tom5210 
41 lat, mężczyzna, Szczecin, status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 1 dzień temu
Teraz czytam
  • Tatuażysta z Auschwitz
    Tatuażysta z Auschwitz
    Autor:
    Bestsellerowa – oparta na faktach – powieść na miarę Chłopca w pasiastej piżamie i Listy Schindlera. Lale Sokołow trafił do Auschwitz w 1942 roku jako dwudziestosześciolatek. Jego zadaniem było tatuo...
    czytelników: 6639 | opinie: 368 | ocena: 7,77 (2301 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2018-11-05 22:33:05
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam, Posiadam
 
2018-11-05 22:30:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Autor:

"Outsider" moja 27 przeczytana książka Stephena Kinga. Po takiej dawce solidnej, mistrzowskiej prozy tego autora nie ukrywam, że z każdą kolejną książką apetyt mi rośnie. Liczę, że przeczytam coś mega wciągającego z niesamowitym i zaskakującym zakończeniem. I, że książka ta zostanie mi na dłużej w pamięci (a parę takich książek Kinga już w pamięci mi zostało). Czy tak się stało w przypadku tej... "Outsider" moja 27 przeczytana książka Stephena Kinga. Po takiej dawce solidnej, mistrzowskiej prozy tego autora nie ukrywam, że z każdą kolejną książką apetyt mi rośnie. Liczę, że przeczytam coś mega wciągającego z niesamowitym i zaskakującym zakończeniem. I, że książka ta zostanie mi na dłużej w pamięci (a parę takich książek Kinga już w pamięci mi zostało). Czy tak się stało w przypadku tej pozycji? Niestety nie. Owszem książka jest ciekawa. Czyta się ją płynnie. Nie ma nudnych momentów a postaci są przedstawione wyraziście i łatwo się identyfikują. Do tego ten słynny małomiasteczkowy klimat, w którym King jest mistrzem i mamy całkiem zgrabną opowiastkę. Natomiast mi w tej książce zabrakło jednego: zaskoczenia. I to już nie pierwszy raz to stwierdzam w najnowszych jego książkach. King zaskakuje nas tym, że...nie ma zaskoczenia. Szczerze mówiąc to też jest coś ale mi osobiście tego typu sztuczki już się przejadły. Od takiego mistrza jak King oczekuję czegoś w stylu iście mistrzowskim. Tutaj tego zabrakło i dlatego ocena tylko na 7.

pokaż więcej

 
2018-10-10 00:04:47
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam
Cykl: Komisarz Forst (tom 3) | Seria: Mroczna strona

"Trawers" to trzecia część cyklu Remigiusza Mroza z detektywem Forstem. Miałem okazję przeczytać całą serię i tę część oceniłbym jako lepszą niż pierwsza ale gorszą niż druga. Właściwie mamy tu te same charakterystyczne elementy, które Mróz stosuje w poprzednich częściach tj. cięty język bohaterów, wartka akcja i fakt, że po przeczytaniu prawie 9/10 książki nic nie zbliżamy się do ujęcia... "Trawers" to trzecia część cyklu Remigiusza Mroza z detektywem Forstem. Miałem okazję przeczytać całą serię i tę część oceniłbym jako lepszą niż pierwsza ale gorszą niż druga. Właściwie mamy tu te same charakterystyczne elementy, które Mróz stosuje w poprzednich częściach tj. cięty język bohaterów, wartka akcja i fakt, że po przeczytaniu prawie 9/10 książki nic nie zbliżamy się do ujęcia mordercy. Po czym na koniec po "genialnych" skojarzeniach Forsta nagle sprawca zostaje namierzony. Trochę to naiwne i moim zdaniem książka przez to nie ma w sobie dawki realizmu. Co jest bardzo przydatne przy powieściach kryminalnych bo przecież tutaj akcja dzieje się w aktualnej rzeczywistości a bohaterami są ludzie z krwi i kości a nie wymyślone potwory i inne postaci fantasy.
Pozwoliłem sobie na te parę słów krytyki ale ogólnie muszę przyznać, że fajnie mi się czyta książki Mroza. Co by nie powiedzieć wciągają czytelnika i nie ma tu mowy o żadnej nudzie. Bardzo dużo mamy też efektu zaskoczenia a to jest podstawa dobrego kryminału.
Tak więc ogólnie moją ocena jest jak najbardziej pozytywna. Każdy kto lubi ciekawe powieści kryminalne, na dodatek osadzone w polskich realiach (w tym wypadku ogromne brawa dla autora za piękne opisy Tatr) powinien być zadowolony.

pokaż więcej

 
2018-09-12 13:27:48
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, Posiadam

Biorąc do ręki książkę, której King jest współautorem spodziewam się przede wszystkim tzw. nierównego stylu pisania. Czyli fragmenty lepsze i gorsze. W "Śpiących Królewnach" nie za bardzo dało się to zauważyć i przyznam, że jest to miłe zaskoczenie.
Książka ma w sobie coś ze słynnego "Bastionu" a ja bardzo lubię takie klimaty. Tak więc i ta pozycja przypadła mi do gustu. Szczególnie pierwsze...
Biorąc do ręki książkę, której King jest współautorem spodziewam się przede wszystkim tzw. nierównego stylu pisania. Czyli fragmenty lepsze i gorsze. W "Śpiących Królewnach" nie za bardzo dało się to zauważyć i przyznam, że jest to miłe zaskoczenie.
Książka ma w sobie coś ze słynnego "Bastionu" a ja bardzo lubię takie klimaty. Tak więc i ta pozycja przypadła mi do gustu. Szczególnie pierwsze 3/4 książki kiedy akcja zaczyna się rozwijać i opowieść robi się bardzo ciekawa.
Minusem jest za to końcówka z zakończeniem włącznie. Właściwie to takie dociągnięcie rozwijanej historii bez żadnego efektu zaskoczenia. A szkoda bo ostrzyłem sobie zęby na tą końcówkę, która mogła być bardzo ciekawym zwieńczeniem udanej pozycji.
Ale i tak jest to kawał dobrej powieści Kinga, z dużą ilością postaci, genialnym małomiasteczkowym klimatem i oczywiście dozą science-fiction, bez której chyba Kingowi trudno się obejść.
Warto sięgnąć po tą książkę. Polecam.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
201 164 1501
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (8)

Ulubieni autorzy (7)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (5)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd