Orle szpony

Okładka książki Orle szpony Lene Kaaberbøl
Okładka książki Orle szpony
Lene Kaaberbøl Wydawnictwo: Egmont Polska Cykl: W.I.T.C.H. Rozbita Kula (tom 2) Seria: W.I.T.C.H. Książki literatura dziecięca
literatura dziecięca
W.I.T.C.H. Rozbita Kula (tom 2)
W.I.T.C.H. Książki
Talons of the Eagle
Egmont Polska
2004-01-01
2004-01-01
Jacek Drewnowski
W.I.T.C.H Magiczni Fantasy Dziecięce

CAWPILE rating: 6.43/10*

Ogólnie historia była ciekawa, jednak jak każda powieść Witch mało rozwinięta. Te książki byłyby o wiele lepsze gdyby bardziej rozwinąć postaci, akcję etc. Jednak przypuszczam, że autorka miała jakiś limit stron pisząc, bo większość powieści o Witch ma taką samą długość. Dziewczyny mają 13-14 lat, więc jak dla mnie dłuższa powieść byłaby zdecydowanie na miejscu. Bo nie tylko małe dzieci by je czytały. Jak ktoś nie zna komiksu, to z książki nie dowie się za wiele o dziewczynach niestety.

Z książki płynie fajny morał. Często siła fizyczna nie świadczy o tym, kto jest najsilniejszy. Czasem osiłek może być pokonany w inny sposób, np. intelektem.

" - Myślę, że się jej boi.
- Boi? Ale... ale... to tylko... to znaczy, jest stara i słaba. O wiele słabsza od niego!
- Nie w tym, co ważne - odparła. - W tym, co naprawdę ważne, jest od niego o wiele, wiele silniejsza."

Jednak siła fizyczna nie jest niczym złym

"Nie ma nic złego w ćwiczeniu swojego ciała. Siła może być czymś dobrym, jeśli mądrze się jej używa."

Irma ma jednak naprawdę irytujące teksty. Nie są one ironiczne ani śmieszne, raczej głupie i nie na miejscu. Wiem, że to oznaka stresu, ale jednak...

Podobało mi się zakończenie i to jak Taranee rozwiązała swoje ziemskie sprawy.

------

DNF @ 21%.

Moja ukochana rzecz z dzieciństwa to komiksy W.I.T.C.H. Nie było wtedy dla mnie nic lepszego. W listopadzie mamy Believathon i chciałam przeczytać serię Rozbita kula, bo w młodości miałam okazję przeczytać tylko 1 i 4 część i teraz chciałam to zmienić, ale po prostu nie mogę. Ta seria nie jest zła, ale nie jest też dobra. Książeczki są krótkie, a dłużą się i zupełnie mnie nie intrygują. Są napisane w taki sposób, że mam wrażenie, że wpadnę w reading slump. Te książki to jednak nie moje ukochane komiksy i nie będę się zmuszać.

CAWPILE rating: 6.43/10*

Prawdziwa szkoda, że tylko ten tom cyklu wtedy trafił mi w ręce. Chociaż z drugiej strony dzięki sentymentowi teraz wydaje mi się najlepszy ;3

Ta książka bardzo mi się podoba. Czytałam wszystkie 4 części i również mi się podobały. Fajna książka i polecam całą serie. :D

Nic specjalnego.

Nic specjalnego.

• Dzieciństwo
  • Z dzieciństwa
  • Witch
  • Za dzieciaka
  • Literatura Dziecięca

Dodaj cytat z książki Orle szpony