Edda

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Kroniki awatarów". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Telbit
Edda
978-83-62252-84-8
Livre

Witajcie w świecie Eddy… Wszyscy mieszkańcy Eddy składają się z pikseli – z wyjątkiem Penelopy. Podczas gdy jej ludzkie ciało utrzymywane jest przy życiu w szpitalnym łóżku, jej awatar biega samopas i może zrobić dosłownie wszystko… łącznie z wytworzeniem zabójczej broni dla swojego opiekuna, lorda Scanthaxa. Gdy ostatni władca Eddy decyduje się na inwazję innych wirtualnych światów,...

Witajcie w świecie Eddy…

Wszyscy mieszkańcy Eddy składają się z pikseli – z wyjątkiem Penelopy. Podczas gdy jej ludzkie ciało utrzymywane jest przy życiu w szpitalnym łóżku, jej awatar biega samopas i może zrobić dosłownie wszystko… łącznie z wytworzeniem zabójczej broni dla swojego opiekuna, lorda Scanthaxa. Gdy ostatni władca Eddy decyduje się na inwazję innych wirtualnych światów, Erik-Cindella z „Epica” i Zjawa z „Sagi” stają się częścią historii i biorą udział w ostatecznej, wielkiej wojnie między wszechświatami. Czy jest szansa na pokojowe rozwiązanie? Czy jednak wszystko musi się rozstrzygnąć za sprawą mieczy i pistoletów?
Porywająca fabuła i połączenie techniki z fantastyką sprawiają, że książki Kosticka dają emocje porównywalne z najlepszą grą!

źródło opisu: paranormalbooks.pl

źródło okładki: paranormalbooks.pl

wiejskifilozof | 2017-04-19

Nie sądziłem,że czytanie tej sagi.Sprawi mi taką frajdę,nie znałem wcześniej autora.
Tom trzeci,kończy moją przygodę.Czułem się fantastycznie w tej książce/
Może,nie wrócę do niej.Przez parę lat,bo zbyt dobrze pamiętam.
Ale,co przeczytałem.To dało mi radość.
Super nastrojowy finał.

Rachel3 | 2015-02-26

Po tytule spodziewałam się jakiegoś nawiązania do mitologii nordyckiej, a tu kicha :P Ale książka i tak fajna ;)

Fuzja | 2012-10-07

www.naszerecenzje.wordpress.com | www.czytajzfantazja.blogspot.com

„Edda” to trzeci i ostatni tom cyklu „Kroniki Awatarów”. Ta trylogia wywołała niemałe zamieszanie w świecie fanów fantastyki. I choć jedni opowiadają się za opinią jakoby była to jedna z ciekawszych powieści gatunku, inni twierdzą, że powieść jest skomplikowana i trudna do zrozumienia, to jednego nie można jej odmówić, mianowicie faktu, że bazuje na niesamowicie oryginalnym pomyśle.

Penelopa jest piętnastolatką, która jako jedyna w świecie Eddy nie składa się z pikseli. Jej ciało utrzymują przy życiu maszyny, natomiast jej awatar żyje w wirtualnym świecie opływając w bogactwo i luksusy. Wydaje się, że dziewczynie nie brak niczego… Jednak prawda jest inna. Penelopa nie może już znieść towarzystwa jedynej inteligentnej istoty z jaką ma kontakt. Lord Scanthax, to ucieleśnienie wiecznie niezaspokojonego władcy, kierowanego żądzą podbojów. Kiedy w Sadze, świecie w którym żyje Zjawa, bohaterka poprzedniego tomu...

Chyba najlepszy tom z trylogii. Zakończony dość spokojnie, czego się osobiście nie spodziewałam. Jedynym minusem jest szybka walka główna. Może to nie Tolkien, ale trochę zbyt szybko się ze wszystkim uwineli. Książka, którą bardzo szybko się "wciąga" (czytaniem bym tego nie nazwała bo zjadłam tą książkę w jeden dzień). Generalnie najlepsza część, lecz każdy to musi sam sprawdzić i ocenić.

książek: 1994
Tinkerbelle | 2014-10-14
Przeczytana: 14 października 2014

Książka trzyma poziom pozostałych, nie trzyma w napięciu, ale bardzo gładko sunie się w fabule od strony do strony, od tomu do tomu.
To ostatnia część, w której bohaterowie jeszcze bardziej zagłębiają się w światy wykreowane przez ludzi.
Bardzo fajny i ciekawy jest wątek Penelopy.
Sama nie wiem czy to mankament, ale powieści te są "wygładzone", jakby bardziej skierowane do nastoletniego czytelnika, a nie dorosłego.

Dobrana | 2013-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2013

,,Edda" to już trzecia część Kronik Awatarów. Po przeczytaniu pierwszych dwóch tomów naturalnie przeszłam do zamknięcia trylogii.
Poznaliśmy już pierwsze dwa wirtualne światy - Epic oraz Sagę. Ostatni tom uwświadamia, że jest ich więcej. Akcja rozpoczyna się w świecie znanym jako Edda, w którym wszystko składa się z pikseli. Mieści się w nim imperium Lorda Scanthaxa. Ludzie opuścili to miejsce wiele lat temu. Zostawili jednak niemowlę, dziewczynkę o imieniu Penelopa. Jej ciało pozostaje w szpitalnym łóżku, gdzie roboty i różne urządzenia podtrzymują je przy życiu. Nastolatka tworzy awatara Księżniczkę, dzięki któremu może się poruszać po Eddzie. Lord Scanthax potrzebuje jej, ponieważ tylko ludzka istota potrafi skryptować, czyli krótko mówiąc tworzyć różne wirtualne przedmioty i nie tylko. Lord pragnie, by stworzyła dla niego śmiercionośną broń, która pozwoliła, by mu na podbicie Sagi. Penelopa zaś coraz miej mu ufa, zaczyna się buntować i zadawać pytania.
...

Tygi | 2016-04-08
Przeczytana: 01 kwietnia 2016

Penelopa w świecie Eddy jest księżniczką. Niczego jej nie brakuje, prócz bliskości innego człowieka. Otaczają ją jedynie bezrozumne, sterowane przez komputer postacie i jej opiekun, elektryczna inteligencja – Lord Scanthax, który to wykorzystuje jej zdolności do tworzenia broni i podbojów nowych światów. Po zniszczeniu Epica, Ruin i Mitu jego celem stała się Saga.
Kiedy Zjawa – władczyni Sagi odkrywa pojawienie się w jej świecie tajemniczego portalu bez wahania chce dowiedzieć się czym on jest. Ludzie z Nowej Ziemi z Erikiem i jego awatarem Cindellą na czele postanawiają jej pomóc. Nie znając sił i zamiarów wroga podróżują przez kolejne wirtualne światy by w końcu osobiście poznać Lorda Scanthaxa.

„Edda” podtrzymuje dobry poziom trylogii. Porównując ją do „Epica” jest nieco lepsza, ale nie tak jak „Saga”, nie dorównuje jej. Mimo to czyta się przyjemnie. Gdybym miała określić powieść jednym zdaniem, z pewnością było by to „Lekka książka na długi wieczór”, ze względu na to, że...

Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie zbudowanym z pikseli, stworzonym dawno temu przez ludzi... W świecie, który może być zmieniany przez dzieci Adama i Ewy poprzez skryptowanie...
Penelopa jest człowiekiem, który posiada własnego avatara w EDDZIE, Księżniczkę. Przez lata dzięki skryptowaniu zmieniała EDDĘ, wprowadzając do niej nowe bronie i postacie. Lord Scanthax pragnie, aby stworzyła mu coraz lepsze i bardziej zabójcze bronie - pragnie zdobyć kolejny świat, który może okazać się najtrudniejszym z dotychczasowych przeciwników. Jednak Penelopa coraz mniej mu ufa i mniej chętnie podchodzi do powierzonemu jej skryptowaniu. Zaczyna się zastanawiać, kto jest jej przyjacielem, a kto - wrogiem...

Platine | 2012-12-25
Przeczytana: 23 grudnia 2012

Ta książka naprawdę zawiodła moje oczekiwania. Nie mówię, że była zła,kiepsko napisana, po prostu spodziewałam się czegoś więcej. Epic mnie zachwycił, Saga była świetna, Eddę zapamiętam tylko jako zakończenie serii. Obyło się bez fajerwerków i eksplozji euforii. Wręcz nie mogłam przebrnąć przez momenty wędrówki, zwłaszcza na początku. Niemniej, pozostała mi sympatia do dawnych bohaterów, a i końcówka nie rozczarowuje.

Vicky | 2012-06-23
Przeczytana: 2012 rok

„Edda” to już trzeci tom „Kronik Awatarów”, znakomitej trylogii autorstwa twórcy pierwszej na świecie gry LARP (Live Action Role Playing), Conora Kosticka. Tak jak w przypadku drugiej części nie miałam pojęcia czego mogę się spodziewać, tak po tej oczekiwałam wartkiej akcji oraz nowych, niezwykłych, wirtualnych światów. I nie zawiodłam się – zdecydowanie!

Penelopa ma piętnaście lat. Mieszka sama, w opuszczonej kolonii, a przy życiu utrzymują ją roboty sterowane przez tak zwaną „sztuczną inteligencję”. Jej ciało jest zaniedbane i wychudzone, ale nie zagraża mu żadne niebezpieczeństwo. Za to stworzony w grze awatar, to opływająca w luksusy księżniczka. Nic więc dziwnego, że to właśnie tam dziewczynka pragnie spędzać swój czas. Problem jednak polega na tym, że coraz bardziej zaczyna doskwierać jej samotność, ponieważ w Eddzie, grze do której świata należy, jedyną inteligentną formą życia jest, mający obsesję na punkcie podbojów, lord Scanthax.

To jednak nie wszystko. W książce...