Wielka księga zwierzaków

Okładka książki Wielka księga zwierzaków Martyna Wojciechowska
Okładka książki Wielka księga zwierzaków
Martyna Wojciechowska Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Słowne (dawniej Burda Media Polska)
2021-10-27
2021-10-27
książka o zwierzętach martyna wojciechowska literatura dziecięca

Okładka książki Sen o Wenecji Mafra Gagliardi, Štěpán Zavřel
Sen o Wenecji Mafra Gagliardi, Št...
Okładka książki Pora snu w zoo Gunther Jakobs (ilustracje), Sophie Schoenwald
Pora snu w zoo Gunther Jakobs (ilu...
Okładka książki Miejsce na skale Jol Temple, Kate Temple
Miejsce na skale Jol Temple, Kate Te...

„Wielka księga zwierzaków” to specjalne wydanie najlepszych opowieści Martyny Wojciechowskiej o mniejszych i większych zwierzętach z różnych zakątków świata. Dzięki jej spostrzeżeniom podczas licznych podróży dookoła świata czytelnik mamy możliwość poznania zwyczajów zachowania dzikich i udomowionych (jak choćby szczur czy kawia domowa) zwierząt.
Książka podzielona jest na dziesięć rozdziałów. Już sam wygląd spisu treści pokaże jak bardzo nieprzewidywalna i ciekawa jest ta książka. Otrzymamy bowiem mapę świata z umiejscowionymi na niej zwierzętami i dopiero do nich dodane są tekstowe odnośniki gdzie w książce znajdziemy informację o danym stworzeniu. W każdym takim rozdziale będziemy razem z Martyną przeżywać ciekawe przygody. To zwierzęta te są tu bezpośrednimi narratorami, co sprawia, że książkę czyta się w każdym wieku z wielkim zainteresowaniem.

Więcej na https://konfabula.pl/wielka-ksiega-zwierzakow-martyna-wojciechowska/

Książka podzielona jest na...

Dużo ciekawostek, ładne zdjęcia, wszystko uporządkowane i napisane w sposób chwytliwy, że nawet dorosły z ochotą przeczyta. Każda z opowieści niesie pozytywne wartości, więc dzieci wiele mogą z tego się nauczyć.

Edukacyjne książki dla dzieci o zwierzętach to masa ciekawostek. Jednak wcale nie tak łatwo zaciekawić dzieci do tego typu książek i muszą one być naprawdę ciekawe.

Kilka tygodni temu ukazała się książka Martyny Wojciechowskiej "Wielka księga zwierzaków".
Autorki nie trzeba przedstawiać, więc z góry możemy założyć że jest to bardzo dobrze napisana książka.

Podróżniczka zaprasza nas w podróż do najbardziej egzotycznych zakątków świata, podczas której poznamy historie wielu zwierząt. Tych bardziej jak i mniej znanych.
Odwiedzimy nie tylko wszystkie kontynenty poznając zwyczaje zwierząt ale również i morskie czy oceaniczne głębiny, w których kryje ogrom dziwacznych zwierzaków.

To naprawdę pięknie wydana książka, z dużą ilością kolorowych zdjęć, obok których trudno przejść obojętnie. Ciekawostką jest to, że znajdują się też tutaj prywatne fotografie podróżniczki z różnych spotkań z ciekawymi zwierzakami. Jeśli chodzi o treść to wszystko jest bardzo przystępnie napisane, tak by czytelnik w każdym wieku mógł przyswoić sobie te informację. Bartkowi co ciekawe najbardziej w ucho padł bąkojad...więc jak chce się dowiedzieć co to za zwierzak to obowiązkowo musicie sięgnąć po tą książkę.

Podróżniczka...

Czy znacie książkę "Wielka księga zwierzaków" wydaną przez Wydawnictwo Słowne ? 😍

352 strony fascynującej podróży po świecie zwierząt, w którą zabiera dzieci na kartach tej książki Martyna Wojciechowska

Martyna Wojciechowska - polska podróżniczka i dziennikarka ma na swoim koncie kilkanaście książek podróżniczych, w których w niezwykły sposób opisuje swoje własne doświadczenia z podróży oraz przekazuje czytelnikom informacje na temat otaczającego nas świata. 👏

Ta książka to nowe, super wydanie jej fascynujących opowieści o zwierzętach, które zostało uzupełnione o kolejne interesujące ciekawostki. 👍

Wystarczy otworzyć tę księgę na dowolnej stronie, aby przekonać się, że świat zwierząt jest niesamowity!

Już nie trzeba jechać na kraniec świata, aby go odkrywać tak jak ta znana podróżniczka.
😉

Wystarczy przeczytać tę książkę, aby poznać niesamowite treści wzbogacające naszą wiedzę o zwierzętach.

Po co żyrafie taka długa szyja?
Który zwierzak jest największym śpiochem?
Jakie paski ma zebra?
Co uwielbiają jeść orangutany?

Dzięki tej książce dzieci poznają odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania i wreszcie zaspokoją swoją ciekawość. 😍

Narratorami w książce są zwierzęta, a książka zawiera mnóstwo niesamowitych zdjęć, które w prosty sposób przekazują dzieciom wiedzę na ich temat.

Trzeba przyznać, że obok tej książki nie da się przejść obojętnie i po prostu trzeba ją przeczytać. 😉
Gorąco polecamy.

Nie jest to typowa książka przyrodnicza z masą ciekawostek i informacji, chociaż tych znajdziemy tutaj mnóstwo, ale jest to fantastyczna przygoda w świecie zwierząt, w którą zabierze dzieci Martyna Wojciechowska!

Poznamy młode zwierzaki, które opowiedzą nam swoją historię, dzięki czemu zgłebimy tajniki życia rozmaitych stworzeń. Narratorami w książce są zwierzęta, więc dzieci są zafascynowany podczas słuchania, gdy mali bohaterowie opowiadają o sobie.

Ta niepowtarzalna podróż po świecie zwierząt, niezwykłych miejscach i fascynujących kulturach. Wszystko opatrzone fantastycznymi zdjęciami, których jest tutaj pod dostatkiem i od ktorych nie da się oderwać oczu.

Ta książka to całkiem pokaźne tomiszcze, które dzieci pokochają!

• Edukacyjne
  • Zwierzęta
  • Gdów Łukasz
  • Biblioteka

Dodaj cytat z książki Wielka księga zwierzaków