Zapiski (pod)różne

Wydawnictwo: G+J
Podróże
Lady_B

Jak złapać największego węża świata, czy mongolska kuchnia wykwintnością dorównuje francuskiej, czym różni się wsiadanie do pociągu w Polsce od wsiadania do pociągu w ... Bombaju albo jak przewieźć samolotem (w bagażu podręcznym) dwumetrową lampę. Martyna Wojciechowska uwielbia podróżować, ponieważ każdy dzień w podróży jest jak jajko z niespodzianką. Jej najnowsza książka to zbiór felietonów, w których opisuje swoje przygody; czasami wesołe, czasami smutne, zawsze jednak uczące nas czegoś nowego o świecie, w którym żyjemy, a który widziany jej oczami jest tak niesamowicie inspirujący i piękny.

źródło opisu: http://www.empik.com/zapiski-pod-rozne-wojciechows...(?)

źródło okładki: http://www.empik.com/zapiski-pod-rozne-wojciechows...»

mięta | 2019-09-09
Przeczytana: 05 lipca 2019

Kopia z mojego bloga:
"Książka zawiera kilkanaście dłuższych notatek z podróży do różnych krajów. Każda jest o czym innym i troszke inny kraj przybliża. I tak "Kult kapcia" dotyczy japońskiej manii zmieniania kapci w zależnosci od pomieszczenia, są więc kapcie hotelowe do chodzenia po tamtejszych korytarzach, łazienkowe(tylko do użytku w łazience) ale również restauracyjne, pomylenie kapci to wielki nietakt. A w pokojach chodzi sie boso ;)
Równie interesujące są zapiski zatytuowane "Po prostu cuy" dotyczą jedzenia i dowiadujemy się,że w Ekwadorze jadają świnki morskie :(
Natomiast "Kanon urody" w skrócie opowiada o tym, że w krajach rzadko odwiedzanych przez turystów są zupełnie inne wytyczne urody niż myślą Europejczycy. Książeczka nie jest jakas duża, 194 strony wielkośc zeszytowa. Czyta sie ją bardzo szybko i jest mega ciekawa :) "

Polecam:)

Małgorzata Balcerzak | 2019-08-26
Przeczytana: 25 sierpnia 2019

Książkę tę bardzo przyjemnie się czyta. Jest w niej zawartych dużo krótkich życiowych historii z różnych podróży Martyny. Książka fajna, bardzo życiowa nie ma w niej nudnych,długich historii miejsc w których autorka była tylko jej życiowe przygody co czyni książkę bardzo ciekawą. Naprawdę polecam.

Wyśnioneksiążki | 2019-05-23

Cała ta historia złożona jest w formie notatnika. Widzimy tutaj zmięty papier i kartki z zeszytu. Jest to bardzo ciekawe i oryginalne - wręcz unikatowe. Książka jest w oprawie twardej, więc można ją czytać bez obaw, że z okładką coś się stanie. Kartki są śliskie co jest fantastyczne, a czcionka idealna dla oka.

Ja czytałam tę książkę w samochodzie jadąc nad morze i było to coś niesamowitego. To nie pierwszy raz jak czytam w aucie, ale poznawanie tej książki w podróży było czymś innym, czymś niezwykłym. Poznawanie tej historii w drodze to dla mnie wielkie przeżycie. Dodatkowo patrząc na zdjęcia w środku mam ochotę na poznanie nowych miejsc. ;)

Zapraszam na całą recenzję tutaj:

Gutka | 2019-04-08

Książka tak lekko napisana świetnie się czyta

psychozuo | 2018-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Bardzo przyjemna lektura, która pozwoli poznać mam różne zwyczaje z innych krajów, a także przedstawia wiele mądrości życiowych.

Dla zachęcenia cytat
"Mamy jedno życie i nie będzie dane nam przeżyć go jeszcze raz. Chcę mieć pewność, że zrobiłam wszystko, co możliwe, żeby nie żałować, że zmarnowałam choćby minutę".

Agacha | 2018-09-15
Przeczytana: 15 września 2018

Mała rzecz a cieszy. Krótkie migawki z podróży, esencja wyciągnięta z większej całości. Wprawdzie kojarzę, że niektóre historie są już mi znane, ale miło do nich wrócić. Ładnie wydana.

pati17053 | 2018-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2018

Taka średnia w swojej zawartości
Poruszyl mnie rozdzial o molestowaniu.

Aśka | 2018-02-03

Jedna z książek, przy której śmiałam się na głos.

lena1243 | 2017-09-20
Przeczytana: kwiecień 2016

Przygody podróżniczki o których nie dowiemy się z oglądania programu :)

Kinga | 2017-06-20
Przeczytana: 18 czerwca 2017

Jak tytuł wskazuje, dostaniemy kilkanaście zapisków przemyśleń i doświadczeń autorki w związku z osobami i miejscami, które poznała podczas swoich podróży. Dość luźna forma sprawia, że książkę czyta się przyjemnie i dość szybko. Niekiedy można się szczerze zaśmiać, ale i nieźle zdziwić. Wiele tematów zostaje nakreślonych w ciekawy sposób, który zachęca do szukania informacji, poznawania ludzi i świata. Książka dla wszystkich, którzy lubią podróże i szukają czegoś niezobowiązującego.