Kobieta na krańcu świata 3

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kobieta na krańcu świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: G+J, National Geographic
978-83-7596-209-3
literatura polska, kobieta, Martyna
Ag2S

Tsepal ma trzech mężów, których poślubiła tego samego dnia - okazuje się, że takie związki mają zdecydowanie więcej zalet niż małżeństwo jednego mężczyzny z trzema kobietami. Hilda swojego pierwszego byka zabiła, kiedy miała 14 lat. Dziś ta drobna, wyglądająca niczym licealistka dziewczyna jest jedną z najlepszych matadorek świata. Shirley uwielbia zwierzęta, a one kochają ją jak matkę....

Shirley uwielbia zwierzęta, a one kochają ją jak matkę. Uratowała i wykarmiła dziesiątki malutkich koali i kangurów.

Amina została wygnana z wioski, ponieważ krewni oskarżyli ją o czary. Czy faktycznie jest wiedźmą czy był to pretekst, żeby pozbyć z domu się starej kobiety?

Heather jest idealną panią domu, a jednocześnie mistrzynią świata BASEjumpingu –najbardziej niebezpiecznym sporcie świata. Tyle że skoki spadochronowe zaczęła uprawiać dopiero po 40-tce…

Martyna Wojciechowska ma dar do wynajdywania niezwykłych bohaterek i skłaniania ich do intymnych wyznań. W trzeciej serii „Kobiety na krańcu świata” dziennikarka porusza tematy kontrowersyjne… Na Samoa rozmawia z kobietami, które urodziły się w ciałach mężczyzn, w Nepalu bada zawiłości seksu z trzema mężami, w Indiach próbuje zrozumieć czy w imię wiary można jeść ze szczurem z jednej miski, przyznaje się też do całowania się z kobietą. A wszystko to po to, żeby pokazać różnorodność świata, na którym żyjemy i nauczyć siebie i innych większej tolerancji.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

yaola | 2014-06-26
Przeczytana: 25 czerwca 2014

Zdecydowanie najlepsza z trzech części o kobietach z najdalszych zakątków świata. Czytając nie mogłam uwierzyć, że są jeszcze takie miejsca na ziemi w XXI wieku gdzie wierzy się w gusła, czci szczury itp. Książka zdecydowanie uczy pokory i pozwala docenić to gdzie żyjemy i co w życiu mamy. Naprawdę jestem szczęściarą, że mieszkam w Polsce.

Madi | 2014-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2014

Uwielbiam programy Martyny,a jej książki jeszcze bardziej.
Przede wszystkim są przepięknie wydane- błyszczący papier i kolorowe zdjęcia i tak przyciągają oko,że żal nie mieć ich na własność.
Ja jestem szczęśliwą posiadaczką wszystkich 3 części i bardzo się z tego powodu cieszę.
W tej części najwięcej emocji wywołała u mnie historia z Indii:"W służbie szczurom", gdzie zdziwienie przeplatało się z obrzydzeniem, wstrętem i niedowierzaniem.
Najbardziej wzruszyła mnie opowieść z Australii o kangurach, które od razu zdobyły moje serce,a najbardziej podobała mi się ostatnia historia z Nepalu o kobiecie i jej trzech mężach.
Po przeczytaniu którejkolwiek książki Martyny zawsze zazdroszczę jej tych podróży i uważam,że ma najciekawszy zawód świata.

Ettelea | 2012-11-25
Przeczytana: 25 listopada 2012

Bez wątpienia stałam się fanką serii "Kobieta...". Najnowsza część tego cyklu jest równie rewelacyjna jak wcześniejsze. Wspaniałe zdjęcia i opowieści o jakże innych od siebie kobietach, osadzone w różnorodnych środowiskach (zarówno klimatycznych jak i kulturowych) sprawiają, że do każdej opowieści podchodzi się z ogromną ciekawością i oczekiwaniami.

Zadziwiające jest to, jak bardzo kultura, w której żyjemy kształtuje nasze zdanie o zjawiskach społecznych, wpaja w nas zasady, które dla nas wydają się być jedyne i słuszne. Czytając tę książkę natkniemy się na przedziwne - dla nas, Europejczyków - zjawiska i rozwiązania, o których nawet myślenie może wprawić niektórych w obrzydzenie. Jednak w innych społeczeństwach te 'dziwne' rzeczy są zupełnie normalne, tymczasem nasze zachowania są dla nich nie do pojęcia.

Książka ta otwiera umysł na różnorodność naszego ogromnego świata i poszanowania wszelakich tradycji, nie tylko nam znanych. Zapraszam do lektury.

chomiki204 | 2015-06-19

Różne zakątki świata odwiedzane przez wspaniałą kobietę, która rozmawiając z kobietami ukazuje ich niezwykłe koleje losu oraz miejsca, w których przyszło im żyć.
Wszystkie trzy części są świetne. Znajdziemy w nich wiele emocji, ogranie nas zwątpienie, czasem zachwyt lub smutek.
Jest tak wiele rejonów, gdzie kobieta nie ma nic do powiedzenia, gdzie prym wiodą rytuały, zabobony i tradycja, gdzie bycie kobietą to udręka, że kolejny raz czuję wdzięczność za to, że urodziałam się właśnie tu a nie tam.

Polecam nie tylko kobietom.

Kotkad | 2014-05-22
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 21 maja 2014

To już trzecia część "Kobiety na krańcu świata" i o ile przy drugiej zastanawiałam się czy dam radę trzeciej, to teraz stwierdzam że trzecia część jest od drugiej zdecydowanie lepsza. Znów mamy ciekawe historie, świetną oprawę graficzną, ponownie moje dziecko podbierało mi książkę z biblioteczki by oglądać te piękne zdjęcia. W tej oprawie graficznej ja bardzo cenię to, że zdjęcia są dodatkowo opisane, podpisane. Trzecia część "Kobiety na krańcu świata" zawiera siedem historii.

Pierwsza historia to historia w zasadzie bez głównej bohaterki, mamy tu ród zajmujący się swoją rodziną bo każdy ich zmarły odradza się w szczurze i każdy szczur po śmierci odradza się jako człowiek w tym rodzie. Tak dobrze zrozumieliście, Ci ludzie myślą że zajmują się swoimi zmarłymi przodkami i przyszłymi potomkami i wybudowali im świątynie szczurów.

Druga historia to Samoa i fa'afafine czyli mężczyźni którzy są jak kobiety. Nie są jednocześnie ani drag queen ani transwestytami. To mężczyźni wchodzący w...

justa_jp | 2014-04-07

BeataT | 2015-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2015

Co tu dużo pisać świetna książka. Mimo że oglądałam programy to i tak mnie niektóre fragmenty zaskakiwały . Uwielbiam formę w jakiej Martyna przekazuje nam swe przygody piszę bardzo fajnie:)

AniaP | 2014-05-24
Na półkach: Przeczytane, 2014

"Kobieta na krańcu świata 3" to pierwsza książka Martyny Wojciechowskiej, po którą sięgnęłam. Postanowiłam ją przeczytać ze zwykłej ciekawości, bo od zawsze lubiłam oglądać jej program (o tym samym tytule) w niedzielę rano przy śniadaniu. I choć jest to zapis tego, co pokazywane było w odcinkach w telewizji, to zdecydowanie nie żałuję, była warta przeczytania. I z chęcią sięgnęłabym po poprzednie części. Lubię czytać o kobietach, tym bardziej jeśli są to kobiety, które różnią się ogromnie od tych na co dzień nas otaczających czy najprościej mówiąc - od nas samych. Mieszkają w najdalszych zakątkach świata, żyją w innej kulturze, inaczej się ubierają, co innego wyznają, czym innym się żywią czy co innego jest dla nich najważniejsze w życiu. Czasem spełniają swoje marzenia, czasem chciałyby czegoś innego, a czasem są naprawdę szczęśliwe i spełnione. Poznamy kobiety z Indii, karmiące szczury w świątyni, fa'afafine, czyli trzecią płeć, Heather Swan z Australii, która rzuciła...

kortas10 | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Świetna! Nie czytałam poprzednich książek z tej serii, ale widziałam kilka odcinków programu w telewizji.
Przede wszystkim pięknie wydana: kolorowe, duże zdjęcia, niektóre treści oddzielone w ramkach, podział na rozdziały i podrozdziały.
Bardzo ciekawa! Nie sądziłam, że życie kobiet na tym świecie może tak wyglądać i tak różnić się od naszego...
Martyna ma świetny styl, przyjemnie się ją czyta. Jest i dramat, powaga, ale również wzruszenie i humor. Autorka może zainspirować... ;)
Mały tylko minusik za zbyt dużo historii w niektórych przypadkach.

Ziutka | 2014-07-22
Przeczytana: 20 lipca 2014

Moim skromnym zdaniem najciekawsza z trzech części "Kobiety na krańcu świata"(dlatego też piszę tę opinię). Najbardziej podobała mi się historia Vaitoa'y Toelupe czyli kogoś pod tajemniczą nazwą fa'afafine. Jest to zjawisko, którego nie znamy nie tylko w Europie ale prawdopodobnie wszędzie poza Samoa, skąd pochodzi nasza bohaterka.
Zapewne osoby, które nie czytały książki nie będą miały pojęcia o czym mówię, dlatego odsyłam do "Kobiety na krańcu świata 3". Bardzo serdecznie polecam:)