Epic

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki awatarów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Telbit
Epic
978-83-62252-52-7
Lucy_Cruel

Historia rozgrywa się w odległej przyszłości na planecie Nowa Ziemia skolonizowanej przez uciekinierów z Ziemi. Ponieważ dawny świat stanął na krawędzi zniszczenia z powodu wojny, w nowym świecie panuje nienaruszalne prawo: nigdy więcej przemocy. Wszystkie konflikty rozwiązywane są więc za pomocą gry komputerowej EPIC - to jedyna legalna forma walki, dlatego każdy mieszkaniec dba o swoją komputerową postać, za pomocą której w razie potrzeby może rozprawić się z wrogiem. Zwłaszcza że na najlepszych graczy czekają lukratywne stanowiska w rządzie...

14-letni Eric, po niesprawiedliwym potraktowaniu jego rodziców przez decydujące o wszystkim Biuro Przesiedleń, wraz z przyjaciółmi musi spełnić niebezpieczną misję, by położyć kres rządom Biura i ukończyć grę EPIC. Gdy jego komputerowa postać ginie w walce ze smokiem, tym razem wciela się w piękną kobietę i podejmuje wyzwanie, które grozi mu śmiercią zarówno w grze, jak i realnym świecie...

źródło opisu: Wydawnictwo TELBIT

źródło okładki: Wydawnictwo TELBIT

wiejskifilozof | 2017-04-18

Tak się składa,że nie gram w żadne gry.
A mimo,to bardzo mi się podobała.
Dużo tu ciekawych rzeczy, jak wkraczanie w krainę elfów i krasnoludów.
Książka bardzo fajna.

To naprawdę dobra i bardzo wciągająca opowieść. Nie zawiodłam się na niej i niezmiernie podobał mi się wykreowany świat i bohaterowie. Fabuła barwna, z wartką akcją i pełna przygód. Serdecznie polecam.

Meredith | 2014-02-24
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2014

Kolejna bardzo ciekawa wizja przyszłości.
Główny bohater mieszka na planecie Nowa Ziemia, gdzie przemoc jest zakazana. Wszystkie konflikty rozwiązuje się na arenie Epica - gry komputerowej. Wszyscy mieszkańcy tamtego świata poświęcają każdą wolną chwilę na grę, zbierają pieniądze, kupują coraz to nowsze wyposażenie swojego bohatera.
Erik przegrywa kolejny raz. Postanawia utworzyć nową postać - tym razem dziewczynę. Wydaje bardzo dużo pieniędzy na urodę, co w tamtej grze jest marnotrawstwem pieniędzy. Nadaje jej imię Cindella. Cindella jest pół rabusiem, pół wojowniczką. Od początku bardzo przypadła mi do gustu.
Erik wraz ze swoimi przyjaciółmi dokonuje niesamowitych rzeczy i próbuje przeciwstawić się egoistycznym władzom.
Gorąco polecam fanom fantastyki.

Rachel3 | 2015-02-26

Jedna z niewielu powieści s-f, które przeczytałam... i podobały mi się. Naprawdę, miłe zaskoczenie, choć fakt, że fabuła toczy się również w świecie gry komputerowej fantasy zapewne pomaga ;) Kolejne części ciut gorsze, ale też warto poświęcić im nieco uwagi.

książek: 1955
Tinkerbelle | 2014-04-19
Przeczytana: 19 kwietnia 2014

Przeczytałam w tempie błyskawicznym, nie dlatego, że to książka wybitna, ale zła nie jest. Zupełnie nie żałuję czasu poświęconego na lekturę, jak się gdzieś przypadkiem natknę na kolejne tomy, sięgnę po nie.

Narracja ok, postacie.... w zasadzie też, chociaż cały czas pamiętałam, że to tylko powieść, nie zaprzyjaźniłam się z nimi. Jak dla mnie przesłanie tej książki to, to że nie da się stworzyć utopii i w naturze ludzkiej jest też przemoc. Nie da się jej wyeliminować.

jowskama | 2014-04-21
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Na początku nie byłam przekonana co do tej książki. Autor, a zarazem twórca gier komputerowych zdecydowanie mnie nie przyciągnął. Już na początku stwierdziłam, że będzie to kolejna pozycja dla maniaków komputerowych, ale jednak coś przymusiło mnie aby ją przeczytać. Nie zawiodłam sie. Fabuła była światna, rzeczywistość przedstawiona przez autora była może troche przegięta, ale za to użekł mnie fantastyczny DE. Poza tym co chwile działo się coś nowego. Mysle, ze książka Kosticka nie jest tylko dla komputerowców. Szkoda tylko, że przekonałam się o tym sopiero po przeczytaniu :)

Milena | 2014-05-16
Przeczytana: 15 maja 2014
Jarka | 2011-12-28
Przeczytana: 27 grudnia 2011

Zanim sięgnęłam po książkę Kosticka spotkałam się z kilkoma opiniami, iż jest to pozycja dla informatyków, która raczej nie wciąga, a dodatkowo jest niezrozumiała dla przeciętnego czytelnika. Trochę mnie to zdziwiło, gdyż przeczytałam, że ta debiutancka powieść otrzymała wiele nagród i wyróżnień (m. in. IBBY). Conor Kostick mieszka w Dublinie, gdzie pracuje jako wykładowca historii średniowiecza. Spod jego pióra wyszło wiele historycznych, politycznych oraz kulturalnych artykułów. "Epic" jak już wspominałam jest jego debiutem prozatorskim i pierwszą częścią trylogii science fiction: Kroniki Avatarów.

Akcja rozgrywa się na skolonizowanej przez ludzi planecie, której nazwy nie podano. Aby pozbyć się konfliktów i wojen ustanowiono zasadę, że nie wolno używać przemocy. Przepis pozornie wydawał się dobry, jednak ludzkość zaczęła stosować go w skrajnej wersji. Za zwykłe młodzieńczą przepychankę, spoliczkowanie natrętnego adoratora, czy nawet użycie siły w obronie własnej trafia się na...

Adrianna | 2014-05-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 10 kwietnia 2014

Dzisiaj pragnę przedstawić wam moją krótką opinię dotyczącą powieści Conora Kosticka pt. "Epic". Książkę czytałam już spory czas temu, z tego powodu wiele elementów może mi umknąć. Mimo tego postanowiłam napisać o niej, ponieważ kolejne tomy już czekają na swoją kolej i na pewno będę chciała je zrecenzować i w pewnym stopniu porównać. Niestety nie mam pojęcia kiedy dokończę trylogię.

Przejdźmy do konkretów, czyli treści fabuły. Akcja ma miejsce w dalekiej przyszłości na planecie Nowa Ziemia, gdzie wszystkie konflikty rozstrzygane są za pomocą gry RPG. Głównym bohaterem jest czternastoletni Eric, którego rodzina została bardzo źle potraktowana, zmuszona do przeniesienia. Jedyną możliwością pominięcia tego jest zdobycie sławy w tytułowej grze. Wraz z zagłębianiem się w rozgrywkę bohaterowie odkrywają uszczerbki w polityce. Okazuje się, że sprawiedliwe rządy mają mało wspólnego ze sprawiedliwością.

Zacznijmy od minusów tej powieści, których znalazłam najwięcej. Później przejdziemy...

Taasteful | 2014-04-15

Witajcie na Nowej Ziemi, w świecie, w którym została zniesiona przemoc, a wszelkie konflikty rozstrzygane są na wirtualnej arenie gry Epic, która dla mieszkańców jest tam niczym chleb powszedni. To właśnie w tej fikcyjnej krainie ciężko harujesz, by zdobyć kilka miedziaków i to właśnie tam zdobywasz sławę i uznanie.
Eric od dawna interesował się postacią jego ojca w legendarnej grze. Na co dzień niczym nie różnił się od swoich rówieśników i sąsiadów – pracował na polu i jako szara, nijaka postać, szukał sposobu na szczęście w Epicu. Aż do czasu, kiedy spontanicznie stworzył i wcielił się w postać pięknej awanturniczki i odnalazł sposób, jak wraz z przyjaciółmi zabić smoka i zdobyć bogactwo, o którym marzy każdy gracz.
Kiedy jego ojciec zostaje zdemaskowany i wygnany przez Biuro Alokacji, Eric postanawia zacząć walczyć. Wraz z przyjaciółmi wyrusza na misję, której celem jest obalenie rządzących zarówno realnym światem, jak i Epicem. Nie wie jednak, że kiedy coś pójdzie nie tak nie...