Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Tron Szarych Wilków

Tłumaczenie: Dorota Dziewońska
Cykl: Siedem Królestw (tom 3)
Wydawnictwo: Galeria Książki
The Gray Wolf Throne
han, raisa
aferka93

Han Alister był przekonany, że utracił już wszystkich, których kochał. Gdy jednak odnajduje swoją przyjaciółkę Rebekę Morley bliską śmierci w Górach Duchów, wie, że zrobi wszystko, by ją uratować. Gotów jest podjąć każde wyzwanie, lecz nic nie jest w stanie przygotować go na to, co wkrótce odkryje: że piękna, tajemnicza dziewczyna, którą znał jako Rebekę, to w rzeczywistości Raisa ana’Marianna, następczyni tronu królestwa Fells. Han czuje się zraniony i zdradzony. Wie, że nie czeka go przyszłość z błękitnokrwistą Raisą, w dodatku obwinia rodzinę królewską o zamordowanie jego mamy i siostry. Jeżeli jednak Han ma się wywiązać z dawno zawartej umowy, musi zrobić, co w jego mocy, by Raisa została królową.
Tymczasem niektórzy nie cofną się przed niczym, by nie dopuścić do objęcia tronu przez Raisę. Po każdym kolejnym zamachu na jej życie dziewczyna zastanawia się, ilu jeszcze prób potrzebują jej wrogowie, by w końcu dopiąć swego. Serce podpowiada jej, że może obdarzyć zaufaniem eks-złodzieja, który okazał się czarownikiem. Księżniczka chce w to wierzyć – przecież już nie raz ją uratował. Jednak w sytuacji, gdy niebezpieczeństwo czyha na nią z każdej strony, może polegać jedynie za własnym rozsądku i żelaznej woli przeżycia – czy to wystarczy?

źródło opisu: Galeria Książki, 2012.

źródło okładki: Galeria Książki

lacerta | 2015-11-26
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 25 listopada 2015

Chyba kompletnie straciłam serce do serii. O ile dwa pierwsze tomy zaciekawiły mnie, to przy trzecim odczuwałam jedynie irytację i znużenie.
Bohaterowie zaczęli mnie strasznie drażnić. A biorąc pod uwagę moją niechęć do Rai, która trwała od samego początku, fragmenty z nią związane napawały mnie wręcz fizycznym bólem. Cała część, właściwie, kręci się wokół Rai i Hana, także po 1/3 książki nie byłam w stanie znieść więcej tej pary i ich ciągłych rozmyślań i wewnętrznych monologów.

Tak naprawdę, zamiast ciekawej przygody dostałam tanie młodzieżowe romansidło. I nic więcej.

Tirindeth | 2012-05-10
Na półkach: Ebooki, Ulubione, Przeczytane

Raisa ana’Marianna zostaje porwana i właśnie jest w drodze do rodzinnego Fells, gdy niespodziewane wypadki dają jej możliwość ucieczki. Dziewczyna jednak nie czuje się bezpieczna, gdyż wie, że w cieniu może czaić się wróg gotowy zadać śmiertelny cios. Raisa jest jednak zdeterminowana i pragnie powrócić do domu, by pogodzić się ze swoją matką – Królową i opanować napiętą sytuację w kraju. Siedem Królestw drży przed nieuchronnie zbliżającą się wojną, która powoli pożera poszczególne krainy. Tymczasem w ślad za Raisą wyruszają Amon Byrne i Hanson Alister – każdy pragnie odnaleźć przyjaciółkę całą i zdrową. Kiedy jednak Han dowiaduje się, że Rebeka Morley nie jest tym, za kogo ją uważał, wszystko się zmienia. A to dopiero początek jego przygody z arystokratami, których tak bardzo nienawidzi…

„Wiedz, że czasami trzeba wybrać powinność ponad miłość. Nie zapominaj o powinności. Ale wybieraj miłość, kiedy to możliwe.” *

Tron Szarych Wilków to trzecia część czterotomowej serii Siedmiu...

Rachel3 | 2015-03-08

Muszę przyznać, że jestem pod wrażeniem. O ile pierwsza i druga część były niezłe - i nic więcej - o tyle ta zasłużyła na gwiazdkę w górę. Mamy do czynienia ze znacznie większą ilością intryg i polityki niż wcześniej, ponadto więcej zwrotów akcji. Czy niespodziewanych? Cóż... Póki co wszystkie moje typy co do postaci, które zginą, się sprawdzają. I nawet mniej więcej timing, tak samo z innymi zdarzeniami... No i, co gorsza, już od poprzedniej części Han i Raisa imają się do siebie, czyli dodatkowego respektu do autorki raczej nie będzie :/ Za to, co ciekawe, polubiłam ich oboje, zwłaszcza Hana. W poprzednich tomach byli mi w zasadzie obojętni, teraz już troszkę przejmuję się, jak ich historia się skończy.

Przede mną jeszcze jeden tom i mam nadzieję, że stanowi on finał, na jaki ta seria zasłużyła. Oby wybił się jeszcze o jedną gwiazdkę w górę ;)

Wonderlandofbooks | 2014-04-17
Na półkach: Przeczytane, Fantastyka, 2014
Przeczytana: 17 kwietnia 2014

Jest to moje trzecie i póki co, przed ostatnie spotkanie z dziełami autorki. I wiecie co, trochę się z tego cieszę. Pamiętam, kiedy z okazji urodzin miałam wybrać sobie książkę w Matrasie. Od razu mój wzrok przyciągnęła okładka ,,Króla Demona" i postanowiłam, że pojedzie ze mną do domu. Liczyłam, że książka wciągnie mnie w większym stopniu (i mówię tu zarówno jak i o pierwszej, jak i o kolejnych częściach).

Raisa po ucieczce, dała radę ulokować się w miarę bezpiecznym miejscu.
Jednak, jak sama dobrze stwierdziła, jej wrogowie nie śpią, i nie spoczną jej poszukiwać dopóki nie przejdzie granicy. Więc jak to bywa z zaradnymi księżniczkami, przygotowuje plan. Wydawać by się mogło, że idealny. A jednak miał pewne wady (których Wam nie zdradzę)...
Przy tym wątku bardzo się cieszyłam, że pojawili się bohaterowie (a właściwie pojawił się), których darzę sympatią. Ale niestety na krótko:(.
Główna bohaterka bowiem wpada w poważne tarapaty, i wydawać by się mogło, że to już koniec, ale...

Die_Toten_Maus | 2016-04-02
Przeczytana: 29 marca 2016

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Kolejną część sagi "Siedem Królestw" pochłonęłam w zastraszającym tempie. Sytuacja robi się naprawdę nieprzyjemna, wręcz tragiczna. Cóż w tym tomie działo się dużo, jednak...
Raisa uciekła i ukrywa się w gospodzie, czeka na kogoś z kim mogłaby przedostać się do Fells. Tam znajduje ją ojciec Amona i to razem z nim i jego kompanami wraca do ojczyzny. Prawie... kilkakrotne zamachy na życie następczyni tronu doprowadzają do tego, że Raisa prawie wyzionęła ducha w górach, ale Alister ją uratował. Ogólnie było ciężko.
W książce są dwa ważne zwroty. Pierwszym jest tajemnicza śmierć królowej Marianny. Drugim - moment, gdy Han dowiaduje się kim jest Rebeka. Przyjął to całkiem dobrze, a przynajmniej udaje dobrze.
Raisa próbuje utrzymać swoją pozycje, co jest trudne. Alister znów jest zamieszany w jakieś bagno, choć ciężko podejrzewać mi go o mordowanie magów. Zbyt wiele osiągnął. Jest przy księżniczce jako "prywatny ochroniarz", dostał stanowisko w Radzie i ogólnie to niezła z niego...

Dzika_Róża | 2015-09-29
Przeczytana: 28 września 2015

Ta seria serio wciąga jak nie wiem co, w ogólę język pani Wiliams jest niesamowity. Troszeczkę żałuję że postać Tancerza ani Cat nie jest rozwinięta :( No i liczyłam iż Han ujawni Krukowi że jest jego potomkiem w tym tomie i że Bayardzi tez się dowiedzą o tym. Niestety lecz musimy poczekać chyba z tym jeszcze troszeczkę. aLE TAk polecam całą serię bez dwóch zdań, wy zaczynajcie a ja przechodzę do tomu 4 :)

GrzegorzIgnacy | 2018-08-13
Przeczytana: 19 lutego 2013

Trzecia część historii Hana Alistera i Raisy ana'Marianny nosząca tytuł: Tron Szarych Wilków, mniej więcej do połowy galopuje, dając czytelnikowi mnóstwo radości z zagłębiania się w meandry opowieści stworzonej przez Williams Chimę. Porwanie, a potem dramatyczna ucieczka przyszłej królowej Fells przed złoczyńcami i towarzyszące temu zwroty akcji naprawdę mnie pochłaniały. Autorka nie oszczędza bohaterów, w sumie to jest dla nich wyjątkowo bezlitosna. Królowa Marianna dołączyła do duchów Szarych Wilków za sprawą tajemniczego zajścia (może napiszę od razu zejścia), tymczasem Rada Czarowników dąży do obsadzenia na tronie królestwa Fells jej młodszej córki Mellony, co oczywiście nie podoba się klanom, w szczególności Averillowi Lekkiej Stopie Demonai. Raisa rozdarta jest między dwóch mężczyzn. W dodatku według obowiązującego prawa z żadnym z nich...

earshey | 2015-09-06

I tak oto dotarłam już do przedostatniego tomu sagi o młodej (już) królowej, czarownika Alistera, jego gangu oraz królestwa Fells.
Poprzednie dwa tomy postawiły wysoko poprzeczkę dla autorki, ale nie zawiodła mnie po raz kolejny!
Wiele wolę nie pisać, aby nie zdradzić zbyt wiele, książki nie znajdziecie w internecie - płonne wasze nadzieje, szkoda wam pieniędzy? Nie żałujcie na nią, bo warto.
W III tomie wszystkie karty zostają odkryte.
Wiele śmierci, smutku i płaczu niesie się po górach echem.
Młoda królowa króluje w swym domu, ale czy to naprawdę jej kawałek podłogi?
Granica pomiędzy przyjaciółmi a wrogami się zaciera,
komu ufać? kogo zabić?
Szukajcie odpowiedzi w Edionie, nie szukajcie miłości bo jej nie znajdziecie.

GrzegorzIgnacy | 2018-06-06
Przeczytana: 19 lutego 2013

Trzecia część historii Hana Alistera i Raisy ana'Marianny nosząca tytuł: "Tron Szarych Wilków", mniej więcej do połowy galopuje, dając czytelnikowi mnóstwo radości z zagłębiania się w meandry opowieści stworzonej przez Williams Chimę. Porwanie, a potem dramatyczna ucieczka przyszłej królowej Fells przed złoczyńcami i towarzyszące temu zwroty akcji naprawdę mnie pochłaniały. Autorka nie oszczędza bohaterów, w sumie to jest dla nich wyjątkowo bezlitosna.

Powrót do domu lecz w tym domu tylko duchy przodków i jej matki są odebrane, zabrana, skradzione przez tych którzy mieli ich bronić. By ratować kogoś kogo się kocha trzeba za niego umrzeć. Han i Raisa nie się już parą zakochanych nastolatków teraz Raisa ma być królową a Han jej osobistym ochroniarzem którego dzielą tylko drzwi od jej sypialni. Czy Raisa zaufa komuś kto uratował jej życie, I czy król Demon jest jeszcze w śród nas by spotkać się w oranżerii i podarować księżycowy kamień swej wybrance. Berło i ogniwo nowy symbol gangu. Dzika róża i samotny łowca mogą być kim zechcą lecz razem nigdy bo kiedy trzeba będzie wybierz miłość lecz tylko w odpowiednim momencie. Bo wężowy amulet błyszczy tylko w tedy gdy jest zagrożony.