tom5210 
41 lat, mężczyzna, Szczecin, status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 18 godzin temu
Teraz czytam
 • Outsider
  Outsider
  Autor:
  Bestialska zbrodnia. Śledztwo pełne znaków zapytania. Stephen King, znajdujący się w szczególnie owocnym okresie twórczości, przedstawia jedną ze swoich najbardziej niepokojących i wciągających opowie...
  czytelników: 2915 | opinie: 186 | ocena: 7,52 (826 głosów) | inne wydania: 2
 • Śpiące królewny
  Śpiące królewny
  Autorzy:
  W przyszłości tak realistycznej i bliskiej, że mogłaby być współczesnością, coś dziwnego dzieje się z kobietami, które zasypiają: szczelnie owija je zwiewna substancja przypominająca kokon. Gdy ktoś j...
  czytelników: 3000 | opinie: 201 | ocena: 6,83 (995 głosów) | inne wydania: 1
 • Trawers
  Trawers
  Autor:
  Finał bestsellerowej trylogii z komisarzem Forstem autorstwa Remigiusza Mroza, najgorętszego nazwiska polskiego kryminału Wszystkie pożary zgasły. Zostały tylko zgliszcza. Grupa uchodźców miała zost...
  czytelników: 6655 | opinie: 445 | ocena: 7,64 (3810 głosów) | inne wydania: 2

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-08-15 23:15:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Maggie O'Dell (tom 1) | Seria: Z zimną krwią

Ta książka wpadła mi w ręce w serii "z zimną krwią", która zawierała również książki Tess Gerritsen i Eriki Spindler. Tej ostatniej autorki nie miałem jeszcze okazji czytać (tak samo jak Alex Kavy) ale za to Gerritsen to moja ulubiona autorka thrillerów medycznych, której przeczytałem całą masę książek. Skoro Kava pojawia się w zestawieniu z nią to musi być coś dobrego pomyślałem. I... Ta książka wpadła mi w ręce w serii "z zimną krwią", która zawierała również książki Tess Gerritsen i Eriki Spindler. Tej ostatniej autorki nie miałem jeszcze okazji czytać (tak samo jak Alex Kavy) ale za to Gerritsen to moja ulubiona autorka thrillerów medycznych, której przeczytałem całą masę książek. Skoro Kava pojawia się w zestawieniu z nią to musi być coś dobrego pomyślałem. I rzeczywiście. Styl tej pisarki od razu przypadł mi do gustu. Idealne tempo akcji, nie za dużo postaci i mieszania wątków. Czyli to co lubię.
Kava fajnie buduje napięcie i pozwala wczuć się w psychikę zarówno mordercy jak i ofiary.
W powieści " Dotyk zła" akcja dotyczy zbrodni dokonywanych na dzieciach. Dlatego też z jeszcze większą siłą działa na naszą wyobraźnię. Do tego jeszcze mamy tu klimaty związane z księżmi, które, nie wiem czemu, zawsze wywołują dodatkowy dreszczyk emocji. Szczególnie jeśli to z tego środowiska wywodzą się mordercy.
Podsumowując bardzo pozytywnie oceniam tą pozycję. To kawał ciekawej i poruszającej historii, która... będzie miała ciąg dalszy w kolejnych częściach. Na pewno po nie sięgnę.

pokaż więcej

 
2018-08-15 00:13:10
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
Autor:
 
2018-08-15 00:12:40
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2018-07-23 00:07:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Książka to przeniesienie na papier bloga dwójki Polaków, którzy osiedlili się na Islandii aby poznać prawdziwe życie w tym kraju.
Islandia to kraj, który mnie fascynuje. Co i rusz słyszy się niesamowite ciekawostki z tego rejonu świata. Tym bardziej ostrzyłem sobie zęby na te opowieści, które pochodzą od ludzi tam mieszkających. I ogólnie książka jest bardzo ciekawa. Właściwie można ją...
Książka to przeniesienie na papier bloga dwójki Polaków, którzy osiedlili się na Islandii aby poznać prawdziwe życie w tym kraju.
Islandia to kraj, który mnie fascynuje. Co i rusz słyszy się niesamowite ciekawostki z tego rejonu świata. Tym bardziej ostrzyłem sobie zęby na te opowieści, które pochodzą od ludzi tam mieszkających. I ogólnie książka jest bardzo ciekawa. Właściwie można ją pochłonąć jednym cięgiem. Niemniej jednak mam wrażenie, że brak tutaj rozwinięcia wielu interesujących tematów. Czasami chciałoby się usłyszeć więcej a dany temat jest potraktowany strasznie ogólnikowo. Pod tym względem trochę się zawiodłem. Natomiast na plus jest to, że nie jest to jakaś subiektywna narracja. Tutaj autorzy starają się rozmawiać z ludźmi i to ich historie są przedstawione.
Myślę, że ogólnie to ciekawa książka dla osób chcących się dowiedzieć więcej o tym kraju. Ja jednak z chęcią sięgnąłbym po jeszcze jakąś pozycję aby bardziej zgłębić temat.

pokaż więcej

 
2018-06-27 17:17:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Komisarz Forst (tom 1)

Jak to u mnie bywa serię książek z komisarzem Forstem zacząłem od 2 tomu (bo akurat nawinął mi się pod rękę). I tak jak napisałem w ocenie spodobała mi się ta pozycja. Dlatego też ostrzyłem sobie zęby na kolejne z tego cyklu.
I właśnie przyszedł czas na pierwszą z całej serii.
Tutaj już nie było tak różowo jak wcześniej. Widać, że Mróz rozkręca się w kolejnych tomach. Ta książka bazuje na...
Jak to u mnie bywa serię książek z komisarzem Forstem zacząłem od 2 tomu (bo akurat nawinął mi się pod rękę). I tak jak napisałem w ocenie spodobała mi się ta pozycja. Dlatego też ostrzyłem sobie zęby na kolejne z tego cyklu.
I właśnie przyszedł czas na pierwszą z całej serii.
Tutaj już nie było tak różowo jak wcześniej. Widać, że Mróz rozkręca się w kolejnych tomach. Ta książka bazuje na totalnym zaskakiwaniu czytelnika. I to w dosłownym tego słowa znaczeniu. Zaskoczenie jest tu dosłownie wszędzie. Jeśli coś ma się nie zdarzyć to właśnie się zdarzy, jeśli coś ma zaraz nastąpić to właśnie nie nastąpi itd. Mróz dąży do zaskakiwania czytelnika wręcz na każdym kroku. Właściwie nawet w dialogach i po każdym skończonym wersie to widać. To oczywiście poprawny zabieg ale dobrze jest go stosować z umiarem. A tutaj tego nie ma.
Kolejną rzeczą, która wydała mi się lekko naiwna w tej książce to wplątywanie bohaterów w wręcz niemożliwe do wydostania się pułapki i sytuacje, które potem... bohaterowie przechodzą wręcz jak zabawę na podwórku. To jest raczej słabe i z tym autor musi uważać bo inaczej książki będą pozbawione realizmu. A to w kryminałach jest naganna cecha.
Ogólnie jednak to ciekawa opowieść z dynamiczną akcją, kąśliwymi dialogami i zakończeniem... jakim?... zgadnijcie :) Tak, tak. Mega-zaskakującym!

pokaż więcej

 
2018-05-24 08:55:33
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:
Cykl: Hector Cross (tom 1)

Książki Wilbura Smitha dzielę osobiście na dwie kategorie. Pierwsza to ciekawe opowieści z wartką akcją, sporą dozą realizmu i niemożnością oderwania się od lektury i druga to opowieści z lekko naiwną fabułą gdzie zło i dobro jest straszliwie przerysowane a na koniec mamy zwycięstwo dobra niczym w bajce dla małych dzieci. Ta pozycja to był mix pierwszego stylu z drugim ale z większym... Książki Wilbura Smitha dzielę osobiście na dwie kategorie. Pierwsza to ciekawe opowieści z wartką akcją, sporą dozą realizmu i niemożnością oderwania się od lektury i druga to opowieści z lekko naiwną fabułą gdzie zło i dobro jest straszliwie przerysowane a na koniec mamy zwycięstwo dobra niczym w bajce dla małych dzieci. Ta pozycja to był mix pierwszego stylu z drugim ale z większym wskazaniem na ten drugi (niestety). Na dodatek tytuł jest trochę mylący bo sugeruje, że powieść w większości będzie odbywała się na wodzie a tutaj tak nie jest.
Mimo wszystko jednak książka ma to coś co spowoduje, że wielu czytelnikom się spodoba tzn. strona za stroną ucieka tak szybko, że ani się obejrzycie a tu będzie już koniec. Tak, to jest lekka i łatwa opowiastka z zakończeniem w stylu "a potem żyli długo i szczęśliwie" ale warto sobie ją przeczytać. Choćby po to żeby przekonać się jak to dobro tryumfuje nad złem. A to przecież lubimy, prawda? :)

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
200 161 1470
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd