Trzy oblicza zemsty

Tłumaczenie: Zygmunt Halka
Cykl: Kobiecy Klub Zbrodni (tom 3)
Wydawnictwo: Albatros
3rd Degree
powieść, sensacja, kryminał

Porucznik Lindsay Boxer, kierująca wydziałem zabójstw w San Francisco, jest przypadkowym świadkiem eksplozji bomby w willi magnata przemysłowego Mortona Lightowera. Z poświęceniem ratuje kilkuletniego chłopca ze zgliszcz domu. Kilka dni później ma miejsce kolejne zabójstwo przemysłowca, tym razem przy pomocy potężnej trucizny. Do serii zbrodni przyznaje się w e-mailu wysłanym do przyjaciółki Lindsay, reporterki San Francisco Chronicle, grupa lub osoba podpisana jako August Spies (czyli ?Sierpniowi Szpiedzy"). Ogłasza, iż prowadzi wojnę przeciw ?chciwym i skorumpowanym" i co trzy dni będzie zabijał kolejne osoby. Ponieważ w mieście ma wkrótce odbyć się szczyt G-8, cała sprawa nabiera szczególnej rangi. Tropy zamachowców prowadzą Lindsay i FBI do środowiska uniwersyteckiego Berkeley, ośrodka radykałów z lat 60., oraz ekscentrycznego profesora Rogera Lemouza, eksperta od spraw globalizacji. Kiedy z ręki tajemniczego Augusta Spiesa ginie najbliższa przyjaciółka Lindsay, trzy kobiety tworzące nieoficjalną grupę dochodzeniową (policjantka, lekarz sądowy i reporterka) poprzysięgają mu zemstę...

Monika Frydrychowicz | 2015-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2015

Dwie poprzednie części bardziej mnie wciągnęły niż ta ale i tak uważam, że książka jest ciekawa. Zamachy terrorystyczne i śledztwo, prowadzone oczywiście przez porucznik Lindsay Boxer przy pomocy swoich przyjaciółek i zastępcy dyrektora z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Mimo paru minusów polecam!

tajus | 2011-07-27
Na półkach: Miałam, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2011

Do tej pory tylko raz miałam okazję zapoznać się z przygodami Kobiecego Klubu Zbrodni - sięgając po "Czwarty lipca". "Trzy oblicza zemsty" to powieść poprzedzająca tę wymienioną wyżej. Jak to z utworami Pattersona bywa, książkę czyta się szybko. Bardzo krótkie rozdziały i szybkie tempo akcji sprawiają, że czytelnik ani się obejrzy, a już dobiega końca lektura książki.

Tak jak wcześniej czytana część przygód Lindsay Boxer i jej przyjaciółek bardzo mi się podobała, tak ta nieco mnie rozczarowała. Przede wszystkim ze względu na jawność terrorystów, o jakich była mowa w tej właśnie powieści. Nieliczni byli bohaterowie, o których mogłam powiedzieć "O kurczę, nie spodziewałabym się tego po nim" itp. Mało niespodzianek, mało zaskakujący finał książki. Na plus natomiast zasługuje szybka akcja, okrutne zabójstwa, przebieg śledztwa, a nawet wątek romansu. Mam nadzieję, że następne opowieści Kobiecego Klubu Zbrodni, po które sięgnę, będą znacznie lepsze.

Joanna | 2013-09-03
Przeczytana: 02 września 2013

Zaskakująca część serii o Kobiecym Klubie Zbrodni... zbrodnie brutalne, ale niezwykle ciekawe, interesujące wydarzenia w życiu prywatnym bohaterek i nieoczekiwana śmierć... Wszystkie książki Pattersona są w moim odczuciu idealne. Pokochałam jego formę, treść, pomysły, lekkość tekstu, ale przede wszystkim świat, jaki autor prezentuje. Książka zachwycająca!

pijana_z_niemocy | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

Nie znoszę czytać kryminałów z kobietą w roli głównej z jednego prostego powodu. Autorzy (mescy, co warte podkreślenia) uważają, że jesteśmy takie miękkie, słaba płeć, która ciągle płacze, jest melodramatyczna w każdej sytuacji i zwraca śniadanie na widok zwłok. To naprawdę irytujące. Dodajmy do tego cukierkowe zakończenie rodem ze słabych romansów i myślę sobie, że nie prędko znów sięgnę po dzieła pana Pattersona. Terroryzm i takie rodzaje morderstw - są niedopuszczalne,to jasne, ale... Gdzie leży granica? Metoda walki z problemem jest faktycznie niewłaściwa, ale to nie oznacza, że problem nie istnieje. Bo istnieje i jeśli władza nic z tym nie robi, nie możemy nie dojrzeć w zachowaniu terrorystów jakiegoś śladu sensu. Zapoznając się z ich tokiem rozumowania jednak, myślałam tylko o szaleństwie, starych ranach i pragnieniu bezsensownej zemsty. To straszne ze tacy ludzie sprawiedliwością nazywają kompletnie niesprawiedliwe zabijanie dzieci swoich oprawców, które przecież nie mają...

SickSense | 2016-03-24
Przeczytana: 08 maja 2014

James Patterson trochę rozczarował mnie tą książką. Niby interesująca fabuła jest, ulubione postacie są, ciekawe zakończenie także, ale czegoś mi zabrakło. Nie czytałam jej z takim entuzjazmem jak inne części z Lindsay Boxer w roli głównej.

Infares | 2015-01-18
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 2015 rok

Tym razem coś zupełnie innego z mojej strony. Rzadko czytam powieści sensacyjne, gdyż nie miałem okazji spotkać dobrej pozycji z tego gatunku. ,, Trzy oblicza zemsty” Jamesa Pattersona i Andrew Grossa to dobra książka dla wielbicieli gatunku. A czy dla mnie taka była? Tego dowiecie się czytając co o niej sądzę.

Zaczyna się od wybuchu bomby, potem kilka morderstw, a wszystko to z powodu głodu i biedy na świecie. Nie mi oceniać problemy światowe, ale motywy morderców - terrorystów są bardzo często tak niewiarygodnie głupie i wynikające jedynie z własnych upodobań i kaprysów. Wolisz gorzką czekoladę? Ja wolę mleczną, więc giń. Głupi przykład zupełnie jak głupie są ataki terrorystyczne przez, które zabijani są terroryści, których później mszczą inni terroryści i koło się zamka. O ile chęć walki z głodem na świecie jest godna podziwu to zabijanie osoby, która nie ma na to żadnego wpływu...

karola | 2014-10-15
Przeczytana: 14 października 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Na tej książce postanowiłam zakończyc swoja przygodę z Kobiecym Klubem Zbrodni. Niestety schematy znane z poprzednich części zostały także zastosowane i tutaj, co - dla mnie przynajmniej - było boleśnie rozczarowujące.
W dodatku uśmiercono jedną z bohaterek, a to było bardzo nie fair (!)
W każdym razie fajnie było znów spotkac się z Lindsay Boxer (która miała twarz Angie Harmon), ale na tym koniec.

Alivea | 2016-05-11

"Trzy obliza zemsty" to na razie moja ulubiona pozycja z serii Kobiecego Klubu zbrodni.Akcja jak zwykle wartka, sprawy nie są tak oczywiste jak się wydają. Zakończenie nie jest zaskakujące jak dotychczas ale nie mam tego Pattersonowi za złe
Cała historia była na tyle wciągająca, że nie zauważyłam kiedy skończyłam czytać...

zabulak | 2015-02-11
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 lutego 2015

Niesamowicie wciągająca kolejna część Kobiet należących do Klubu Zbrodni. Majstersztyk! Ciekawe pobudki morderców. Goraco polecam. Czyta się jednym tchem !

SharonPersefona | 2015-04-22
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Ataki bombowe, terroryści grożący że będą dalej zabijać, jeśli władze nie spełnią ich żądań i nieoczekiwane zwroty akcji - tak w skrócie można opisać trzecią część Kobiecego Klubu Zbrodni. To wszystko ujęte w charakterystyczne dla Pattersona zwięzłe rozdziały i wartką pełną napięcia akcję, towarzyszą nam aż do ostatniej strony. Kolejna odsłona serii, podobnie jak dwie poprzednie, trzyma w napięciu i oczekiwaniu, jak to wszystko się zakończy. Innymi słowy towarzyszyła mi niemożność odłożenia książki na później!