Zaklinacz

Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Cykl: Mila Vasquez (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Il Suggeritore
Thriller, Mila Vasquez
Agata

Mrożący krew w żyłach thriller, który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. Powieść przywołująca na myśl takie filmy, jak Milczenie owiec, Siedem i Szósty Zmysł. Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta, niezidentyfikowana ofiara? Kiedy ją porwano? Czy istnieje choć cień szansy, że jeszcze żyje? Na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w tej makabrycznej sprawie staje doktor Goran Gavila, cywilny kryminolog i wykładowca uniwersytecki. Do grupy dołącza młoda policjantka Mila Vasquez, ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Sadystyczny morderca bawi się z ekipą śledczą w „kotka i myszkę”, nieustannie podsuwając jej nowe tropy. Zwłoki okaleczonych dziewczynek zostają odnalezione w starannie wybranych miejscach, wskazujących na ludzi, którzy popełnili inne, dotąd niewykryte zbrodnie. Śledztwo przemienia się w koszmarną wyprawę w przeszłość morderców, udających porządnych obywateli: agenta handlowego, księdza, pomocnika murarskiego. Jakie są prawdziwe zamiary tajemniczego „inspiratora”, który pociąga za wszystkie sznurki? Odnalezienie ciała piątej ofiary w tymczasowym mieszkaniu śledczych przynosi nieoczekiwany zwrot w sprawie...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

Kiwi_Agnik | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

"...czasami zło nas okłamuje, przybierając kształt najprostszych rzeczy..."

"Zaklinacz" to wstrząsająca książka, jej zawikłana fabuła, wartka akcja i stale towarzysząca atmosfera grozy i tajemnicy, wywołuje niespodziewane i szybkie dreszcze.

Śledztwo, które przemienia się ze strony na stronę w przerażającą i mrożącą krew w żyłach wyprawę, potęguje napięcie układając się w makabryczną całość i ujawniając przerażające zbrodnie.

Doskonała pozycja i prawdziwa uczta dla każdego, kto lubi inteligentne i intrygujące kryminały, które wbijają w fotel, zabijają czas i poruszają wszystkie zmysły.

Polecam!

hanterkaa | 2016-04-09

"Zaklinacz" jest mocną i świetną książką,która nie jest przewidywalna,ani schematyczna.Akcja nie rozkręca się niebezpiecznie szybko.Tu jest niebezpiecznie zaskakująco od samego początku,a fabuła trzyma czytelnika w tak ogromnym napięciu i strachu,że to jest nie do opisania.Tu nie zaskoczy Was końcówka,tylko każdy rozdział będzie zwalał Was z nóg,a zakończenie zmiażdży na amen.Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Reckless Bastard | 2016-04-06
Przeczytana: 13 grudnia 2013

9/10 – WYBITNA

Na polanie w jednym z lasów odnalezionych zostaje sześć odciętych ramion zakopanych w ziemi i ułożonych w tajemniczym kręgu. Pięć z nich należy do zaginionych dziewczynek, szósta nie została jeszcze zidentyfikowana. Na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w tej niezwykle makabrycznej sprawie staje kryminolog doktor Goran Gavila. Do ekipy śledczej dołącza też młoda policjantka Mila Vasquez, która jest ekspertem w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Rozpoczyna się psychologiczna gra z mordercą, której ceną jest życie okaleczonych dziewczynek. Sadysta podrzuca śledczym ciała ofiar, ale jak się okazuje nie robi tego wcale w przypadkowych miejscach. Każda lokalizacja jest wskazówką do odkrycia innych niewykrytych dotąd zbrodni i zdemaskowania ludzi za nie odpowiedzialnych. Kim jest człowiek stojący za całym tym zamieszaniem? Jakie są jego motywacje?

Moim skromnym zdaniem „Zaklinacz” to thriller niemal kompletny. Powieść Carrisiego ma wszystko, czego oczekuję od rasowego...

Marzin | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Rzeczywiście mrożący krew w żyłach thriller. Gdybym miała porównać tę książkę do twórczości innego pisarza thrillerów to byłby to Maxime Chattam. Czytając książki obu pisarzy o mordercach a raczej niezłych popaprańcach:) można się zacząć bać:P) Polecam

Magda_lena | 2016-05-09
Na półkach: 2016, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

„Zaklinacz” to z pewnością bardzo oryginalny thriller. Dużym plusem jest sama fabuła. Pierwszy raz zetknęłam się z tematem w którym morderca nie działa bezpośrednio, a seria morderstw małych dziewczynek uruchamia lawinę kolejnych zdarzeń ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury i to, że każdy ma tak na prawdę dwie twarze.

Donato Carrisi bardzo inteligentnie prowadzi akcję, a ponury klimat towarzyszy czytelnikowi do ostatniej strony. Mimo wszystko czuję duży niedosyt chyba głównie przez niepotrzebne wątki poboczne, które mają na celu zmylić czytelnika, a także przez otwarte zakończenie, które nie do końca wyjaśnia motywy i technikę działania sprawcy.

Jeżynka | 2016-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Książka "Zaklinacz" Donato Carrisi to literacka matrioszka: to intryga w intrydze, zagadka w zagadce i zestaw bohaterów z których każdy ma swoje tajemnice. Na pewno jeśli chodzi o zwroty akcji i wodzenie czytelnika za nos to literacki majstersztyk jednak ja w pewnym momencie odczuwałam już przesyt jeśli chodzi o wolty które serwował nam autor.

Główną bohaterką tego thillera jest Mila Vasquez, policjantka specjalizująca się w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Zostaje przydzielona do zespołu któremu nieformalnie przewidzi doktor Goran Gavila, uznany cywilny kryminolog. Sprawa nad którą pracuje zespół jest niezwykle wstrząsająca: polują na seryjnego mordercę który porywa małe dziewczynki a następnie zabija je w brutalny sposób obcinając lewą rękę co sprawia że błyskawicznie się wykrwawiają.
Szybko udaje się zidentyfikować pięć ofiar jednak zagadką pozostaje tożsamość szóstej. Pewne fakty wskazują na to że dziewczynka żyje i jest szansa na jej uratowanie. Zaczyna się więc gra z czasem...

eMMali | 2014-10-10
Przeczytana: 08 października 2014

Kupiłam tę książkę, bo wydawała mi się rewelacyjna. Niestety robiłam do niej dwa podejścia i dotrwałam tylko do 100 strony. Nuuuuda. Rozlegle napisana, autor w ogóle nie potrafi wnieść uczucia grozy, mimo że dzieją się tam straszne rzeczy. Nie potrafił mną poruszyć, bo beznadziejnie pisze.

"Zaklinacz" to mroczny, przerażający thriller mrożący krew w żyłach na listy bestsellerów wdarł się do Europy.
Włoski pisarz wywarł na mnie duże wrażenia, w świetnym stylu napisany, trzymający w napięciu, akcja znakomita.
Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi, pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta niezidentyfikowana ofiara.Kiedy ją porwano? Na czele zespołu dochodzenia w tej makabrycznej, okrutnej sprawie morderstw staje doktor Goran Gavila, cywilny kryminolog i wykładowca uniwerystecki, do grupy dołącza Mila Vasquez, ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci.Sadystyczny i niebezpieczny morderca bawi się z nimi w kotka i myszkę.
Jest pełna przemocy, okrucieństwa książka, dobrze napisana ciężko się oderwać od niej. Tak mnie pochłonął ten thriller zaskoczył mnie, wciągnął niesamowicie, że czytałam bez chwili przerwy, bo przeraził mnie, nie mieściło mi się w głowie co psychopata robił tym dziewczynkom coś strasznego, okrutnego.
"Zaklinacz" to thriller...

Ksawery Szaniawski | 2013-01-06
Przeczytana: styczeń 2013

Porównanie książki do „Milczenia owiec”. „Siedem” czy „Szóstego zmysłu” w tym przypadku nie jest tylko zabiegiem marketingowym, tu naprawdę poziom fabuły, makabry i napięcia można przyrównać do powyższych klasyków.
Książkę dosłownie się połyka, jesteśmy od razu wrzuceni w sam środek makabrycznego śledztwa, może klimat książki nie dorównuje tym filmom, a może to tylko moja wyobraźnia to nie to samo, co reżyseria Finchera.
Zdecydowanie polecam, jedynym minusem według mnie, to niezbyt szczęśliwie przetłumaczony tytuł, odwołując się znowu do tematyki filmowej nie jest to wpadka na miarę „Wirującego sexu” ale, „Zaklinacz” bardziej kojarzy mi się z czarami niż naszym książkowym Johnem Doe.

Wioletta | 2016-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2016

Wystawiam dwie oceny, 0 i 10, czyli tak naprawdę nie dam gwiazdki.

„To pierwsza rzecz, o której człowiek myśli, gdy staje w obliczu zbrodni przeciwko nieletnim. Własne dzieci. Zadaje sobie pytanie, co by się stało, gdyby… Ale nie może dokończyć zdania, bo już sama myśl o tym jest bolesna.”

Dlatego zero, nie można pisać o okrucieństwie wymierzanym dzieciom, nie toleruję tego. Czułam się podobnie jak podczas czytania „Dziewczyny z sąsiedztwa”, chciałam przerwać, brnęłam dalej, a okrucieństwo jest aż niemierzalne. Zbrodnie są niewyobrażalne, dosłownie głowa mi pękała i niektóre sceny wyrzucałam z wyobraźni, szybko, żeby tylko o tym nie myśleć.

Wszystko pozostałe 10, nawet mimo tego, że krzywo patrzę na ludzi określanych jako medium, a ktoś taki się tu również pojawia.
Napisane bardzo bardzo dobrze, wracałam do książki w każdej możliwej chwili. Typ mordercy z jakim się dotąd nie spotkałam. Każda z postaci (śledczy) ma swoje miejsce, znakomicie nakreślona, najbardziej podobał mi...