Wyzwanie czytelnicze LC

Zaklinacz

Tłumaczenie: Jan Jackowicz
Cykl: Mila Vasquez (tom 1)
Wydawnictwo: Albatros
Il Suggeritore
Thriller, Mila Vasquez
Agata

Mrożący krew w żyłach thriller, który przebojem wdarł się na listy bestsellerów w wielu krajach Europy. Powieść przywołująca na myśl takie filmy, jak Milczenie owiec, Siedem i Szósty Zmysł. Sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi. Pięć zaginionych dziewczynek. Kim jest szósta, niezidentyfikowana ofiara? Kiedy ją porwano? Czy istnieje choć cień szansy, że jeszcze żyje? Na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w tej makabrycznej sprawie staje doktor Goran Gavila, cywilny kryminolog i wykładowca uniwersytecki. Do grupy dołącza młoda policjantka Mila Vasquez, ekspert w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Sadystyczny morderca bawi się z ekipą śledczą w „kotka i myszkę”, nieustannie podsuwając jej nowe tropy. Zwłoki okaleczonych dziewczynek zostają odnalezione w starannie wybranych miejscach, wskazujących na ludzi, którzy popełnili inne, dotąd niewykryte zbrodnie. Śledztwo przemienia się w koszmarną wyprawę w przeszłość morderców, udających porządnych obywateli: agenta handlowego, księdza, pomocnika murarskiego. Jakie są prawdziwe zamiary tajemniczego „inspiratora”, który pociąga za wszystkie sznurki? Odnalezienie ciała piątej ofiary w tymczasowym mieszkaniu śledczych przynosi nieoczekiwany zwrot w sprawie...

źródło opisu: Wydawnictwo Albatros, 2011

źródło okładki: http://www.wydawnictwoalbatros.com/

marcin | 2018-10-24
Przeczytana: 24 października 2018

Wiele razy natykałem się już na tego autora i jakoś nigdy nie było nam ze sobą po drodze. Tak więc to moje pierwsze z nim spotkanie. Zachęcony rekomendacją znajomej postanowiłem się zmierzyć z tą chwaloną i tak wysoko ocenianą powiescią.
" Zaklinacz " to wręcz monstrualnie rozbudowany i wielotorowy thriller i moim zdaniem jeden z najlepszych w tym gatunku. To istna mozaika puzzli, które autor odkrywa kawałek po kawałku, dochodząc do finału, który mało że zaskakuje to jeszcze pozostawia niezły misz masz w głowie. W tej powieści jest wszystko co lubię, skomplikowana, zawiła i nieprzewidywalna intryga, bardzo mocne i realistyczne opisy, bo autor raczej się nie bawi w półśrodki, a przede wszystkim inteligencja Donato , który to wszystko złożył do kupy i stworzył tak misterną łamigłówkę.
Jedyny minus( w sumie minusik tak naprawdę 😀) to cała ekipa śledcza, trochę tacy niemrawi i nijacy, momentami trochę przypominający roboty, ciężko kogoś polubić.Moim zdaniem mogliby mieć więcej życia...

Kiwi_Agnik | 2015-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2015

"...czasami zło nas okłamuje, przybierając kształt najprostszych rzeczy..."

"Zaklinacz" to wstrząsająca książka, jej zawikłana fabuła, wartka akcja i stale towarzysząca atmosfera grozy i tajemnicy, wywołuje niespodziewane i szybkie dreszcze.

Śledztwo, które przemienia się ze strony na stronę w przerażającą i mrożącą krew w żyłach wyprawę, potęguje napięcie układając się w makabryczną całość i ujawniając przerażające zbrodnie.

Doskonała pozycja i prawdziwa uczta dla każdego, kto lubi inteligentne i intrygujące kryminały, które wbijają w fotel, zabijają czas i poruszają wszystkie zmysły.

Polecam!

słoneczko | 2017-10-12
Przeczytana: 12 października 2017

Moja pierwsza książka Donato Carrisi.
Myślę, że nie ostatnia, bo ta mnie zaciekawiła.
„Bóg milczy, słychać tylko podszepty diabła”.
Plusy:
- dobry mroczny, przerażający thriller;
- fabuła bardzo dobra, akcja dynamiczna;
- sadystyczny morderca bawi się z ekipą śledczą w „kotka i myszkę”, nieustannie podsuwając jej nowe tropy;
- rozpoczęcie z przytupem - sześć odciętych ludzkich rąk zakopanych w ziemi, pięć zaginionych dziewczynek;
- koncepcja działania mordercy - zwłoki okaleczonych dziewczynek zostają odnalezione w starannie wybranych miejscach, wskazujących na ludzi, którzy popełnili inne, dotąd niewykryte zbrodnie;
- pokazanie wydarzeń ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury;
Minusy:
- słabe przedstawienie powodów dokonanych przestępstw;
- zbyt otwarte zakończenie, które nie do końca wyjaśnia motywy działania sprawcy.
Ogółem książka bardzo dobra.

hanterkaa | 2016-04-09

Mocną i świetna książka,która nie jest przewidywalna,ani schematyczna.Akcja nie rozkręca się niebezpiecznie szybko.Tu jest niebezpiecznie zaskakująco od samego początku,a fabuła trzyma czytelnika w tak ogromnym napięciu i strachu,że to jest nie do opisania.Tu nie zaskoczy was końcówka,tylko każdy rozdział będzie zwalał was z nóg,a zakończenie zmiażdży na amen.Jestem pod ogromnym wrażeniem.

Bastard | 2016-04-06
Przeczytana: 13 grudnia 2013

9/10 – WYBITNY

Na polanie w jednym z lasów odnalezionych zostaje sześć odciętych ramion zakopanych w ziemi i ułożonych w tajemniczym kręgu. Pięć z nich należy do zaginionych dziewczynek, szósta nie została jeszcze zidentyfikowana. Na czele zespołu prowadzącego dochodzenie w tej niezwykle makabrycznej sprawie staje kryminolog doktor Goran Gavila. Do ekipy śledczej dołącza też młoda policjantka Mila Vasquez, która jest ekspertem w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Rozpoczyna się psychologiczna gra z mordercą, której ceną jest życie okaleczonych dziewczynek. Sadysta podrzuca śledczym ciała ofiar, ale jak się okazuje nie robi tego wcale w przypadkowych miejscach. Każda lokalizacja jest wskazówką do odkrycia innych niewykrytych dotąd zbrodni i zdemaskowania ludzi za nie odpowiedzialnych. Kim jest człowiek stojący za całym tym zamieszaniem? Jakie są jego motywacje?

Moim skromnym zdaniem „Zaklinacz” to thriller niemal kompletny. Powieść Carrisiego ma wszystko, czego oczekuję od rasowego...

darkangel | 2013-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2013

Rzeczywiście mrożący krew w żyłach thriller. Gdybym miała porównać tę książkę do twórczości innego pisarza thrillerów to byłby to Maxime Chattam. Czytając książki obu pisarzy o mordercach a raczej niezłych popaprańcach:) można się zacząć bać:P) Polecam

Magda_lena | 2016-05-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 25 kwietnia 2016

„Zaklinacz” to z pewnością bardzo oryginalny thriller. Dużym plusem jest sama fabuła. Pierwszy raz zetknęłam się z tematem w którym morderca nie działa bezpośrednio, a seria morderstw małych dziewczynek uruchamia lawinę kolejnych zdarzeń ukazujących mroczną stronę ludzkiej natury i to, że każdy ma tak na prawdę dwie twarze.

Donato Carrisi bardzo inteligentnie prowadzi akcję, a ponury klimat towarzyszy czytelnikowi do ostatniej strony. Mimo wszystko czuję duży niedosyt chyba głównie przez niepotrzebne wątki poboczne, które mają na celu zmylić czytelnika, a także przez otwarte zakończenie, które nie do końca wyjaśnia motywy i technikę działania sprawcy.

fik | 2018-10-31
Przeczytana: 31 października 2018

Jedna z lepszych pozycji po jakie w ostatnim czasie udało mi się sięgnąć , nie ma czasu na nudę i czyta się rewelacyjnie , pełna akcji a o zwrotach w prowadzonym śledztwie nie wspomnę.
Pozycja wręcz obowiązkowa dla miłośników gatunku i byłaby idealna gdyby nie trochę przekombinowana końcówka która naprawdę zaniża ocenę ale zawsze są jakieś minusy.
Pomysł kapitalny, wykonanie super i aż chce się czytać.Książka dopracowana prawie w 100% i podziwiam autora.
26 kajetan

Jeżynka | 2016-06-21
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Książka "Zaklinacz" Donato Carrisi to literacka matrioszka: to intryga w intrydze, zagadka w zagadce i zestaw bohaterów z których każdy ma swoje tajemnice. Na pewno jeśli chodzi o zwroty akcji i wodzenie czytelnika za nos to literacki majstersztyk jednak ja w pewnym momencie odczuwałam już przesyt jeśli chodzi o wolty które serwował nam autor.

Główną bohaterką tego thillera jest Mila Vasquez, policjantka specjalizująca się w odnajdywaniu zaginionych dzieci. Zostaje przydzielona do zespołu któremu nieformalnie przewidzi doktor Goran Gavila, uznany cywilny kryminolog. Sprawa nad którą pracuje zespół jest niezwykle wstrząsająca: polują na seryjnego mordercę który porywa małe dziewczynki a następnie zabija je w brutalny sposób obcinając lewą rękę co sprawia że błyskawicznie się wykrwawiają.
Szybko udaje się zidentyfikować pięć ofiar jednak zagadką pozostaje tożsamość szóstej. Pewne fakty wskazują na to że dziewczynka żyje i jest szansa na jej uratowanie. Zaczyna się więc gra z czasem...

Sargento_Garcia | 2019-01-05
Na półkach: Przeczytane, Ebook
Przeczytana: 05 stycznia 2019

Jeden z lepszych thrillerów jaki czytałem w ostatnim czasie. Książka obfituje w zaskakujące zwroty akcji zmuszające czytelnika do ciągłej koncentracji i analizy nawet najdrobniejszego dowodu lub śladu. Zbrodnie zaplanowane są z iście aptekarską dokładnością a tropy wiodące w daleka przeszłość są non stop mylone, co dodatkowo dodaje pikanterii całej historii.

Gorąco polecam!