Królewska krew. Wieża elfów

Okładka książki Królewska krew. Wieża elfów
Michael James Sullivan Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Odkrycia Riyrii (tom 1-2) Seria: Seria "Nowej Fantastyki" fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Odkrycia Riyrii (tom 1-2)
Seria "Nowej Fantastyki"
The Crown Conspiracy. Avempartha
Prószyński i S-ka
2011-10-18
2011-10-18
Edward Szmigiel

Podobnie jak "Kroniki Ryrii" napisane ciekawie i z humorem, dobrze się czyta.

Pierwsza część przygód pary łotrzyków (czytam w kolejności wydania) i zaraz zabieram się za następną.
Bohaterami są dwaj złodzieje z wieloletnim stażem i wyrobioną renomom. Mamy tutaj do czynienia z dorosłymi doświadczonymi mężczyznami, którzy trochę już w życiu przeszli, więc ich umiejętności są wiarygodne. W literaturze fantasy (nawet jeśli książka jest dobra) dość często...

W porównaniu do kronik tutaj bohaterowie jakby nie mieli charakteru

Prequele od których zacząłem przygodę z tym uniwersum stoją pisarsko zdecydowanie wyżej, ale to nadal bardzo przyzwoite fantasy. Sięgnę po kontunuację

Wtórna do porzygu, bez polotu.
Ale! Dla nastolatka na start z fantasy powinna być bardzo spoko.

Autor ociera się geniusz pisarski. Łatwy język, ciekawa fabuła, delikatna fantastyka. Polecam książkę tym co kochają Wiedźmina. Polubią i tę książkę !

Dobrze się zapowiada.

Witam, mam pytanie jak brzmi ostatnie zdanie w tomie 1 i jak brzmi ostatnie zdanie w tomie 2. Ma ebook'a i wydaje mi się, że jest niekompletny. Z góry dziękuję.

Skończyłam tylko dlatego, że mam potrzebę domknięcia i nie lubię zostawiać niedokończonych książek

Bardzo przyjemna seria, pełna przygód i ciekawych postaci. Główni bohaterowie są stworzeni na podstawie sprawdzonego od lat schematu, w którym im bardziej odmienne osobowości się zaprzyjaźnia tym ciekawsza staje się historia. Moim zdaniem autorowi wyszło to bardzo dobrze. Postacie Hadriana i Royca są do tego stopinia interesująca, że chce się czytać dalsze części choćby...

• Fantastyka
  • Fantasy