Kobieta na krańcu świata 3

Wydawnictwo: G+J, National Geographic
9788375962093
literatura polska, kobieta, Martyna
Ag2S

Tsepal ma trzech mężów, których poślubiła tego samego dnia - okazuje się, że takie związki mają zdecydowanie więcej zalet niż małżeństwo jednego mężczyzny z trzema kobietami. Hilda swojego pierwszego byka zabiła, kiedy miała 14 lat. Dziś ta drobna, wyglądająca niczym licealistka dziewczyna jest jedną z najlepszych matadorek świata. Shirley uwielbia zwierzęta, a one kochają ją jak matkę....

Shirley uwielbia zwierzęta, a one kochają ją jak matkę. Uratowała i wykarmiła dziesiątki malutkich koali i kangurów.

Amina została wygnana z wioski, ponieważ krewni oskarżyli ją o czary. Czy faktycznie jest wiedźmą czy był to pretekst, żeby pozbyć z domu się starej kobiety?

Heather jest idealną panią domu, a jednocześnie mistrzynią świata BASEjumpingu –najbardziej niebezpiecznym sporcie świata. Tyle że skoki spadochronowe zaczęła uprawiać dopiero po 40-tce…

Martyna Wojciechowska ma dar do wynajdywania niezwykłych bohaterek i skłaniania ich do intymnych wyznań. W trzeciej serii „Kobiety na krańcu świata” dziennikarka porusza tematy kontrowersyjne… Na Samoa rozmawia z kobietami, które urodziły się w ciałach mężczyzn, w Nepalu bada zawiłości seksu z trzema mężami, w Indiach próbuje zrozumieć czy w imię wiary można jeść ze szczurem z jednej miski, przyznaje się też do całowania się z kobietą. A wszystko to po to, żeby pokazać różnorodność świata, na którym żyjemy i nauczyć siebie i innych większej tolerancji.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

Jolka | 2019-02-10
Na półkach: Przeczytane, 2019
Przeczytana: 09 lutego 2019

Gwiazdkę dodaję za wydanie książki - gładki, błyszczący papier i mnóstwo rewelacyjnych, przepięknych zdjęć. Pani Martyna pisze bardzo ciekawie, wplatając fakty geograficzne i historyczne o odwiedzanych terenach, dane statystyczne zjawisk i problemów, które opisuje. Jej książki, bo nie jest to moje pierwsza pozycja z tej serii, zawsze mają bardzo duży walor informacyjny.
A o kobietach z różnych zakątków świata pisze ciepło i od serca.
Kiedy jednak czytam te wszystkie smutne historie o kobietach wyrzucanych z domów w Ghanie, z powodu rzekomej magii, albo o tych Hinduskach, które usługują szczurom cieszę się,że żyje w Polsce.
Wojciechowska opisuje kobiety z różnych stron świata, a tam hołdowanie wynaturzonym i hańbiącym, z naszego punktu widzenia, tradycjom to święta powinność.
W innych rozwiniętych regionach (tu Australia) odważne kobiety mają mnóstwo możliwości, by rozwijać swoje pasje, czasem bardzo ekstremalne.
Warto poczytać!

kortas10 | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Świetna! Nie czytałam poprzednich książek z tej serii, ale widziałam kilka odcinków programu w telewizji.
Przede wszystkim pięknie wydana: kolorowe, duże zdjęcia, niektóre treści oddzielone w ramkach, podział na rozdziały i podrozdziały.
Bardzo ciekawa! Nie sądziłam, że życie kobiet na tym świecie może tak wyglądać i tak różnić się od naszego...
Martyna ma świetny styl, przyjemnie się ją czyta. Jest i dramat, powaga, ale również wzruszenie i humor. Autorka może zainspirować... ;)
Mały tylko minusik za zbyt dużo historii w niektórych przypadkach.

inox70 | 2017-07-25
Przeczytana: 14 maja 2017

Przeczytałem pierwszą część i stwierdzam, że trzecia (drugiej nie udało mi się zdobyć) jest o wiele ciekawsza i opisuje przypadki bardziej charakterystycznych bohaterek poszczególnych części. Może to być jedynie tylko moja opinia. Polecam.

Orra21 | 2017-05-17

Kolejne ciekawe historie opowiedziane przez Martynę. Interesujący dobór wątków. Największe wrażenie zrobiły na mnie kobieta matador oraz kobieta posiadająca 3 męzów (zdjęcia z Nepalu przepiękne). Na dlugo też zapamiętam kobietę ekstremalną, która pokazała mi zupełnie inny sposób podejścia do życia.

Ervisha | 2016-10-28
Przeczytana: 28 października 2016

Lubię książki Pani Martyny Wojciechowskiej, gdyż wciągają od pierwszych stron, są ciekawe, interesujące i opowiadają o interesujących ludziach, oraz kulturach spotkanych w odległych zakamarkach świata. Tak też było i tym razem. Pani Martyna umie opowiedzieć o nich w taki sposób, że czytelnik ma wrażenie jakby spotkał się z opisywanymi osobami, poznał je osobiście - poznał ich życie, świat, kulturę, zwyczaje. Niektóre opowieści są wstrząsające a w inne ciężko jest uwierzyć - uwierzyć w to, że takie wierzenia, przez nas zwane "zabobonami" i guzłami jeszcze istnieją. To pasjonująca podróż po odległych zakamarkach świata.

czytam_podrozuje | 2016-10-14
Przeczytana: 03 lutego 2016

Bardzo lubię program, książka jest bardzo fajna, jednak dla mnie osoby, która oglądała wszystkie te odcinki jest to przeniesienie obrazu na papier. Brakło mi komentarzy i "czegoś z za kulis". Jeśli ktoś nie oglądał tej serii to na pewno przekaz z książki będzie bardzo dobrym powodem do rozpoczęcia obejrzenia.

Olala | 2016-05-03
Przeczytana: 02 maja 2016

W moim skromnym odczuciu,ta część wydała mi się najciekawszą z całego cyklu. Być może zadecydował o tym niebanalny dobór bohaterek, albo po prostu tematyka opowieści. Książka otwiera oczy na wiele spraw,ale przede wszystkim stawia pytania o naszą, europejską tolerancję względem innych kultur.Bardzo mi się podobała.

grzmich | 2016-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 01 lutego 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Po lekturze poprzednich części "Kobiety na krancu świata" spodizewałem się mniej więcej takiej właśnie książki. Nieodparcie mam wrażenie, że pierwsza częśc był napisana najciekawiej.
Pomimo tego warto zapoznać się również z tym tomem, ponieważ przedstawione historie są przedstawione często w sposób intrygujący.

mirabelka01 | 2015-12-16

ajatakanieuczesana | 2015-08-12

Lekko i przyjemnie napisana literatura podróżnicza. Opisy odcinków Kobiety na Krańcu Świata z danego sezonu. Najlepiej się czyta gdy nie widziało się sezonu lub po dłuższym czasie od oglądania programu.
Zarówno w miękkiej jak i w twardej okładce bardzo ładnie wydana książka, pełna ciekawych opisów i zdjęć.