The Crown Conspiracy. Avempartha
Hersus

Pościgi, pojedynki, magia, spiski i zamachowcy – w tej książce znajdziecie wszystko, za co pokochaliście fantasy! Zamordowany został król. Władza przeszła w ręce spiskowców, którzy sądzili, że każdy element ich planu był doskonały. Poza jednym. Winą próbowali obarczyć Royce’a i Hadriana. Ci nie są jednak byle złodziejaszkami i nie pójdą dobrowolnie pod pręgierz. To okryty złą sławą duet...

Zamordowany został król. Władza przeszła w ręce spiskowców, którzy sądzili, że każdy element ich planu był doskonały. Poza jednym. Winą próbowali obarczyć Royce’a i Hadriana. Ci nie są jednak byle złodziejaszkami i nie pójdą dobrowolnie pod pręgierz. To okryty złą sławą duet Riyira, i nikt nie powstrzyma ich przed krwawą zemstą! Los królestwa spoczywa w rękach dwóch najemników.

źródło opisu: Wydawnictwo Prószyński i S-ka, 2011.

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Eleckra | 2018-07-31
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 31 lipca 2018

Co by tu napisać....

"Królewska krew. Wieża elfów" to wydane w jednym tomie dwie pierwsze części serii "Odkrycia Riyrii". Wydawanie w jednej dwóch książek to pomysł ostatnio coraz rzadszy, choć dla czytelników zwykle pozytywny. Takie "więcej za mniej" w wersji książkowej. Mi osobiście jakoś takie rozwiązanie nigdy nie przypadało do gustu. Czasami kończąc pierwszą część wydania miałoby się ochotę rzucić całość w kąt, ale głupio zostawiać to takie "niedoczytane", więc brnie się dalej. I tak też miałam z "Królewska krew. Wieża elfów".

"Królewska krew" to dno. Badziewie pozbawione charakteru, pomysłu i efektu. Miła opowieść o szlachetnych złodziejach niesłusznie oskarżonych o zabójstwo króla, którzy mimo to chcą z własnej, nieprzymuszonej woli ratować jego następce. Który, ciekawostka taka, parę godzin wcześniej skazał ich na śmierć w męczarniach. Podziękuję za taką bajeczkę. Nie ten przedział wiekowy. Bohaterowie mdli, historia mdła, wszystko mdłe. Tacy "Zwiadowcy" tylko...

Agata | 2016-09-02
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Książka wciąga od samego początku. Rewelacyjnej dwójki przyjaciół nie da się nie lubić, zwłaszcza że nie są oni pozbawieni poczucia humoru, a takich błyskotliwych bohaterów to ja uwielbiam ;) Ponadto powieść napakowana jest akcją, dzięki której nie da się nudzić. Niestety osoby szukające wielowątkowej fabuły mogą być zawiedzione, jednak ja nie jestem rozczarowana, bo akurat takiej lekkiej książki potrzebowałam. Dla osób chcących przeczytać niewymagającą powieść z gatunku fantasy będzie to idealna lektura. Polecam!

Fidel-F2 | 2017-11-01

Komentarz dotyczy czterech pierwszych tomów cyklu - Królewska krew, Wieża elfów, Nowe imperium, Szmaragdowy sztorm

Oto kolejna opowieść o dwóch takich, co ukradli to i owo. Opowieść o dużym i małym, silnym i sprytnym, którzy wiodąc mało rzucające się w oczy życie wyjętych spod prawa fachowców od ciemnej i mokrej roboty, wplątują się w wielką politykę i koniec końców będą musieli uratować świat. Początkowo, mam tu na myśli pierwszy tom, fabuła jest dość kameralna, o niewielkim znaczeniu i zasięgu terytorialnym. Ot, zamach stanu w niewielkim królestwie. Jednak im dalej w las tym intrygi rozdymają się do granic znanego świata a przymiotnik "epicki" usilnie pcha się nieproszony do pierwszego szeregu.

Dwaj główni bohaterowie, Hadrian i Royce, to złodzieje, najemnicy i mordercy o prawych i szlachetnych charakterach oraz gołębich sercach. Brzmi to jak oksymoron i rzeczywiście podczas lektury odczuwalny jest pewien dysonans poznawczy. Bo niestety nie otrzymujemy dzięki temu jakoś...

deskath | 2013-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Przyjemna książka fantasy, ale szczerze mówiąc nie wyróżnia się za bardzo na tle całego gatunku. Bohaterowie są szablonowi, fabuła też nie grzeszy oryginalnością, lecz mimo to książka sprawdza się świetnie podczas podróży.

anek7 | 2011-11-04
Przeczytana: 31 października 2011

Z mojej (niezbyt wielkiej co prawda) znajomości literatury fantastycznej wynika, że od czasu kiedy Tolkien wymyślił swoją Drużynę Pierścienia autorzy zajmujący się tym gatunkiem literackim dzielą się generalnie na dwie grupy - tych, którzy usilnie starają się wymyślić coś zupełnie odmiennego niż świat Śródziemia oraz tych, którzy, czasem nawet nieświadomie, powielają historię wędrówki, niebezpiecznych przygód i rodzącej się współpracy i przyjaźni pomiędzy różnymi rasami. I jak to bywa jednym, pomimo zastosowania ogranego szablonu, wychodzą spod pióra literackie, no może nie diamenty, ale z pewnością perełki, natomiast innym wychodzi coś zgoła odmiennego...
Dlaczego o tym piszę? Otóż przeczytałam właśnie książkę, która wpisuje się w nurt powieści, na których widać piętno Tolkiena, ale która jest przy tym oryginalna i świeża, niektóre rozwiązania da się przewidzieć, ale są tak przedstawione, że czyta się z autentycznym zainteresowaniem.

Autorem pozycji o której mowa jest Michael J....

krakowskie-puchi | 2014-06-28
Na półkach: Przeczytane, Fantasy, Rok 2014
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Niekiedy czytając opinie innych czytelników o tej czy innej książce zdarza się, że nad moją głową zawisa wielki znak zapytania i jedyne, co przychodzi mi na myśl to to, że albo egzemplarz w moich rękach to jakaś inna książka, przez pomyłkę drukarską opatrzona nieodpowiednią okładką, albo jestem kosmitką nadającą na zupełnie innych falach niż reszta Ziemian. No bo jak inaczej wytłumaczyć, że za wychwalane przez innych "dzieło" ja osobiście nie dałabym złamanego grosza?

Tak ma się rzecz z przygodami Hadriana i Royce'a, autorstwa Michaela Jamesa Sullivana. Nie chodzi nawet o samą treść, bo pomysł na fabułę autor miał nie najgorszy (nie najlepszy również), a i dwójka głównych bohaterów da się lubić (choć nie powiem, żeby jakoś bardzo zależało mi na ich losie i sukcesie tego, co sobie przedsięwzięli). Złodzieje, księżniczki, zabójstwa królów i spiskujący Kościół, plus okrasa w postaci czarnoksiężnika, krasnoluda i wężo-smoko-podobnego stwora. Niby wszystko na swoim miejscu.

Tym, co...

ElaF | 2018-04-12
Przeczytana: 11 kwietnia 2018

Mimo, iż przewidywalna. To czyta się b. dobrze.
Podobał mi się świat stworzony przez autora.

Nocny | 2012-03-04

Bardzo dobre dwie książki w jednym wydaniu. Wciągająca fabuła, powrót do korzeni fantasy, a przy tym oryginalne pomysły. Dużo akcji i dużo jej zwrotów.

Do lektury zabierałem się z dystansem, spodziewałem się banalnej historii, która zawsze kończy się dobrze, sprawia wrażenie sztampowej i prostej. Natomiast dostałem kawał dobrej fantastyki.

Polecam gorąco!

jw23 | 2015-05-27
Przeczytana: 24 maja 2015

Rewelacja. Pierwsze dwa tomy czytało się świetnie. Lekko, łatwo, wesoło i przyjemnie. Intrygi, sensacje i tajemnice. Polecam. Z przyjemnością sięgnę po kolejne tomy.

Artur | 2013-12-01
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2013
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Jak z różnych elementów poskładać całkiem fajną całość? Jeśli ktoś miałby z tym problem - powinien zwrócić się do autora po kilka lekcji. Nie mamy tu nic czego byśmy nie znali z innych książek fantasy czy choćby baśni i bajek dla dzieci. Jest magia, dawno zapomniana, nagle odnaleziona. Są rycerze, spiskowcy, łotrzykowie. Są dobrzy, są źli, są trudni w ocenie.
Tylko, że to wszystko jest ładnie oczyszczone, wybłyszczone i świetnie podane. Czyta się lekko, z uśmiechem, ma się wrażenie oglądania dobrego filmu przygodowego. Tak myślę, że właśnie ta przygoda jest kluczem, jest odpowiednio i umiejętnie prowadzona, nie nudzi, może nie zaskakuje - ale jest bardzo satysfakcjonująca.

Książka opisuje przygody dwóch złodziei / łowców / najemników (niepotrzebne skreślić), którzy dzięki swoim niecodziennym umiejętnościom nie tylko otrzymują zadania typu mission impossible ale też wplątują się w walkę o losy świata. Po przeczytaniu tego tomu ma się po prostu ochotę by sięgnąć po kolejny, a to...