Odzyskana Magia

Karen Miller Wydawnictwo: Galeria Książki Cykl: Dzieci Rybaka (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
The Reluctant Mage
Dzieci Rybaka (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
Izabella Mazurek
fantastyka magia asher lur

Jak zawsze początkowo ciężko mi się wgryźć w świat kreowany przez autrkę, świat widziany oczami kolejnego "nowego" bohatera, z każdą stroną czytało się co raz lepiej. Jestem bardzo zadziwiony rozwojem akcji, odwróceniem głównych ról o 180 stopni. Bardzo dobre zakończenie cyklu . Polecam

Kolejna i ostatnia już część przygód dobrze nam znanych bohaterów, jak również całkiem nowych. Co bardzo na plus, dużo się tu dzieje i czyta się naprawdę dobrze, gdyż książka wciąga jak wiry przy rafie ;)
Śmiało można polecać zarówno tą część, jak i całą historię, a jeśli ktoś nie czytał, to sugeruję zacząć od "zerówki", czyli Skażonej magii. Jest to wtedy 5 solidnych...

Nie będę porównywać do poprzedniej serii, ponieważ w takim rozrachunku ta wypada mdło. Jednak traktyjac to jako następną serię trzeba przyznać, że książka skłania do przemyśleń.

Jak bardzo kochasz swoją rodzinę?
Jak bardzo kochasz swoją ojczyznę?
Jak wiele bólu jesteś w stanie znieść?
Zawsze wydaje się, że odpowiedź jest oczywista, ale wtedy przychodzi czas na czyny.
A...

Fantastyczna fantastyka wysokiej próby. Nietuzinkowa historia, która wciąga, porusza, w której elementy fantastyczne są pretekstem do powiedzenia czegoś więcej.
Wszyscy, którzy doszli z Asherem tak daleko, wiedzą, co to za historia i nie będę opowiadać fabuły, bo to jest po prostu jej zakończenie i nie ma co jej streszczać. Natomiast tym, którzy nie czytali żadnej książki...

Byłam pewna że "dzieci rybaka" będą strasznie naciągane i że te książki są napisane tylko po to by autorka na kontynuacji zgarnęła więcej kasy. Jak dobrze się pomylić! Ta książka jest tak genialna że aż płakać mi się chce że to już koniec!

Drugą część "Dzieci Rybaka" czytało mi się z jeszcze większą przyjemnością niż pierwszą. Bardzo spodobała mi się zmiana głównych bohaterów. W pierwszej części głównym bohaterem był Rafel, syn Ashera i Dathne, których historia opowiedziana jest w serii "Królotwórca, Królobójca". W drugiej części pierwsze skrzypce gra jego młodsza siostra Deenie. Postać Deenie jako głównego...

Najlepszy tom ze wszystkich pięciu! Czytałam od prequela i taką kolejność polecam, wtedy ta seria najlepiej smakuje.

Po przeczytaniu pierwszego tomu ta część jest dość nieoczekiwana ;)
Polecam!

Co prawda na początku trochę się dłużyło ale zakończenie świetne.

"Solidna, tradycyjna historia fantasy z podróżą w tle, złem do pokonania, miłością do zdobycia i krainą do uratowania. Dostajemy w ręce porządne zwieńczenie, choć można się sprzeczać o rozwiązanie niektórych wątków czy wprowadzenie innych. (...) Nigdy dość fajnej fantastyki o klasycznych magach, powiadam! Zwłaszcza, jeśli należycie do ludzi (jak ja), którzy dają oczko...

Dyskusje

• Fantasy