Najgorsza sprawa

Tłumaczenie: Magdalena Bugajska
Cykl: Michael Bennett (tom 3)
Wydawnictwo: Albatros
Worst Case
literatura amerykańska,
Ophelia

Ktoś uprowadza dzieci najbogatszych mieszkańców Nowego Jorku. Rodzice są bezsilni, nie mogą im pomóc. Porywacza nie interesuje bowiem okup ani dostęp do władzy – on organizuje ofiarom swoisty egzamin z wiedzy na temat ekologii i biedy na świecie. Cena, jaką muszą zapłacić za negatywny wynik testu jest niezwykle wysoka – śmierć od kuli. Detektyw Michael Bennett, przydzielony do Oddziału Dochodzeń Specjalnych policji, zajmuje się sprawą zaginięcia osiemnastoletniego syna właściciela międzynarodowej firmy farmaceutycznej. W śledztwie, które w krótkim czasie zmienia się w pościg za psychopatycznym zabójcą, wspomaga go agentka FBI, Emily Parker. Niestety, nie udaje im się zapobiec kolejnemu porwaniu i morderstwu – tym razem ofiarą jest nastoletnia dziewczyna. Przebiegły i bardzo ostrożny morderca krok po kroku realizuje swój dokładnie przemyślany plan, dla którego widownią ma być całe miasto. W jego pozornym szaleństwie jest ukryty cel – i jedynie Bennett umie go dostrzec...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2013

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

mangusta | 2018-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2018

Autora czyta się bardzo dobrze. Ma dobry styl i przyjemne pióro. Temat tez wybrał interesujący. Mógł trochę bardziej rozwinąć historię.
Wadą jest dla mnie okładka, która nie mam pojęcia co oznacza i co grafik miał na myśli.
Sama okładka mnie już zniechęca.

Aneta-Wiola | 2018-09-18
Przeczytana: 18 września 2018

„- O co chodzi? – zapytałem. – Co sprawia, że jest pan tak poruszony?
-Ten świat- odparł szeptem, dławiąc się od łez. – To jaki jest popieprzony. Chciwość i szerząca się niesprawiedliwość. Moglibyśmy tyle zdziałać, ale wolimy siedzieć i patrzeć jak to wszystko schodzi na psy.”

Ktoś uprowadza dzieciaki najbogatszych mieszkańców Nowego Jorku.
Porwany ma test życia- jak go zda, morderca pozwoli mu żyć, a jak nie…
Nie wiadomo dlaczego to robi. Nie wiadomo kim jest. Rzuca natomiast się w oczy, że dla szaleńca są ważne problemy ekologiczne i filantropijne na świecie.
No właśnie, czy na pewno jest szaleńcem? Może jednak jest ziarenko logiki w tym co robi?

Czasami, kiedy ktoś nie słucha trzeba ponieść głos. Jak to nie pomaga, trzeba krzyczeć, a jak wtedy dalej cię nikt nie słucha, co robisz?

James Patterson po raz kolejny popisał się swoim talentem. Od książki nie można się oderwać, czyta się ją z zapartym tchem, oczekując na wydarzenia, które ścierają się ze sobą o ułamki...

Bogdanek66 | 2018-07-24
Przeczytana: 18 września 2018

Taka se..... ;(

SickSense | 2018-07-02
Przeczytana: 29 czerwca 2018

Książka nudna i przewidywalna. Cała ta seria nie przypadła mi do gustu, ale trzecia część jest zdecydowanie najgorsza. Autorzy w nieudolny sposób próbowali przedstawić zarówno życie osobiste z zawodowym głównego bohatera. Ostatnio nie mam szczęścia do książek Pattersona.

Justyna | 2018-01-18
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Tego autora nikomu nie trzeba przedstawiać :)

Jak zawsze na wysokim poziomie. Trzyma w napięciu. Chociaż wiadomo kto porywa i zabija śledczym nie udaje się go złapać ale w końcu wszystko zaczyna do siebie pasować i udaje się złapać w tym przypadku zastrzelić porywacza i mordercę.
Polecam :)

W Nowym Yorku ktoś uprowadza i porywa najbogatsze dzieci mieszkańców tego miasta.Rodzice dzieci, którzy są bezradni i bezsilni nie wiedzą, nie mogą w stanie im pomóc.Porywacza jednak nie interesuje okup, ani dostęp do władzy psychopata organizuje im egzamin z takiej wiedzy na temat ekologii i biedy na świecie.Cenę jaką dzieci muszą zapłacić za negatywny wynik testu jeśli nie zdadzą to cena niezwykle jest wysoka-śmierć od kuli w głowie. Dzieci są zdane na łaskę szaleńca, nie mogą się uwolnić od niego. Sprawą zajmuje się Detektyw Michael Bennett, który zostaje przydzielony do Oddziału Specjalnych policji, rozpoczyna badać sprawę zaginięcia osiemnastoletniego syna wielkiego właściciela międzynarodowej firmy farmaceutycznej. W całym tym śledztwie co zamienia się w pościg za psychopatycznym, groźnych zabójcą, pomaga mu agentka FBI Emily Parker. Oboje razem prowadzą tą sprawę lecz nie udaje się znowu zapobiec następnemu porwaniu i morderstwu tym razem ginie nastoletnia dziewczyna...

Magnis | 2017-03-12
Przeczytana: 09 marca 2017

James Petterson wraz z Michaelem Ledwidgem stworzyli kolejną część, którego bohaterem jest Michael Bennett. Byłem ciekawy jak wypadnie, bo po poprzednich częściach oczekiwałem czegoś lepszego. Po części dostałem to czego oczekiwałem i naprawdę wyszedł im bardzo dobry thriller. Może nie odkrywczy, ale dobrze się czyta.
W Nowym Jorku zostaje uprowadzone dziecko jednego z najbogatszych ludzi przez mordercę mającego świra na temat ekologii. Jeżeli odpowiedzi będą zadowalające spowoduje to uwolnienie ofiary. Michael Bennett zostaje poproszony o zajęcie się sprawą porwania do jakiego doszło, ale niestety sprawy bardzo komplikują się. Jednak to początek serii porwań, a stawką jest życie dzieci bogatych mieszkańców miasta. Do pomocy przybywa agentka FBI Emily Parker i wraz z bohaterem próbują powstrzymać morderce.

Początek zaczyna się nad wyraz obiecująco. Nasz bohater przystaje na warunki porywacza, który wskazuje miejsce przetrzymania ofiary. Sprawy jednak nie toczą się jak powinny....

bodybags444 | 2017-02-17

Antycypacja baby level. Autor nie pozwala nam się pobawić w eksploratorów. Wiemy w zasadzie od początku kto i dlaczego morduje. Nazwisko jest kwestią nieistotną. Postacie spłaszczone do granic możliwości, wszystko sztampowe do granic wytrzymałości. Ani nie było iskierki w dialogach, ani klimatu. To moja pierwsza książka Pattersona i niestety, ostatnia. Zniechęcił mnie do siebie. Wątek romantyczny wykreowany na siłę, żeby potem zrobić kretyński, nieuzasadniony zwrot akcji. Plusem (chyba jedynym) jest, że czyta się szybko jak scenariusz. Pierwsze 200 kartek nudne, potem chwilę się nawet pobawiłam i droga prowadząca do status quo równie nudna jak początek.

ogarbejbe | 2016-03-08

To moje pierwsze spotkanie z tym autorem. I mam dość mieszane uczucia. Moim zdaniem to nieco zmarnowany potencjał: pomysł naprawdę dobry, wykonanie słabsze. Na początku czytałam to i czułam się jakbym wróciła do czasów gimnazjum, gdzie naprawdę niewiele wymagałam od utworu, chodziło o czytanie. Język był prosty, wręcz banalny, dialogi nie porywały, mało opisów. Druga połowa wciągnęła o wiele bardziej, ale nie uratowała tej powieści.
PS. I tak okładka, która nie ma zbyt wiele wspólnego z treścią. Wydaje mi się, że to był po prostu zwykły chwyt marketingowy "na cycki".

basiulap87 | 2015-09-02
Przeczytana: lipiec 2015

Pierwsza książka Pattersona,która przyeczytałam... wpadła mi w ręce przypadkiem(wyprzedaż w sklepie) Moim zdan9ie super:) szybko się czyta.