Najgorsza sprawa

Okładka książki Najgorsza sprawa Michael Ledwidge, James Patterson
Okładka książki Najgorsza sprawa
Michael LedwidgeJames Patterson Wydawnictwo: Albatros Cykl: Michael Bennett (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Michael Bennett (tom 3)
2010-02-01
Magdalena Bugajska
literatura amerykańska

Okładka książki Śmierć czarnej wdowy J. D. Barker, James Patterson
Śmierć czarnej... J. D. Barker, James...
Okładka książki Zero Tolerance James Patterson, Duane Swierczynski
Zero Tolerance James Patterson, Du...
Okładka książki Murder in Bermuda Thaddeus McCants, James Patterson, Aaron Tracy
Murder in Bermuda Thaddeus McCants, J...
Okładka książki Córka prezydenta Bill Clinton, James Patterson
Córka prezydenta Bill Clinton, James...

Najgorsza sprawa jest nudna jak flaki z olejem. Jednak książka dobrze napisana, jak zawsze u Pattersona, więc czytało się szybko i całkiem przyjemnie. Duży minus za końcówkę powieści. Wtedy z ust czarnego charakteru padają mniej więcej takie słowa: "Muszę zrobić coś tak strasznego, czego nikt jeszcze nie zrobił, ale trudno, tak trzeba" i wiecie co? Nie dzieje się nic strasznego. Następuje kolejne zwyczajne przestępstwo. Kolejne flaki z olejem. Pan Patterson chyba nie słyszał o holokauście skoro pokusił się o tak pompatyczne słowa przy opisie banalnego przestępstwa. I za tę pompatyczność wymieszaną z niesamowicie nudną i przewidywalną końcówką książki daję tylko 6.
To jest już co najmniej 3 książka Pattersona, którą przeczytałam w ostatnich 2 latach. Może gdy byłam młodsza to bardziej mi się jego twórczość podobała, a może po prostu zapominałam o jego książkach bardzo szybko... Dziś stwierdzam, że powieści Pattersona to taka muzyka pop wśród literatury - ładnie napisane czytadła do pociągu, nie męczą, ale też nie wzbudzają emocji. Jakiejś wiedzy kryminalistycznej i kryminologicznej tu nie ma za bardzo. Psychologia postaci słaba, intrygi proste, bohaterowie raczej nudni. Ot, przeczytać i zapomnieć.

Bardzo lubie ksiazki Jamesa Pattersona. Ta rowniez okazala sie ciekawa historia. Moze nie jakas wybitna i z zaskakujacym zakonczeniem ale calkiem spoko. Szybciutko sie czyta,rozdzialy bardzo krotkie . Jak to zawsze bywa u Pattersona. Ogolnie polecam na wieczór 😊

Morderca - jest
Pościg - jest
Niebudzących żadnych moralnych wątpliwości gliniarz - jest
wątek miłosny - jest

czyli totalna klasyka, odmóżdżacz książkowy... czyta się przyjemnie i dynamicznie jak to u Pattersona, z chęcią przeczytam pozostałe tomy z tej serii, ale czy jest to książka która zostanie w naszej głowie na dłużej? hm...

P.S. nie mam pojęcia czego dotyczy okładka ze zdjęcia (też mam taką wersję) bo raczej nie treści...

Morderca - jest
Pościg - jest
Niebudzących żadnych moralnych wątpliwości gliniarz - jest
wątek miłosny - jest

P.S. nie mam pojęcia czego dotyczy...

Autora czyta się bardzo dobrze. Ma dobry styl i przyjemne pióro. Temat tez wybrał interesujący. Mógł trochę bardziej rozwinąć historię.
Wadą jest dla mnie okładka, która nie mam pojęcia co oznacza i co grafik miał na myśli.
Sama okładka mnie już zniechęca.

Sama okładka mnie już zniechęca.

„- O co chodzi? – zapytałem. – Co sprawia, że jest pan tak poruszony?
-Ten świat- odparł szeptem, dławiąc się od łez. – To jaki jest popieprzony. Chciwość i szerząca się niesprawiedliwość. Moglibyśmy tyle zdziałać, ale wolimy siedzieć i patrzeć jak to wszystko schodzi na psy.”

Ktoś uprowadza dzieciaki najbogatszych mieszkańców Nowego Jorku.
Porwany ma test życia- jak go zda, morderca pozwoli mu żyć, a jak nie…
Nie wiadomo dlaczego to robi. Nie wiadomo kim jest. Rzuca natomiast się w oczy, że dla szaleńca są ważne problemy ekologiczne i filantropijne na świecie.
No właśnie, czy na pewno jest szaleńcem? Może jednak jest ziarenko logiki w tym co robi?

Czasami, kiedy ktoś nie słucha trzeba ponieść głos. Jak to nie pomaga, trzeba krzyczeć, a jak wtedy dalej cię nikt nie słucha, co robisz?

James Patterson po raz kolejny popisał się swoim talentem. Od książki nie można się oderwać, czyta się ją z zapartym tchem, oczekując na wydarzenia, które ścierają się ze sobą o ułamki sekundy.
Akcja, pościg, i najważniejsze dla mnie - ukazanie problemu populacji z całego świata.
To nie tylko lektura przy której się rozerwiesz, to dzieło dwóch pisarzy, którzy dają mocny przekaz- co się teraz dzieje w Afganistanie, gdy tu sobie piszę swoją opinię?
Ile jest głodujących dzieci, gdy się widzi tyle zmarnowanego jedzenia i wyrzucanego - już sami wiecie gdzie…
Jestem wdzięczna pisarzom za ukazanie tego problemu. Nawet jeśli porywacz był obłąkany, mordował bez litości, bawił się bezlitośnie w telefony do śledczych, to jednak moim zdaniem było to czymś spowodowane.
Możecie sobie myśleć, że usprawiedliwiam mordercę, ale dzisiejszy świat jest bardziej zepsuty niż do tej pory. Nawet jak już znajdziesz pomocną dłoń, to jednak należy ona do ust, które się tym chełpią. Czy nie można się przez to poczuć upokorzonym?
Morderca z NAJGORSZEJ SPRAWY krzyczy - jesteśmy zbyt skupieni na sobie! Nie widzisz prawdy, bo nie chcesz tego widzieć.

„- O co chodzi? – zapytałem. – Co sprawia, że jest pan tak poruszony?

Ktoś uprowadza dzieciaki najbogatszych mieszkańców Nowego Jorku.
Porwany ma test życia- jak go...

Książka nudna i przewidywalna. Cała ta seria nie przypadła mi do gustu, ale trzecia część jest zdecydowanie najgorsza. Autorzy w nieudolny sposób próbowali przedstawić zarówno życie osobiste z zawodowym głównego bohatera. Ostatnio nie mam szczęścia do książek Pattersona.

Tego autora nikomu nie trzeba przedstawiać :)

Jak zawsze na wysokim poziomie. Trzyma w napięciu. Chociaż wiadomo kto porywa i zabija śledczym nie udaje się go złapać ale w końcu wszystko zaczyna do siebie pasować i udaje się złapać w tym przypadku zastrzelić porywacza i mordercę.
Polecam :)

Tego autora nikomu nie trzeba przedstawiać :)

Polecam :)

W Nowym Yorku ktoś uprowadza i porywa najbogatsze dzieci mieszkańców tego miasta.Rodzice dzieci, którzy są bezradni i bezsilni nie wiedzą, nie mogą w stanie im pomóc.Porywacza jednak nie interesuje okup, ani dostęp do władzy psychopata organizuje im egzamin z takiej wiedzy na temat ekologii i biedy na świecie.Cenę jaką dzieci muszą zapłacić za negatywny wynik testu jeśli nie zdadzą to cena niezwykle jest wysoka-śmierć od kuli w głowie. Dzieci są zdane na łaskę szaleńca, nie mogą się uwolnić od niego. Sprawą zajmuje się Detektyw Michael Bennett, który zostaje przydzielony do Oddziału Specjalnych policji, rozpoczyna badać sprawę zaginięcia osiemnastoletniego syna wielkiego właściciela międzynarodowej firmy farmaceutycznej. W całym tym śledztwie co zamienia się w pościg za psychopatycznym, groźnych zabójcą, pomaga mu agentka FBI Emily Parker. Oboje razem prowadzą tą sprawę lecz nie udaje się znowu zapobiec następnemu porwaniu i morderstwu tym razem ginie nastoletnia dziewczyna kolejna to ofiara zabójcy. Przebiegły, niebezpieczny i bardzo ostrożny morderca ostrożnie i przemyślany sposób realizuje swój dokładny plan krok po kroku nie wiedząc, że detektyw depcze mu po piętach ma go na celowniku.
Chce złapać go i posłać za kratki, za te morderstwa, które się dopuścił.

James Patterson zaskoczył mnie niesamowicie swoim kolejnym thrillerem, pisze świetnie swe książki zaskakuje, intryguje mnie trzyma wysoki poziom jest genialny, naprawdę znakomitym pisarzem. Stworzył niezwykłą, doskonałą powieść trzymał mnie w napięciu, świetna akcja szybko rosła z każdą przewracaną stroną książki, intrygujące zagadki do rozwiązania, bardzo mnie zaintrygował.
Samego detektywa Michaela Benneta uważam za bardzo świetnego, dobrego polubiłam go od razu umie prowadzić swoje własne sprawy z agentką Emily Parker z, którą pracował dopasowali się wspaniale.
Thriller wciągający, rewelacyjny...zdecydowanie według mnie ciekawa lektura na odstresowanie zarwałam noc przy książce musiałam doczytać do końca wciągnęła mnie książka. Z przyjemnością przeczytam następne jego książki bo warto po prostu przeczytać, zaskakują i wciągają natychmiast do czytania!!!!
Polecam bardzo serdecznie!!!!!!!

Taka se..... ;(

Taka se..... ;(

Dobra książka. Szybko się czyta. Tylko ta okładka ma się nijak do fabuły....

Dobra książka. Szybko się czyta. Tylko ta okładka ma się nijak do fabuły....

• Kryminał
  • Thriller/sensacja/kryminał

Dodaj cytat z książki Najgorsza sprawa