Conor Kostick Wydawnictwo: Telbit fantastyka, fantasy, science fiction
fantastyka, fantasy, science fiction
978-83-62252-84-8
świat gry dla dzieci dla młodzieży

Najgorsza z trylogii.

Trzecia część, Edda, zrobiła na mnie lepsze wrażenie niż Saga, chociaż też jest dużo gorsza od Epica. Mi osobiście najbardziej rzucił się w oczy brak Nathana, który nagle zniknął, jakby nigdy go nie było. W tej części jest zbyt dużo zawirowań i niejasności, które pozostają niewyjaśnione.

Nie sądziłem,że czytanie tej sagi.Sprawi mi taką frajdę,nie znałem wcześniej autora.
Tom trzeci,kończy moją przygodę.Czułem się fantastycznie w tej książce/
Może,nie wrócę do niej.Przez parę lat,bo zbyt dobrze pamiętam.
Ale,co przeczytałem.To dało mi radość.
Super nastrojowy finał.

Osobiście jest to dla mnie książka bardzo niepotrzebna. Bardzo suche opisy niczym żywcem wyjęte z jakiejś sesji RPG. Dosyć drętwe zakończenie trylogii, która mogła się skończyć już na drugim tomie.

Podziwiam pana Kosticka za tak cudowne operowanie gatunkami zarówno fantasy, jak i urban, które w tej części przeplatają się i przenikają wzajemnie. Miłym urozmaiceniem jest wprowadzenie jeszcze jednej postaci, księżniczki Eddy, a także pomysłu odnośnie skryptowania, który umożliwił duży rozwój podległemu światu. Muszę przyznać, że spodziewałam się nieco innego rozwinięcia,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Penelopa w świecie Eddy jest księżniczką. Niczego jej nie brakuje, prócz bliskości innego człowieka. Otaczają ją jedynie bezrozumne, sterowane przez komputer postacie i jej opiekun, elektryczna inteligencja – Lord Scanthax, który to wykorzystuje jej zdolności do tworzenia broni i podbojów nowych światów. Po zniszczeniu Epica, Ruin i Mitu jego celem stała się Saga.
Kiedy...

Po tytule spodziewałam się jakiegoś nawiązania do mitologii nordyckiej, a tu kicha :P Ale książka i tak fajna ;)

- Zobacz, to nasza wspólna chwila, leżymy obok siebie. Ale jesteśmy samotni w myślach, w zrozumieniu tego co nas otacza ...

Szkoda, że się już skończyło...

Ostatnia część trylogii awatarów - ciekawa. Jest nowa bohaterka, oraz oczywiście ci poprzedni. Nie będę się rozpisywać, ale powiem że wszystko kończy się tutaj.

Moja ulubiona część: Epic. Czemu? Bo uwielbiam fantasy :)

Książka trzyma poziom pozostałych, nie trzyma w napięciu, ale bardzo gładko sunie się w fabule od strony do strony, od tomu do tomu.
To ostatnia część, w której bohaterowie jeszcze bardziej zagłębiają się w światy wykreowane przez ludzi.
Bardzo fajny i ciekawy jest wątek Penelopy.
Sama nie wiem czy to mankament, ale powieści te są "wygładzone", jakby bardziej skierowane do...

Dyskusje

• Fantasy