Automaniaczka

Wydawnictwo: G+J
literatura polska
Ag2S

Ryk silnika zarzynanego przez piasek wciskający się wszędzie, kilka dni bez jedzenia i choćby godziny snu, zmęczenie, którego nie da się opisać, bo brak już siły żeby nawet o nim pomyśleć... A wszystko po to, żeby spełnić marzenie życia -przejechać najtrudniejszy rajd świata przez Saharę do Dakaru i tym samym zostać pierwszą Polką, która tego dokonała. Automaniaczka jednak to nie tylko książka o tym, jak dziewczyna radzi sobie w świecie zdominowanym przez mężczyzn. To napisana z dużym dystansem do siebie i własnych dokonań auto(moto)biografia, w której Martyna Wojciechowska zdradza kulisy swojej pasji. Będzie więc o ucieczkach z domu, nocnych eskapadach na Romecie, pierwszych miłościach, próbach bicia rekordów prędkości, jeździe bez prawa jazdy, a wszystko to w realiach PRL-u, kiedy to motocykle kupowało się w sklepie ogrodniczym.

źródło opisu: Wydawnictwo G+J Gruner&Jahr, 2011

źródło okładki: http://www.gjksiazki.pl/ksiazki,1,29,315,automaniaczka.html

Książkowa-Fantazja | 2013-02-04
Przeczytana: 25 stycznia 2013

Martyna Wojciechowska, a właściwie według oficjalnych dokumentów Marta Wojciechowska ur. w 1974 roku w Warszawie. Zanim Martyna odkryła w sobie powołanie podróżnicze, była i jest wielką, czynną i bierną fanką motoryzacji. "Automaniaczka" wyjaśnia nam skąd to zamiłowanie się wzięło, a także opowiada o tym ,że nie każda dziewczyna musi bawić się lalkami, tylko może spełniać swoje marzenia, nawet najbardziej te, które wydają się niemożliwe do zrealizowania.

Ze stron "Automaniaczki" dowiadujemy się, że główną inspiracją dla Martyny był jej tata, który prowadził warsztat samochodowy. I w zasadzie się to tak zaczęło. Najpierw motocykle z czasem przyszła pora i na samochody. Po drodze Martyna poznała mnóstwo ludzi. Wielokrotnie podkreśla także, że wybrała dosyć kosztowne hobby. Bowiem każdą złotówkę oszczędzała, aby zakupić wymarzony motocykli i to na dodatek nie gdzie indziej, jak w sklepie ogrodniczym!(Bowiem były tylko dostępne w takich miejscach i nie dla wszystkich.) To samo...

książek: 2070
Lublinianka | 2013-06-20
Przeczytana: 07 marca 2013

Świetna, świetna, świetna. Martyna opowiada o przygodzie z motoryzacją. Od najmłodszych interesowała się tą tematyką. Jej pasja popchnęła ją do rajdu Paryż - Dakar. Opowiada o mękach, trudnych chwilach, ale i tych radosnych wydarzeniach. Jednym zdanie to historia dziewczyny, która wie, jak żyć z pasją. Dodaje energii i motywacji czytelnikowi :)

Aleksandra Stromecka | 2012-10-31
Przeczytana: 30 października 2012

Kolejna książka Martyny, która sprawiła, że jeszcze bardziej doceniam Wojciechowską za to co osiągnęła w swoim życiu.
Opowieść o całym motoryzacyjnym świecie, o pracy, wyścigach, rajdach, ale i o nauce i zmaganiu z przyrodą. Warto, przeczytać, bo to też rewelacyjny bodziec do rozpoczęcia swoich własnych działań.

Rever | 2012-09-19

Po przeczytaniu książki w głowie mam dwa zdania opinii: "Ten Dakar... to jakiś koszmar!" oraz "Ona jest niesamowita!" - Martyna Wojciechowska nie przestaje mnie zaskakiwać swoją odwagą, determinacją, a w przypadku tej książki również talentem do przekazywania opowieści na piśmie. Choć tematyka rajdów i wyścigów nie jest mi bliska, "Automaniaczkę" czyta się bardzo dobrze. Można wynieść sporo wiedzy i przy okazji trochę piachu w butach ;)

Mirella | 2012-03-06

Świetna książka, która przenosi nas w świat motoryzacji. Czytając ja czułam piasek między zębami i zapach spalin. Książka rozbudziła jeszcze bardziej moje zainteresowanie motoryzacją.

Ageszi | 2014-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2014

To moja pierwsza książka Martyny i muszę powiedzieć, że na pewno nie będzie ostatnią. Pewnie niczym wielkim się nie wyróżnię, jeżeli napiszę, że zawsze podziwiałam i podziwiam nadal (teraz chyba jeszcze bardziej) tę kobietę. Nie ma co ukrywać, nie jedna Polka pewnie chciałaby być taką Wojciechowską.
"Automaniaczka" opowiada historię dziewczyny, która ma kochających rodziców, ojca z pasją, od której wszystko się zaczyna. Najpierw motocykle, potem samochody, Martyna dorasta, ma dużo pomysłów,chęć spełnienia marzeń, a przy tym dużo szczęścia.Książka ta pokazuje, że warto mieć marzenia i dążyć aby za wszelką cenę się spełniły. Może czasami po drodze okaże się, że wyszło inaczej niż myśleliśmy, ale na pewno nic i tak na tym nie stracimy, wręcz przeciwnie, zyskamy bardzo dużo doświadczenia i nabierzemy ogłady. Świat stoi przed nami otworem, musimy tylko uwierzyć w siebie,uwierzyć w to, że możemy go zawojować.

jaime | 2012-07-16
Przeczytana: 12 lutego 2012

'Automaniaczka. Od Rometa do Rajdu Dakar.' jest według mnie świetną książką. Martyna opowiada w niej o swoim zamiłowaniu do motorów i samochodów, a także o morderczym Rajdzie Dakar. Wszystko jest ładnie i przejrzyście opisane. Polecam.

Zosia Filipiuk | 2017-05-28
Przeczytana: 26 maja 2017

To jest bardzo subiektywna opinia. Dlatego,że jestem w wieku Martyny, bo spotykałyśmy się czasem na KJSach i mijałyśmy w Rzemieślniku. Martyna jest piękną kobietą, która wyłamała się schematom i miała odwagę marzyć. Podziwiam ją, naprawdę, bo jest niesamowita, szalona i sięga tam, gdzie nikt nie sięga. Automaniaczka to książka trochę o mojej młodości, bardzo zgrabnie napisana, z kapitalnymi zdjęciami. Przypomniała mi, że ostatni puchar zdobyłam na torze kartingowym, kiedy byłam w drugim miesiącu ciąży... Martyna, dziękuję za tę książkę. Dopiero teraz ją przeczytałam, ale wzruszyła mnie bardzo.

Anna Grochal | 2012-06-14
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Czyta się szybko, łatwo i przyjemnie. Niezła gratka dla fanów motoryzacji, dla fanów Martyny. Czytając tą książkę czułam, jakbym była tam na prawdę. Pełno w niej żywych emocji, wspomnień i otwartości autorki względem czytelników.

Małgosia | 2014-11-21
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 20 listopada 2014

Świetnie się czyta! Bardzo dobry, realistyczny opis rajdu Paryż - Dakar. Podziwiam Panią Pani Martyno! Polecam książkę dla wszystkich nas kobiet kochających jazdę samochodem!