwsza sprawa, porwanie prezydenckich dzieci, od razu budzi skojarzenia z jedną z poprzednich części cyklu - co zresztą zostaje w książce zaznaczone.
Druga sprawa, to terrorystyczne zamachy, dokonywane przez pewną arabską komórkę.

Jak zwykle, czyta się szybko. Ponad sto krótkich rozdziałów, galopująca akcja, takie sobie napięcie. Ot, Patterson.
Lekka, łatwa i nawet przyjemna.

Do tego mocno zaznaczony związek rodzinny, co jest...

• Patterson James
  • Kryminał