Kobieta na krańcu świata 3

Okładka książki Kobieta na krańcu świata 3 Martyna Wojciechowska
Okładka książki Kobieta na krańcu świata 3
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: G+J, National Geographic Cykl: Kobieta na krańcu świata (tom 3) Seria: Kobieta na Krańcu Świata literatura podróżnicza
literatura podróżnicza
Kobieta na krańcu świata (tom 3)
Kobieta na Krańcu Świata
G+J, National Geographic
2012-05-09
2012-05-09
9788375962093
literatura polska kobieta Martyna podróże

Zachęcona lekturą pierwszego tomu sięgnęłam po kolejny. Historie równie ciekawe i różnorakie jak w poprzednich częściach. Jakie? A choćby takie, jak ta o indyjskiej rodzinie, która od pokoleń opiekuje się świątynią, gdzie mieszkają szczury. Albo o Samoa i przedstawicielach trzeciej płci – fa'afafine. Lub o kobiecie prowadząca przytulisko dla zwierząt w Australii, torreadorce z Meksyku, czarownicy z Ghany i Nepalce, która ma trzech mężów. No i o kobiecie ekstremalnej uprawiającej basejumpng. A to wszystko opatrzone ciekawym komentarzem i wzbogacone o zdjęcia. Polecam

Gwiazdkę dodaję za wydanie książki - gładki, błyszczący papier i mnóstwo rewelacyjnych, przepięknych zdjęć. Pani Martyna pisze bardzo ciekawie, wplatając fakty geograficzne i historyczne o odwiedzanych terenach, dane statystyczne zjawisk i problemów, które opisuje. Jej książki, bo nie jest to moje pierwsza pozycja z tej serii, zawsze mają bardzo duży walor informacyjny.
A o kobietach z różnych zakątków świata pisze ciepło i od serca.
Kiedy jednak czytam te wszystkie smutne historie o kobietach wyrzucanych z domów w Ghanie, z powodu rzekomej magii, albo o tych Hinduskach, które usługują szczurom cieszę się,że żyje w Polsce.
Wojciechowska opisuje kobiety z różnych stron świata, a tam hołdowanie wynaturzonym i hańbiącym, z naszego punktu widzenia, tradycjom to święta powinność.
W innych rozwiniętych regionach (tu Australia) odważne kobiety mają mnóstwo możliwości, by rozwijać swoje pasje, czasem bardzo ekstremalne.
Warto poczytać!

A...

Świetna! Nie czytałam poprzednich książek z tej serii, ale widziałam kilka odcinków programu w telewizji.
Przede wszystkim pięknie wydana: kolorowe, duże zdjęcia, niektóre treści oddzielone w ramkach, podział na rozdziały i podrozdziały.
Bardzo ciekawa! Nie sądziłam, że życie kobiet na tym świecie może tak wyglądać i tak różnić się od naszego...
Martyna ma świetny styl, przyjemnie się ją czyta. Jest i dramat, powaga, ale również wzruszenie i humor. Autorka może zainspirować... ;)
Mały tylko minusik za zbyt dużo historii w niektórych przypadkach.

Martyna ma świetny styl,...

Kolejne ciekawe historie opowiedziane przez Martynę. Interesujący dobór wątków. Największe wrażenie zrobiły na mnie kobieta matador oraz kobieta posiadająca 3 męzów (zdjęcia z Nepalu przepiękne). Na dlugo też zapamiętam kobietę ekstremalną, która pokazała mi zupełnie inny sposób podejścia do życia.

Lubię książki Pani Martyny Wojciechowskiej, gdyż wciągają od pierwszych stron, są ciekawe, interesujące i opowiadają o interesujących ludziach, oraz kulturach spotkanych w odległych zakamarkach świata. Tak też było i tym razem. Pani Martyna umie opowiedzieć o nich w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie jakby spotkał się z opisywanymi osobami, poznał je osobiście - poznał ich życie, świat, kulturę, zwyczaje. Niektóre opowieści są wstrząsające a w inne ciężko jest uwierzyć - uwierzyć w to, że takie wierzenia, przez nas zwane "zabobonami" i guzłami jeszcze istnieją. To pasjonująca podróż po odległych zakamarkach świata.

Bardzo podobna do dwóch poprzednich tomów. Trudno powiedzieć czy najsłabsza, czy byłam już znużona podobnym stylem i formą...

Przeczytałem pierwszą część i stwierdzam, że trzecia (drugiej nie udało mi się zdobyć) jest o wiele ciekawsza i opisuje przypadki bardziej charakterystycznych bohaterek poszczególnych części. Może to być jedynie tylko moja opinia. Polecam.

Kto czytał, ten poleca :)
Lektura idealna, zawsze i wszędzie 🗺

Kto czytał, ten poleca :)
Lektura idealna, zawsze i wszędzie 🗺

Ostatnia część z cyklu, którą przeczytałam i obejrzałam jakiś czas po poprzedniczkach. Pod względem bohaterek zrobiła na mnie najmniejsze wrażenie, bo żadna nie zapadła w pamięć na dłużej.

Frapująca, pięknie ilustrowana, przyjemny dodatek do programu telewizyjnego.

Frapująca, pięknie ilustrowana, przyjemny dodatek do programu telewizyjnego.

• Podróżnicze
  • Podróże