Orle szpony

Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Cykl: Rozbita Kula (tom 2)
Wydawnictwo: Egmont Polska
Ørnekløer

Wiele wieków temu, gdy świat wyglądał zupełnie inaczej niż dzisiaj, rozbiła się magiczna Kula. Według przepowiedni ten, kto złoży ją z powrotem, będzie decydował o losach wszechświata. Gorgon, okrutny zbieg z magicznej fortecy Kondrakar, pragnie zebrać wszystkie cztery Odłamki Kuli. Gdyby mu się udało, wszechświat w takim kształcie, jaki znamy, przestałby istnieć. Gorgon jest Duchem Czasu, istotą potężną i groźną. W Kondrakarze wiedzą, że istnieje tylko jeden sposób, by go powstrzymać.

Pięć młodych dziewczyn: Will, Irma, Taranee, Cornelia i Hay Lin, to tylko z pozoru zwykłe uczennice. Tak naprawdę są Czarodziejkami i Strażniczkami Kondrakaru. W walce z Gorgonem odniosły już pierwsze zwycięstwo, zdobywając jeden z Odłamków. Teraz czeka je ciężka wyprawa przez czas i przestrzeń po drugi Odłamek. Trafią do prymitywnego, brutalnego świata, w którym o wszystkim decyduje siła. To świat dokuczliwego mrozu, surowych krajobrazów i wojowników, ujeżdżających mamuty. Czarodziejki znowu mają do pomocy tylko młodego chłopca imieniem Mrówka, w dodatku rozdartego między przyjaźnią do dziewczyn, a posłuszeństwem wobec miejscowych praw. Nie będzie im łatwo.

źródło opisu: Wyd. Egmont Polska, 2004, okładka

Jucia58542 | 2014-09-20

Wow fajna opowieść o tym jak powstał świat jednak ona także mnie nie przekonała. Chyba nigdy nie dowiem się i nie będe chciała się dowiedzieć jak powsał świat:(

Gwathgor | 2014-12-12
Przeczytana: 2008 rok

Prawdziwa szkoda, że tylko ten tom cyklu wtedy trafił mi w ręce. Chociaż z drugiej strony dzięki sentymentowi teraz wydaje mi się najlepszy ;3

Noise | 2012-11-15

Ta książka bardzo mi się podoba. Czytałam wszystkie 4 części i również mi się podobały. Fajna książka i polecam całą serie. :D

Filemona | 2011-09-18

Nic specjalnego.