Dziecięce koszmary

Okładka książki Dziecięce koszmary Lisa Gardner
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Dziecięce koszmary
Lisa Gardner Wydawnictwo: Albatros Cykl: Detektyw D.D. Warren (tom 4) kryminał, sensacja, thriller
Detektyw D.D. Warren (tom 4)
Live to tell

Wyróżniona opinia i

Dziecięce koszmary

przeczytanych książek 3699 napisanych opinii 1547

Szokująca książka !!

Już samo miejsce rozgrywania akcji powoduje ciarki na plecach.

Dziecięcy szpital psychiatryczny.
I dzieci o dziwacznych a czasem morderczych instynktach.
A także personel z popapraną, tragiczną przeszłością.

D.D. trochę pogubiona, bo i jak się tu odnaleźć.
Czy tragedie mające miejsce na zewnątrz mają coś wspólnego ze szpitalem ?

Lisa Gardner jest mistrzynią w kreowaniu tak zakręconych fabuł, że momentami z niedowierzaniem kręciłem głową.
A jednocześnie wciąż zachwyca mnie jej wyobraźnia, świetny styl i doskonałe charakterystyki postaci.

Rewelacyjna powieść !!

8/10.

Szokująca książka !!

Już samo miejsce rozgrywania akcji powoduje ciarki na plecach.

Dziecięcy szpital psychiatryczny.
I dzieci o dziwacznych a czasem morderczych instynktach.
A także personel z popapraną, tragiczną przeszłością.

D.D. trochę pogubiona, bo i jak się tu odnaleźć.
Czy tragedie mające miejsce na zewnątrz mają coś wspólnego ze szpitalem ?

Lisa Gardner jest...

Moje pierwsze spotkanie z autorka i bardzo pozytywne odczucie. Na pewno siegne po nastepne ksiazki z nadzieja,ze beda rownie dobre. Ciekawy pomysl na intryge,satysfakcjonujace rozwiazanie zagadki.Trzyma w napieciu

Pierwszy raz czytałam książkę Lisy Gardner i nie zawiodłam się. Powieść jest dobrze napisana i wciągająca. Porusza trudne tematy, pochyla się nad cierpieniem i chorobami dzieci, przez co można z niej wiele wynieść i popatrzeć na problem od drugiej strony. Końcówka mogłaby być lepsza ale całość ogólnie jest naprawdę dobra.

Autorka porusza powazny problem. Problem zaburzeń u dzieci które objawiają się agresją. Pojawia się dylemat rodziców czy oddać dziecko pod calodobową opiekę specjalistów czy dalej się nim zajmować widząc, że w każdej chwili może zaatakować rodziców. Rozsądek podpowiada by oddac dziecko pod opiekę specjalistycznego ośrodka natomiast serce nie pozwala tego zrobić.
Intryga bardzo dobrze zbudowana.
W powieści pojawia się wątek paranormalny. Szkoda, że nie został rozwinięty. Końcówka mnie troche rozczarowała chociaż do konca nie było wiadomo kto popełnia morderstwa.

Intryga...

Trochę zmęczyła mnie ta książka. Tak czytałam, bo czytałam, bo chwilowo nic innego nie miałam. Choć nie jest zła - żeby nie było - raczej taka.... cóż, przeciętna.

Bardzo poruszyła mnie ta książka. Poruszany tu jest trudny temat o chorobach psychicznych dzieci. Nie mamy pojęcia z czym borykają się ich rodzice .Z jednej strony kochają dziecko bezwarunkowo ,a z drugiej strony muszą bronić się żeby dziecko ich nie skrzywdziło. Matka skrzywdzona przez syna nie martwi się o siebie tylko myśli o swoim dziecku Czytałam z zapartym tchem i jednocześnie przerażeniem i niedowierzaniem. Bardzo lubcie książki autorki i tym razem się nie zawiodłam
P O L E C A M

Naprawdę dobra książka. To już czwarta pozycja tej autorki, którą przeczytałam i kolejny raz się nie zawiodłam. Bardzo ciężki emocjonalnie temat, tym bardziej, że pokazane są naprawdę ciężkie przypadki chorób psychicznych i zaburzeń u dzieci. Fabuła wciąga, choć można się domyślić kto zabiją, to wyjaśnienia na końcu mogą być zaskoczeniem. Największą wadą tej serii jest postać pani detektyw. Z każdą kolejną częścią drażni mnie coraz bardziej. Tok jej myślenia i analiz jest tak prostolinijny, że nie wiem jakim cudem rozwiązuje sprawy. Kolejna książka, w której motyw (wg pani detektyw) sprowadza się do jednego. Nie będę spojlerować.
Polecam 😉

Troszke zawiodlam sie zakonczeniem. Liczylam na takie bum, zaskoczenie, ogromny zwrot akcji a okazalo sie dosc przewidywalne. Jednak historie dzieci sa naprawde ciekawe.

Bardzo dobra książka, cały czas trzymająca w napięciu, a co najważniejsze czytając nie jesteś w stanie odgadnąć kto jest winny. Mnóstwo wątków, które jak mogłoby się wydawać nie będą ze sobą powiązane na koniec serwują nam prawdziwą bombę czytelniczą. Polecam

Tom 4 serii z sierżant D.D Warren wciągnął mnie niesamowicie! Polecam bardzo :)

Tom 4 serii z sierżant D.D Warren wciągnął mnie niesamowicie! Polecam bardzo :)

• Lisa Gardner
  • Kryminał